Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

hómacsek által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (89)Időben csökkenő Időben csökkenő
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
Topik: Weinebene
2013.12.31. 16:33
Szia. Személyes tapasztalatom itt szállásügyben nincs, de Trahüttenben néznék körül.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
Topik: Weinebene
2013.12.28. 22:23
Ma Weinebene-t választottuk az 1 napos síelésünk helyszínéül. Először jártunk itt, egy napra megfelelt, főleg így az éves "első" síelésnek. Ahogy autóztunk, Trahüttenig semmi hó nem volt. Azután feljebb már fehérré vált a táj. A hó természetes volt, tegnap is eshetett (a net és a valóság szerint is), a fenyők ágai havasak voltak.

Ami nem tetszett: mindenhol legalább 10 perces sorbanállás, (de a pályákon már eloszlott a nép.)Valamint a pályák egyáltalán nem voltak jelölve, vagyis számozva, így számomra minden úgy "lógott a levegőben".

Ami tetszett: jó minőségű, élvezhető volt a hó, délutánra lett tapadós egy kicsit. Ha már egyszer csak húzós liftek voltak, legalább mindenhol segítették "beszállni" az embert.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
Topik: Hebalm
2013.12.28. 21:55
Nem Hebalmra mentünk, mert nem hittük el hogy ahol nov.24-én volt az utolsó havazás, ott jót lehetne síelni ebben a felmelegedésben. Weinebene-n voltunk, ami magasabban van. Írok róla a másik topicon.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
Topik: Hebalm
2013.12.27. 10:14
Köszi Viri, igen ezt szoktam nézegetni. Csak azt nem értem, hogy bár tényleg jónak tűnnek a pályák, de alig van rajt ember. Na, ezt nem értem....és ez rendszeres.
Amúgy valószínűleg holnap személyesen meggyőződünk róla:)
Előzmény: (Viri 165163)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
Topik: Hebalm
2013.12.26. 10:21
Senki?
Előzmény: (hómacsek 165093)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
Topik: Hebalm
2013.12.25. 21:48
Sziasztok. Járt mostanában itt valaki? A napokban kimennénk 1 napra, de jó lenne valami biztos infó, milyenek a hóviszonyok?
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2013.03.05. 21:41
Köszönöm szépen.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2013.03.04. 22:42
Szia Dóra. Szabad megkérdeznem a szállásotok nevét? Már a jövő évre évre tervezgetek...
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2013.03.02. 13:27
Szia. Mi múlt vasárnap voltunk ott, a hó hatalmas volt mindenhol, nemcsak a pályákon. És akkor is ezerrel szakadt. Ha nem lesz valami extrém felmelegedés, akkor szerintem szépen ki kell tartania. Üdv.
Előzmény: (sanyi1979 156454)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2013.02.25. 22:14
Csodás napot töltöttünk itt február 23-án. Reggel a hotelparkolóból úgy kellett kiásni az autót, akkora friss hó esett. (Maltatal). A nap ragyogott, kristálytiszta és szélmentes volt az idő. Bár a hotelben felhívták a figyelmünket rá, hogy csak hólánccal fogunk tudni felmenni Katscbergre, de végig eltakarítottak voltak az utak, simán ment.
A P-1 es parkolóban álltunk meg, mivel Villach irányából ez volt az első.Délelőtt az Aineck-i oldalt síeltük, délután a Tschaneck-it. Az Aineck-i sokkal jobban bejött nekünk a hosszú pályáival. Nagyon kevés ember volt, a sorbanállás nulla volt egész nap. Délelőtt még olyanok voltak a pályák, ahol mi mentünk először a friss hóban, isteni volt.A lécem eltűnt a porhóban de mégis suhantam.
Végre megtudtam, hogy mit jelent a térképen az a "B" betűvel jelölt pályaféle, az a Brücke.
Mivel én vagyok a család "gyenge" pontja, így pihenésképp lecsúsztam egyszer a kék 20-ason, ami egy hosszú erdei pálya. Gyönyörű helyeken megy, ember alig volt rajta. Néha még taposnom is kellet, úgy elbámészkodtam ,hogy nem maradt lendületem. Az idei év legszebb sínapja volt.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2013.02.25. 21:44
Na neeee. Mi tegnap mentünk oda, de nem jutottunk el:( Iszonyatosan szakadt a hó,köd is volt, napsütés nulla, így Ebene Reichenau után visszafordultunk, amikor már hólánccal jöttek velünk szemben. Úgy döntöttünk, hogy fenn úgysem látnánk semmit, és ki tudja feljutunk-e? Messze volt még onnét a 20-ashoz az elágazó? (Azért szép síelős-buckás napot töltöttünk Bad Kleinkirchhem-ben.)
Igazad van! Holnap kellett volna jönnünk:)
Előzmény: (csabor 156039)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2013.02.20. 12:41
Köszönöm, azt fogjuk tenni:)
Előzmény: (csabor 155524)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2013.02.20. 11:12
Sziasztok. Segítség kellene:)
Váratlanul úgy alakult a programunk, hogy Spittal irányából hazafelé megállnánk Turracheren síelni.Lehet úgy parkolni, hogy a szerpentinen ne kelljen felmenni autóval? Ha pl a 20-as piros pálya alján parkolunk, fel lehet onnét menni a Turracherbahnnal?
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2013.01.29. 13:29
Köszönöm szépen, a címet eltettem, majd jövőre kellhet. Az idei évre már meg van a helyünk,de jövőre talán Turracher Höhe lesz.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2013.01.28. 09:55
Szia. Meg szabadna tudni ennek a Panziónak a nevét?
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2013.01.09. 10:17
Csabor, ez annyira jó volt, hogy jövőre feltétlenül ide szervezem a síelésünket(még nem voltunk Murauban:-))
Előzmény: (csabor 149724)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
Topik: Präbichl
2012.12.31. 00:14
Mi dec.27-én , csütörtökön síeltünk ott, vagyis 3 napja. Akkor a hó teljesen rendben volt, bár nem frissen hullott volt, de elég volt, délelőtt kiváló állapotú, délután a naposabb oldalon buckásodott. 28-án, pénteken reggel a völgyben eső, a sípályán havazás (a friss hó biztosan jót tehetett a pályáknak)és iszonyatos szél volt, ekkor mi nem itt síeltünk.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
Topik: Lachtal
2012.12.28. 23:50
Mai helyzetjelentés: kettősség jellemezte a napot. Egyrészt kiváló hó, ragyogó napsütés (11 után), másrészt hatalmas szél, főleg délután. A Lachtal 6er-Bahn tetején iszonyatos szél, délutánra a felső szakaszon (a piros 1-es és a piros 2-es-en) a szél lesöpörte a friss havat, jégfoltok lettek. A liftet le is állították 15 óra után.
A másik hegyoldalon pedig a csákányosokon lehetett odafagyni a vágó széltől, főleg annál amelyik nem a fenyőfák között visz. Itt, a piros 9,10,11-es pályákon nem jegesedett annyira el délutánra.
Az ülőliftnél gyorsan ment a sor, bár sok ember volt, de 5-6 percnél nem vártunk többet.
Összességében számunkra szuper nap volt, csak ajánlani tudom ezt a síterepet. Mi most voltunk itt először, de újra készülünk.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
Topik: Präbichl
2012.12.28. 22:18
27-én síeltünk itt.Alapjában két pályán mozogtunk, a piros 1-en és a piros 5-ön. A többi vagy nem volt nyitva, vagy csak olyan rövid szakasza, hogy említésre sem méltó.
Sajnos Präbichl nem kapott a 26-ra előrejelzett hóból, így friss hó nem volt. Ennek ellenére megfelelő volt a hómennyiség (tömör), élvezetes volt rajt a sízés. A piros 5-ön délelőtt tökéletes volt, délutánra mivel egész nap sütött erre a lejtőre a nap, itt már latyakos lett, nagyon össze lett vágva, buckás volt.
A piros 1-es egész nap kitartott, itt végig árnyékban volt a hegyoldal, teljesen jó volt még délutánra is. Ahhoz képest hogy a két ünnep közt volt, nem beszélhetünk tömegről.
Egy napra nekünk így a síszezon elején tökéletes volt, de a következő napunkat már nem ide terveztük.
Előzmény: (hómacsek 147175)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
Topik: Präbichl
2012.12.21. 10:19
Bukfenc, gyf, köszönöm!
A szállásunk már megvan.
Majd 29-e után beszámolok róla, milyen volt.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.