Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

GoBode által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (46)Időben csökkenő Időben csökkenő
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2013.12.09. 13:58
"I ski a turn far differently than most guys," Ligety said.

"If you compare myself to my biggest competitor, Marcel Hirscher, he skis in kind of a jumpy manner. He skips the top 10 percent of his turn and lands on a clean edge, but he doesn't take the turn quite as deep, which gives the advantage of being more precise but isn't as fast, doesn't get as much rebound out of the turn.

Ligety nyilatkozta arra vonatkozóan, hogy mivel magyarázható előnye:
"There's a little bit of a give-and-take with that. I take the turn a lot deeper and cleaner and rounder. That gives me more rebound, especially on the new skis, to generate speed. Also I'm decelerating less, because I'm not hitting the skis hard in one spot.

"On the old skis, skipping the top 10 percent of the turn, you could get just as much rebound as arcing it fully.

"I have been working on the way I've been skiing since 2005 or so, trying to really take the turn deep and ski differently than everybody else. I thought that was the way to really separate myself."

Már csak az a kérdés maradt, hogy a többiek miért nem próbálkoznak ugyanezzel a taktikával? :)
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2013.02.21. 05:51
Hááát Stani,

Nem dobtál fel ezzel a jelentéssel... az infót mindenképpen köszönöm
Most vasárnap indulunk Schladmingba 1 hétre, de remélem, hogy az e hétre ígért havazás illetve az időjárás is javít a helyzeten.
Mondjuk engem megnyugtat a Dachstein gleccser közelsége, ami egy kultikus hely:)
Előzmény: (Stani 155589)
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2013.01.03. 07:08
Sziasztok!

Először is kívánok Boldog Új Évet minden olvasónak!
Rendszeres látogatója és hűséges kedvelője vagyok a Kékestetői pályának.
Jelentkezésem célja az, hogy felhívjam a pálya üzemeltetők figyelmét a pálya közvetlen közelében kialakult gyalogos útviszonyokra. Konkrétan a pénztártól lefele (Hütte:)és felfele (Síkölcsönző)terjedő szakaszra gondolok, amelyet január 1-jén sok helyen vastag jég borított.
Gyalogosok közlekednek rajta illetve sízők, sok esetben sícipőben, igazi megmérettetésnek kitéve magukat azon a néhány méteren.
Saját szememmel láttam, ahogy felnőttek vágódtak el, szerencsére komolyabb sérülés nélkül.
Jó lenne valamilyen jégmentesítő megoldást találni, mert sokat ront ez az apróság az egyébként kellemes összképen. Arról már nem is beszélve, hogy egy komolyabb baleset esetén a mai világban milyen kártérítési herce-hurcába kényszeríthetik bele a fenntartót.

Üdvözlettel,
GoBode
Kep-040.jpg
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2012.10.21. 21:58
Köszönöm a hozzászólóknak, Staninak pedig különösképpen a minden részletre kitejedő tájékoztatását!
Kívánok további élményekben gazdag síelést!
Előzmény: (Stani 141545)
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2012.10.21. 06:50
Szia Stani,

Ha időd engedi, csak egy rövid helyzetjelentést kérnék arról, hogyan bírja a gleccser a nappali + fokokat? Jövő hét végére már komoly lehűlés ígérkezik, viszont nekem az a rémálmom, hogy most kiengednek a pályák majd a hideg idő megérkezésével tiszta jég lesz?!
Jövőhét végén én is csatolok, ezért vagyok direkt módon érdekelt.
Remélem meg tudod cáfolni a fentieket:)
Előzmény: (Stani 141521)
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2012.02.05. 18:20
én úgy értelmezem, hogy a felsőtest mozgását kifogásolja. Arra figyelmezteti, hogy felsőtest mindig elől és kanyarból kijövet "under the gate" ne "üljön le/dőljön hátra"
vagyis jobban előre hajolva jobban tud terhelni és ezáltal kanyarodni
elnézést, ha rosszul értelmezem:)
Előzmény: (Lackó 133328)
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2012.02.05. 17:33
Sziasztok!

Javasolom meghallgatni az edzője utasítását (aki egyébként szlovén). 1.15-től kezdődik az értékelés.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Ez lehet egy esetleges válasz a szabadsízésének értékelésére is.
Előzmény: (Lackó 133323)
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2012.01.01. 18:30
Sziasztok!
Ma voltunk Kékestetőn. A hó minősége kifogástalan, napközben is -3 C volt. Valóban a szokásos 800 m helyett csupán 400 m van lekezelve. Érdeklődésemre azt válaszolták, hogy amennyiben marad a hideg, még 5 nap hóágyúzás kell ahhoz, hogy a megszokott szakaszon lehessen sízni.
A 400 m valóban rövid, de technikát gyakorolni és friss levegőn mozogni teljesen rendben van.
Javasolom a honlapjukat figyelni, de előreláthatólag 3-án is hasonló körülmények fogadnak.
Előzmény: (Seki 129003)
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2011.12.27. 14:27
Sziasztok!

Járt itt valaki a mai napon? A webkamerán kevésbé tűnik zsúfoltnak mint Stuhleck..
Megköszönöm, ha esetleg friss infóval tud szolgálni valaki, ugyanis holnap mennék egy egynaposra.
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2011.12.25. 19:56
Igen, a promibahn aljában is van pénztár. Kártyával is fizettem és megtette egy egyszerű Maestro kártya is.

Egyedüli gond a WC, ami a parkolótól kb. 100 m-re van az erdei út irányába, viszont rendszeresen zárva van:)
Előzmény: (Kovati 128317)
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2011.12.16. 12:14
Azért mert még esőt várnak ma este. Érdeklődtem én is az üzemeltetőnél és az alábbi választ kaptam:
Von: Schischaukel Mönichkirchen, Gesendet: Freitag, 16. Dezember 2011 09:59
An: Schischaukel Mönichkirchen,
Betreff: AW: Nachricht vom Website-Kontaktformular Winter (DE)

Sehr geehrter Herr Székely!

Leider werden die Lifte am Wochenende noch nicht in Betrieb gehen können.
Der Saisonstart wird am 22. oder. 23. 12. erfolgen.

Wir hoffen auf Ihr Verständnis und verbleiben

mfg

i.A. Michaela Dissauer
Schischaukel Mönichkirchen-Mariensee GmbH https://www.schischaukel.net office@schischaukel.net TEL     +43 2649 20906 FAX    +43 2649 20906-25
Előzmény: (morzsa82 127285)
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2011.12.11. 21:48
Sziasztok!

Igaz tavaly nem vettem részt és a fórumon is többnyire passzív résztvevő vagyok, ettől függetlenül jelezném részvételi szándékomat. Szintén hétköznap este lenne jó nekem is!

Üdv., Székely Tibi
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2011.12.08. 10:22
oké, mára elég, az igazság az, hogy én is a munkám rovására fórumozok, úgy hogy, az esti szlalomig lekapcsolom magam a síinfúzióról:)
Előzmény: (ozsi 126452)
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2011.12.08. 09:42
Természetesen nagyon fontos ismerni a "hogyant" és az elméleti végrehajtásnak rögzülnie kell agyunkban.

A "hogyanért" ezúttal másik kedvencemhez Girogio Roccahoz fordultam. Ha lenne zenei aláfestés akkor az Újévi Bécsi koncert könnyed darabjait tudnám hozzá társítani:)

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Előzmény: (ozsi 126438)
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2011.12.08. 08:10
És a Ligetyre annyira jellemző, maximum apexben az öklök összeéríntése, pontosabban a völgy felöli kar gyönyörű "behúzása".
Igaz, hogy reklámnak készült de hidegrázásom van tőle, annyira jó!
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


GoBode
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2011.12.08. 08:02
Köszönöm Ozsi!
Élvezetes olvasmány volt. Valóban, Ligetyt mintha zsínóron húzták volna végig, ellentétben Svindalal, aki "kevésbé" látványosan, mondhatni rángatózva (kanyarokba beesve) sízett.
Ligety "Rossignolos" korszakából van egy két jó összeállítás a jutyubon, flexion-extension:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


GoBode
Előzmény: (ozsi 126411)
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2011.12.07. 09:25
Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy kicsit off, de azért szólhassak hozzá.
Tegnap végig izgultam a Beaver Creek-i férfi GS 2. körét és látva Ligety futamát, minden elmélet összemosódik a fejemben és csak az a gyönyörű, könnyed és ugyanakkor mégis agresszív mozdulatsor lebeg a szemem előtt, amit Ligety produkált.
Kiváncsi lennék véleményetekre, hogy mi az amit nagyon jól csinál, amitől ennyire szép és egyben eredményes?
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2011.12.07. 09:17
Rég láttam ilyen tökéletes GS menetet mint amilyet Ligety produkált a 2. körben.
Igaz az lesiklás volt, de Didier Cuche tavalyi Chamonix menete szintén ebbe a kategóriába tartozik.

Go Head! Go Bode!
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2011.11.21. 18:29
2 hete jöttünk haza Stubairól, 4 éves lányunkkal illetve 6 éves fiúnkkal. Teljesen család és gyerek barát hely.
Gamsgartennél (2600 m) van 3 gyerek pálya, amelyek közül az egyik korongos a másik 6 üléses felvonós. Ez utóbbi közel 400 m hosszú, tehét ideális bemelegítésnek. Szintén innen indul a kék 7es ami szintén nagyon élvezetes. Fiammal többször lejöttünk ezen is. Fontos az aklimatizáció a magasság miatt.
Az egyéb infrastruktúra is kifogástalan, 3 szinten vannak az önkiszolgáló éttermek, ahova javasolom, hogy már 11.00 óra körül üljetek be, mert így biztos találtok helyet. Remek pihenőnek is minősülnek.
Javasolom tanulmányozni a honlapjukat is.
Előzmény: (tsrt 124562)
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2011.10.21. 05:42
Sziasztok!
Nagyon megköszönöm nektek, ha tippel tudtok szolgálni 6 fő részére alkalmas apartman szállást illetően a Stubai völgyben?
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.