Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Kaprun - Kitzsteinhorn gleccser topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2012.10.21. 21:58
Köszönöm a hozzászólóknak, Staninak pedig különösképpen a minden részletre kitejedő tájékoztatását!
Kívánok további élményekben gazdag síelést!
Előzmény: (Stani 141545)
gaboca
3376 élménybeszámolót írt
3376
15 éve tag
2012.10.21. 21:43
A Schmiedinger 3B és a Kitz 4A liftek közötti terület, be szokott kerítve is lenni.
Előzmény: (Stani 141545)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2012.10.21. 21:24
Szerintem nagyon jók a pályák, őszintén szólva én kiegyeznék ilyen idővel egész szezonban, fenének kell az a -15 fok :))

Ha az elmúlt 4-5 év besízéseit nézzük, akkor szerintem időben messzemenően ez a legtopposabb a napsütéses órák számát nézve

Jegesedés nem lesz, az akkor lenne, ha 3 napig szakadna az eső vagy olyan szinten és mélyen átvizesedne a hó, hogy egy -10 fok megfagyasztaná, de ez nem áll fenn.

Gleccserek ebből a szempontból teljesen mások, annak ellenére, hogy nincs hideg a napokban, de:

- nagy magasság
- északias fekvés
- gleccser hűtő hatása (alulról hűti a havat)
- száraz levegő (száraz levegőnél magasabb hőfok esetén sem olvad úgy a hó)
- október végén már a Nap beesési szöge is más, így nincs akkora ereje és olvasztó hatása sem

Igazándiból, ha most bejön az az október végi nagy lehűlés, akkor 2-3 nap alatt be tudják lőni az AC pályákat, esetleg Maurert is megnyitják, mert itt idéntől új lift van (bővebben majd később a hírek rovatban), ezt tegnapelőtt már ratrakolták.

Ma szintén ratrakolták , vagy lehet csak snowfarming (?) a Schmiedinger pályát.

Csatolok két mai képet, ezek mobilosak, így nem olyan minőség, az egyik reggel (porzanak a pályák), a másik már délután 3 óra körül a tuti tipp pálya, ami ilyenkor is ratraknyomos.
/aki kitalálja az meghívhat egy achtelre:)) /

Egy szó, mint száz, aki gondolkozik, az ne gondolkozzon tovább, irány egy őszi szünetes síelés ;)

http://t7.hu/00ze-novemberisi
Előzmény: (GoBode 141526)
ttt.jpg
reggel.jpg
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2012.10.21. 06:50
Szia Stani,

Ha időd engedi, csak egy rövid helyzetjelentést kérnék arról, hogyan bírja a gleccser a nappali + fokokat? Jövő hét végére már komoly lehűlés ígérkezik, viszont nekem az a rémálmom, hogy most kiengednek a pályák majd a hideg idő megérkezésével tiszta jég lesz?!
Jövőhét végén én is csatolok, ezért vagyok direkt módon érdekelt.
Remélem meg tudod cáfolni a fentieket:)
Előzmény: (Stani 141521)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2012.10.20. 20:57
Kaprun ma:

csodás idő, naspütés, kég ég, ahogy a nagykönyvben :)
A gleccserpályák porzanak (=porhó), kellemes hőmérséklet. Nagyon tiszta idő, a messzi hegyeket is úgy lehet látni, mintha tűvel rajzolták volna!

Aki esetleg az őszi szünetet aktívan szeretné eltölteni:
http://t7.hu/00ze-novemberisi
gleccser.jpg
IMG-6626-tonemapped.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.