Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Eplény Síaréna
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Szépalma Hotel - különleges, vidéki hangulatú szálloda a Magas-Bakony erdőségeiben
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Eplény Síaréna
2023.02.26. 00:40
Lehet, hogy elnézted a dátumot. Utána még 2023.02.13-án hétfőn is voltam, nagy örömömre szintén kifogástalan hó- és pályaminőséggel találkoztam (ratraktolt, kifagyott 1, 7 és Q3). Az első 1-2 órában ráadásul kevesen voltunk, remekül lehetett síelni. Azt sajnáltam, hogy a 02.15-i szerdán nem mentem, mert az előrejelzés szerint nem lett volna fagy a megelőző éjszaka, de reggel -5 ºC volt, vagyis reggelre szépen kifagyhatott a pálya. Csütörtöktől (02.16.) aztán jött egy komoly felmelegedés, éjszaka is pluszok voltak, nappal pedig már +10-15 ºC. Megmondom őszintén, nem értem azokat, akik 02.17. után mentek síelni Eplénybe, hiszen az olvadás miatt napról napra egyre rosszabbá válhatott a helyzet. Lehetne kérdezni, hogy akkor miért nem zárnak be? Egyrészt a statisztika miatt (adott szezonban hány napot voltak nyitva), másrészt a szezonbérletesek miatt, akik az utolsó hófoltig szeretnének síelni, talán érthető módon. Ez a tél katasztrofális volt a hazai sípályák számára, igyekeznek minimalizálni a veszteségeket (bár még egészen kicsi eséllyel beüthet egy olyan hóhelyzet, mint amilyen 2013. március 15-én volt, amikor az M1-esen a szél 0,5-1 méter magas hótorlaszokat épített; de ez is csak plusz 5-7 napot jelenhetne). Én 1500 méter alatt már nem is létesítenék új síközpontot. 1500 méter felett meg azért nem, mert olyan nagy a konkurencia (sok már a síterep az ilyen helyeken), hogy nem térülne meg 100 év alatt sem a befektetés.
Ami a léceden megjelenő fehéres lerakódást illeti, ugyanez van Ausztriában is, ha műhavon síel az ember (tesznek a vízhez egy biológiai adalékot, hogy tartósabb legyen a műhó [ez inkább csak elszíneződést okozhat]; másrészt a vízben vannak ásványi anyagok, amik száradás után visszamaradnak; meg lehetne ezt előzni, ha desztillált vízből gyártanák a havat, de az nagyon drága lenne).
Előzmény: (Ethanol 218287)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.