Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2023.02.26. 00:40
Lehet, hogy elnézted a dátumot. Utána még 2023.02.13-án hétfőn is voltam, nagy örömömre szintén kifogástalan hó- és pályaminőséggel találkoztam (ratraktolt, kifagyott 1, 7 és Q3). Az első 1-2 órában ráadásul kevesen voltunk, remekül lehetett síelni. Azt sajnáltam, hogy a 02.15-i szerdán nem mentem, mert az előrejelzés szerint nem lett volna fagy a megelőző éjszaka, de reggel -5 ºC volt, vagyis reggelre szépen kifagyhatott a pálya. Csütörtöktől (02.16.) aztán jött egy komoly felmelegedés, éjszaka is pluszok voltak, nappal pedig már +10-15 ºC. Megmondom őszintén, nem értem azokat, akik 02.17. után mentek síelni Eplénybe, hiszen az olvadás miatt napról napra egyre rosszabbá válhatott a helyzet. Lehetne kérdezni, hogy akkor miért nem zárnak be? Egyrészt a statisztika miatt (adott szezonban hány napot voltak nyitva), másrészt a szezonbérletesek miatt, akik az utolsó hófoltig szeretnének síelni, talán érthető módon. Ez a tél katasztrofális volt a hazai sípályák számára, igyekeznek minimalizálni a veszteségeket (bár még egészen kicsi eséllyel beüthet egy olyan hóhelyzet, mint amilyen 2013. március 15-én volt, amikor az M1-esen a szél 0,5-1 méter magas hótorlaszokat épített; de ez is csak plusz 5-7 napot jelenhetne). Én 1500 méter alatt már nem is létesítenék új síközpontot. 1500 méter felett meg azért nem, mert olyan nagy a konkurencia (sok már a síterep az ilyen helyeken), hogy nem térülne meg 100 év alatt sem a befektetés.
Ami a léceden megjelenő fehéres lerakódást illeti, ugyanez van Ausztriában is, ha műhavon síel az ember (tesznek a vízhez egy biológiai adalékot, hogy tartósabb legyen a műhó [ez inkább csak elszíneződést okozhat]; másrészt a vízben vannak ásványi anyagok, amik száradás után visszamaradnak; meg lehetne ezt előzni, ha desztillált vízből gyártanák a havat, de az nagyon drága lenne).
Előzmény: (Ethanol 218287)
Ethanol
16 élménybeszámolót írt
16
4 éve tag
2023.02.24. 15:12
Nem értem ezeket a hozzászólásokat. Eplény jelenleg szörnyű. Hétfőn voltunk, szerintem ki sem szabadott volna nyitni. 8:50-kor még nem tudta a pénztáros, kinyitnak -e? A beszállásnál az út talán felét fedte hó. A pálya kezdetben jeges, miután feltörtük a 12 celsiusnak megfelelően kásás volt. A pályán falavelek, barna foltok. A lacemen száradás után fehér lepedék.
Előzmény: (sneeuw 217993)
IMG-20230224-151405-776.jpg
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2023.02.11. 22:01
Milyen valótlan adatokra gondolsz?
Én pár napja voltam, nagyon jó volt a hó minősége. Szerintem most is jók a pályák, csak sokan lehetnek, mivel hétvége van. Hétfőn tervezek megint menni (igaz, hogy vasárnaptól felmelegedést mondanak, de hétfőn még bőven lesz hó, max. délutánra kicsit felpuhul).
Tényleg adtak fél óra síelést pluszban, cserébe, hogy vállaltam a 350 méteres sétát sícipőben a kék kapuhoz. :)
Előzmény: (Viri 217981)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2023.02.11. 17:03
Nem értem miért nem kommunikál a Síaréna Vide Park azaz a https://siarena.hu/ itt a sihu oldalon? Valamint, azt sem, hogy miért írnak valótlan adatokat az ismertetőjükben?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.