Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Eplény Síaréna
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Szarvaskút - Bakony: Az eplényi sípályához legközelebb eső wellness szálloda
ÜZENETEK (7113)Időben csökkenő Időben csökkenő
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2024.01.15. 13:24
:)

Félreértés ne essék, elég jó volt a hó a pályán, és elég jól be is takarta.
Egyedül a beléptetőkapunál láttam földet.

De azért 1m-nek nem gondoltam volna :) a pályán kívüli le-nem-taposott részeken sem.

Valamelyik hóágyúnál persze lehet hogy megvan...
Előzmény: (Robin 220264)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2024.01.14. 19:50
Nekem az Uvex munkavédelmi van, teljesen sima és az enyhén füstszinű is. Eplényben, ahol este 7ig lehet menni, sok az árnyék, az utóbbi vált be inkább.
20231218-181402.jpg
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2024.01.14. 17:01
Mert még túl fiatal vagy !!! :))))
Pár éve volt itt egy ilyen promóciós videó,hogy mekkora is a hóvastagság !
Egy mély árokban lapátolták a 2m!-es havat ! :)))
Előzmény: (bartoki 220229)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2024.01.13. 14:44
Ami teljesen víztiszta, az Praktiker-es barkács szemüveg :)
(nem pont ez itt a képen, de ilyesmi)

De annak aláfúj a szél ha gyorsan megyek :(

Ezért valami Decathlon-os alap szemüveg is jó lehet, ami "elég világos"
https://www.decathlon.hu/p/gyerek-es-felnott-siszemuveg-g-100-i-barmilyen-idore/_/R-p-323532?mc=8642667
298885-01-vedoszemuveg-policarbonate-neo.jpg
259707-01-safeview-vedoszemuveg.jpg
gyerek-es-felnott-siszemuveg-g-500-i-barmilyen-idore-zold.jpg
Charlie Firpo
10 élménybeszámolót írt
10
9 éve tag
2024.01.12. 19:46
szia, elarulad h milyen a "a sima átlátszó szemüveged"? en is midnenhol ilyet keresek esti / szurkuleti sieleshez,de meg nem talaltam.
koszi
Előzmény: (bartoki 220228)
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2024.01.12. 17:18
Dolgok, amiket nem értek:
- A tegnapi 100 cm hóréteg hol lett mérve? :)
- Webcam alapján egész éjjel égnek a lámpák (ez miért szükséges?)
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2024.01.12. 15:45
Tegnap voltam Eplényben (csütörtökön, 2024.01.11).

Jó idő volt, élvezhető volt a hó.
Minden kritika ellenére, azért jó hogy ez a pálya is van nekünk :)

Még kedden láttam a hójelentésben hogy hirtelen lett hó:
https://sielok.hu/holap/epleny/

Szóval tényleg újranyitottak a nagy hidegben, ahogy tervezték.

Bőven 10 után érkeztem, persze a parkolóban nem voltak tömegek (hétköznap + nemrég volt nyitás)
A pénztártól kb. 100m gyaloglásra tudtam megállni, a pataktól jobbra eső parkolóban.

De azért bepakoltam a tatyóba, így normál utcai cipőben tudtam elmenni a pénztárig.
Ez egy kényelmes feature, hogy az ember tud egy "szerzsákot" tartani a pálya közelében (utcai lépő, rágcsa, víz, tartalék szemüveg, meleg esetén pulóvert letenni).

Síelők alig lézengtek, holtszezon hangulat - a kajáldák közül csak a Holle Anyó volt nyitva.

A pénztárban mondták, hogy már nem érdemes "zárásig" venni jegyet, mert a 19h zárás úgy értendő, hogy 18:45 zár a beléptetőkapu.
Ezért most már a 8 órás jegyet is alig tudom lejárni.

Akkor még csak 1 pálya volt nyitva (A1) (+ T1 de az nem számít) ilyenkor kedvezményesebb a jegyár (8 óra, hétköznap, 1 pálya = 11300 Ft + 1500 Ft kaució a kártyára).
Ma már úgy látom a webkamerán az A7 felső szakasza is nyitva van.

A kártyaolvasó érzékenysége jobb lett - deviszont csak 2 beléptetőkapu volt nyitva. (középen is van egy olvasó - lehet hogy hibás, vagy under construction)

Egész nap 1x sem volt sor.
Kár hogy a webkamera nem mutatja - lehet jobban jönnének a népek hétköznap, ha ezt látnák.
Annyira nem volt tömeg, hogy általában egyedül kellett felvonóznom.

Szép új, friss, csikorgós műhó volt a pályán.

Általában jó állagú, de hát keskeny a pálya felső része, ezért ahogy telt az idő azért pár helyen le volt sodorva a kemény alapig :(
Direkt azért a jó időben jöttem, mert ilyenkor jobban el tudom kerülni ezeket a lesodort részeket.

Az alsó része (ahol kiszélesedik) végig nagyon jó állagú volt.

A nap végig sütött, kicsit később lett egy pár fátyolfelhő - igazából ez a legjobb, mert az árnyékos részeken is megvilágítja a buckákat, taréjokat.

Naplemente után, a szürkületben látni a legrosszabbul.
Kimentem egy hosszabb szünetre a Holle Anyóba.

Huhú... itt aztán vannak árak, kb. utolértük Ausztriát :)

3dl tea = 990 Ft
Gulyásleves = 2890 Ft

Margapöri = 3300 Ft
+ Tarhonya = 790 Ft

A tea végülis OK volt, de a gulyásleves eléggé "magas víztartalmú" :(
A marhapöri jobban tetszett... bár ennyiért? :O

Hát nem is volt sor a pultnál. :)

És amikor kifizetem, akkor kapok egy sorszámot, hogy majd várjak innentől nemtommennyit mire elkészül.
Baaa... idegállapotba tudok kerülni az ilyen rendszertől :)
Szerencsére nem kellett sokat várni.

Töltekezés után irány kifelé, kezdődhet a második műszak.

Vételeztem a szerzsákból a sima átlátszó szemüveget - ehhez túl sötét a sötétítős-polarizált sárga.

Ezt szeretem Eplényben, hogy nem kell rohanni, hogy 16 óráig ki-síelje magét az ember, hanem este lehet folytatni.
És ilyenkor látni a legjobban, mert oldalról jön a fény, megvilágítja a buckákat vs. karcos részeket.

Ember meg annyira nem volt már, a végén lehet hogy összesen 10-en voltunk az egész pályán...
Húú, ilyenkor lehet nagyon jókat menni, amikor nem kell senkit kerülgetni.

A felvonón viszont sötét van :) lehet hogy valakinek ez félelmetes.

No para - ilyenkor össze kell szorítani az embernek az állkapcsát, hogy ha előugrana egy Alien arctámadó, akkor ne tudja ledugni a tojócsövét.

Mert más baj ugyan mi lehet?
Medve nincs, farkas is talán ha 3 van az egész országban.

Sőt, a kártyát is vissza lehet váltani a pénztárban a nap végén - gondolom most újra egy drágább-kártyás rendszer van, azért kauciós.
IMG-6238.JPG
IMG-6253.JPG
IMG-6234.JPG
IMG-6242.JPG
IMG-6245.JPG
IMG-6246.JPG
IMG-6249.JPG
IMG-6260.JPG
IMG-6261.JPG
IMG-6257.JPG
IMG-6263.JPG
IMG-6265.JPG
IMG-6268.JPG
IMG-6278.JPG
IMG-6279.JPG
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2024.01.11. 21:59
Működik. Hideg van, az újranyitáskor estére már -9 volt, odafagytunk. Ilyenkor jól jött a hüttében egy kis meleg leves vagy forró csoki. De a hó az jó. Átlag 9-10 perces köröket lehetett menni.
Előzmény: (Viri 220212)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2024.01.11. 17:33
Semmi infó erről a síterepről?
Nem értem a gazdákat! Ilyen jól megy Eplénynek?
Kékesről legalább tudjuk, hogy nem üzemel.
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2023.02.28. 16:57
Eplény kivirágzott. A szó valódi és az átvitt értelmében is. Hóvirágok nyílnak a felvonó alatt, zöldel valami (aranyvessző?) és megjelentek a fákon, bokrokon a barkák. Az ülőszékesen megjelentek a bicikliszállító adapterek. A sípálya meg feléledt szunnyadó téli álmából. A hó most nagyon jó. Napközben egy kicsit felpuhul, estére visszakeményedik, lehet keményen karcolni. Tegnap délután gyönyörű napsütéses idő. A folytatásban folyamatos éjszakai hóágyúzás, az A7 felső szakasza is.
20230227-EplenyP.jpg
20230227-EplenyFelv.jpg
20230227-EplenyZold.jpg
20230227-EolenyBarka.jpg
20230227-EplenyH.jpg
20230227-EplenyE.jpg
Ethanol
16 élménybeszámolót írt
16
4 éve tag
2023.02.27. 17:55
Én abból indulok ki, hogy a szolgáltató valós képet közöl. Sokszor írják, kitűnő viszonyok. Elfogadom, ez nem az Alpok, az idei rossz szezon mindenhol, de a kitűnő az kiemelkedőt jelent. Van, hogy jó viszonyok vannak, de a hivatalos kommunikációs erősen túlértékeli a viszonyokat. Eplény honlapján 16 pályát hirdetnek 10 felvonóval. A 209 méteres Q3-mal és a 90 méteres T1-gyel is összesen 4 pálya ment idén, tavaly még ennyi sem. A nagy síterepeken is előfordul, hogy 1-1 pálya huzamisan zárva, de ilyen arányok szerintem elfogadhatatlanok. A gyakorlatilag két pályát is nehezen tartanak fenn műszakilag (nem a hóviszonyokról beszélek). A kártyaérzékelők ha működnek, is gyengék, de rendszeres, de rendszeres, hogy valamelyik nem működik.
Lehet, csak én fogom ki, de 9-kor idén még egyszer sem indult el a négyes beülős. Ma 9:09-kor kiszólt - álló lift mellett - a felvonókezelő, miért állunk a kártyaolvasón kívül. Mert a pénztáros azt mondta, onnantól számít, amikor először becsipogja, ne menjünk be, ha nem megy a felvonó.
Én 35 perce lakom Eplénytől. Hétkor megnézem a webkamerákát, elolvasom az utolsó közlést a facebook profiljukon. És igen, elvárom (elvárnám), hogy a valósághoz közelebb legyen a cég kommunikációja. Szóval nekem arra megfelel, hogy néha 2-3 órára kimegyek. Könnyebb elfogadni az ausztriai árakat.
Hogy ez hogyan éri meg a cégnek, nem tudom, mert síelő nem nagyon van.
Elhiszem, máshol is lehet ilyen a léc, nem vagyok nagy síterepjáró, akkor szerencsém volt eddig. Valószínűleg ásványvízből csinálják Eplényben.
Teljesen egytértek Veled a síterepek létesítésével való nézetedről.
Részemről elfogadom a véleményedet, de nem győztél meg.
Előzmény: (sneeuw 218312)
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2023.02.26. 00:40
Lehet, hogy elnézted a dátumot. Utána még 2023.02.13-án hétfőn is voltam, nagy örömömre szintén kifogástalan hó- és pályaminőséggel találkoztam (ratraktolt, kifagyott 1, 7 és Q3). Az első 1-2 órában ráadásul kevesen voltunk, remekül lehetett síelni. Azt sajnáltam, hogy a 02.15-i szerdán nem mentem, mert az előrejelzés szerint nem lett volna fagy a megelőző éjszaka, de reggel -5 ºC volt, vagyis reggelre szépen kifagyhatott a pálya. Csütörtöktől (02.16.) aztán jött egy komoly felmelegedés, éjszaka is pluszok voltak, nappal pedig már +10-15 ºC. Megmondom őszintén, nem értem azokat, akik 02.17. után mentek síelni Eplénybe, hiszen az olvadás miatt napról napra egyre rosszabbá válhatott a helyzet. Lehetne kérdezni, hogy akkor miért nem zárnak be? Egyrészt a statisztika miatt (adott szezonban hány napot voltak nyitva), másrészt a szezonbérletesek miatt, akik az utolsó hófoltig szeretnének síelni, talán érthető módon. Ez a tél katasztrofális volt a hazai sípályák számára, igyekeznek minimalizálni a veszteségeket (bár még egészen kicsi eséllyel beüthet egy olyan hóhelyzet, mint amilyen 2013. március 15-én volt, amikor az M1-esen a szél 0,5-1 méter magas hótorlaszokat épített; de ez is csak plusz 5-7 napot jelenhetne). Én 1500 méter alatt már nem is létesítenék új síközpontot. 1500 méter felett meg azért nem, mert olyan nagy a konkurencia (sok már a síterep az ilyen helyeken), hogy nem térülne meg 100 év alatt sem a befektetés.
Ami a léceden megjelenő fehéres lerakódást illeti, ugyanez van Ausztriában is, ha műhavon síel az ember (tesznek a vízhez egy biológiai adalékot, hogy tartósabb legyen a műhó [ez inkább csak elszíneződést okozhat]; másrészt a vízben vannak ásványi anyagok, amik száradás után visszamaradnak; meg lehetne ezt előzni, ha desztillált vízből gyártanák a havat, de az nagyon drága lenne).
Előzmény: (Ethanol 218287)
Ethanol
16 élménybeszámolót írt
16
4 éve tag
2023.02.24. 15:12
Nem értem ezeket a hozzászólásokat. Eplény jelenleg szörnyű. Hétfőn voltunk, szerintem ki sem szabadott volna nyitni. 8:50-kor még nem tudta a pénztáros, kinyitnak -e? A beszállásnál az út talán felét fedte hó. A pálya kezdetben jeges, miután feltörtük a 12 celsiusnak megfelelően kásás volt. A pályán falavelek, barna foltok. A lacemen száradás után fehér lepedék.
Előzmény: (sneeuw 217993)
IMG-20230224-151405-776.jpg
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2023.02.22. 22:25
Eplény holnaptól összébb szűkül.
Az A7-es pálya és a kétüléses lift nem üzemel. Gondolom az átkötő sem, és a snowboard park se sokáig létezett. Éppen hogy meg lehetett rendezni a Banked Bakony egy kötetlen hangulatú, hamisítatlan snowboard jamboree-t.
Innentől megint marad a 4 üléses és az A1. :(
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2023.02.11. 22:01
Milyen valótlan adatokra gondolsz?
Én pár napja voltam, nagyon jó volt a hó minősége. Szerintem most is jók a pályák, csak sokan lehetnek, mivel hétvége van. Hétfőn tervezek megint menni (igaz, hogy vasárnaptól felmelegedést mondanak, de hétfőn még bőven lesz hó, max. délutánra kicsit felpuhul).
Tényleg adtak fél óra síelést pluszban, cserébe, hogy vállaltam a 350 méteres sétát sícipőben a kék kapuhoz. :)
Előzmény: (Viri 217981)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2023.02.11. 17:03
Nem értem miért nem kommunikál a Síaréna Vide Park azaz a https://siarena.hu/ itt a sihu oldalon? Valamint, azt sem, hogy miért írnak valótlan adatokat az ismertetőjükben?
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2023.02.06. 10:07
Köszönhetően valamelyest a természetes havazásnak és a beköszöntött hidegnek Eplény a múlt héten újra kinyitott. Vasárnap késő délután érkeztünk, Az alsó parkolók dugig tele, néhol az út mentén is, de a lifteknél nem volt nagyobb fennakadás. Kicsit szeles idő, 0 fok körüli hőmérséklet, ami estére -3 fokig lement. Ennek megfelelően a pályák kifagyva, kemény alapon jól síelhető tömörített hó, buckák nélkül. Ment mindkét ülőszékes felvonó, nyitva a 7-es pálya is. A 7-es nagyon jó kezdőknek, de haladók is szép íveket tudnak húzni. Az 1 és 7-es összekötő részt szenzációsan megcsinálták. Meredek, de megfelelően széles, nagyon jól síelhető. Így, hogy több pálya is nyitva van, nagyon változatosan lehetett síelni. Kedvencem volt a 4 ülésessel fel a tetőre, át a lankás A7-re, majd a Q3 összekötőn be az A1-re és vissza a 4 üléseshez. Jó nap volt. Remélem még kitart egy darabig ez a hideg.
20230205-EplenyA.jpg
20230205-EplenySz.jpg
admin2
478 élménybeszámolót írt
478
Moderátor
2023.01.02. 13:19
A felmelegedés miatt január 4-től átmenetileg bezár Eplény, ma tették közzé az infót.
epleny-siarena-bezar-2023-januar4-en.png
Bubek67
56 élménybeszámolót írt
56
15 éve tag
2022.12.31. 06:44
Valoszinuleg azert mennek a tanulok fel, mert a tanulopalya nem hasznalhato, csak oktatas idejere.... Tehat, ha reszt veszel egy oran utana menned kell fel gyakorolni az ulossel. Nem idealis nnna. Buek mindenkinek!
Amugy voltam iden 3szor es tenyleg jo volt a palya.
Előzmény: (nyugiba 216907)
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2022.12.29. 17:34
Ma Eplényt is felavattuk ebben a szezonban. 7h15-ös indulással 8h34-re ott voltunk Bp-ről. A Pénztár elvileg a pályával együtt, szintén 9-kor nyit, de voltak olyan kedvesek, hogy 8h45-kor már jegyet tudtunk venni. 9h04-kor már a 4személyes liften (néhai Szent Sólyom) ültünk. Folyamatosan lehetett körözni. A pálya az elején kimondottan jó volt, a 2 óra végére már fent egy kicsit olvadozott, de végig élvezhető maradt.
Sajnos most is voltak centizgető eszetlenkék. Azt sem értem, hogy a totál kezdőket miért viszik fel az 1 szem pálya tetejére, hogy szenvedjenek, amíg leérnek és közben akadályozzák a síelni valamennyire tudókat.
Miért nem lehet az abszolút kezdőknek a tanulópályára menni?

Besízésnek jó is volt ez a 2 óra. Mire jött a tömeg és romlott a pálya, mi már mentünk is. Ezért érdekes volt, hogy kb. 20 autó közé érkeztünk és induláskor már a pályához közel nem volt hely. Át kellett menni az út túloldalára...

Kész csoda, hogy az üzemeltetők életben tartják a pályát. Máshol csak elvétve, nyomokban maradt természetes hó.
Menjünk Eplénybe, amíg lehet.
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.