Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Charlie Firpo
10 élménybeszámolót írt
10
9 éve tag
2024.01.12. 19:46
szia, elarulad h milyen a "a sima átlátszó szemüveged"? en is midnenhol ilyet keresek esti / szurkuleti sieleshez,de meg nem talaltam.
koszi
Előzmény: (bartoki 220228)
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2024.01.12. 15:45
Tegnap voltam Eplényben (csütörtökön, 2024.01.11).

Jó idő volt, élvezhető volt a hó.
Minden kritika ellenére, azért jó hogy ez a pálya is van nekünk :)

Még kedden láttam a hójelentésben hogy hirtelen lett hó:
https://sielok.hu/holap/epleny/

Szóval tényleg újranyitottak a nagy hidegben, ahogy tervezték.

Bőven 10 után érkeztem, persze a parkolóban nem voltak tömegek (hétköznap + nemrég volt nyitás)
A pénztártól kb. 100m gyaloglásra tudtam megállni, a pataktól jobbra eső parkolóban.

De azért bepakoltam a tatyóba, így normál utcai cipőben tudtam elmenni a pénztárig.
Ez egy kényelmes feature, hogy az ember tud egy "szerzsákot" tartani a pálya közelében (utcai lépő, rágcsa, víz, tartalék szemüveg, meleg esetén pulóvert letenni).

Síelők alig lézengtek, holtszezon hangulat - a kajáldák közül csak a Holle Anyó volt nyitva.

A pénztárban mondták, hogy már nem érdemes "zárásig" venni jegyet, mert a 19h zárás úgy értendő, hogy 18:45 zár a beléptetőkapu.
Ezért most már a 8 órás jegyet is alig tudom lejárni.

Akkor még csak 1 pálya volt nyitva (A1) (+ T1 de az nem számít) ilyenkor kedvezményesebb a jegyár (8 óra, hétköznap, 1 pálya = 11300 Ft + 1500 Ft kaució a kártyára).
Ma már úgy látom a webkamerán az A7 felső szakasza is nyitva van.

A kártyaolvasó érzékenysége jobb lett - deviszont csak 2 beléptetőkapu volt nyitva. (középen is van egy olvasó - lehet hogy hibás, vagy under construction)

Egész nap 1x sem volt sor.
Kár hogy a webkamera nem mutatja - lehet jobban jönnének a népek hétköznap, ha ezt látnák.
Annyira nem volt tömeg, hogy általában egyedül kellett felvonóznom.

Szép új, friss, csikorgós műhó volt a pályán.

Általában jó állagú, de hát keskeny a pálya felső része, ezért ahogy telt az idő azért pár helyen le volt sodorva a kemény alapig :(
Direkt azért a jó időben jöttem, mert ilyenkor jobban el tudom kerülni ezeket a lesodort részeket.

Az alsó része (ahol kiszélesedik) végig nagyon jó állagú volt.

A nap végig sütött, kicsit később lett egy pár fátyolfelhő - igazából ez a legjobb, mert az árnyékos részeken is megvilágítja a buckákat, taréjokat.

Naplemente után, a szürkületben látni a legrosszabbul.
Kimentem egy hosszabb szünetre a Holle Anyóba.

Huhú... itt aztán vannak árak, kb. utolértük Ausztriát :)

3dl tea = 990 Ft
Gulyásleves = 2890 Ft

Margapöri = 3300 Ft
+ Tarhonya = 790 Ft

A tea végülis OK volt, de a gulyásleves eléggé "magas víztartalmú" :(
A marhapöri jobban tetszett... bár ennyiért? :O

Hát nem is volt sor a pultnál. :)

És amikor kifizetem, akkor kapok egy sorszámot, hogy majd várjak innentől nemtommennyit mire elkészül.
Baaa... idegállapotba tudok kerülni az ilyen rendszertől :)
Szerencsére nem kellett sokat várni.

Töltekezés után irány kifelé, kezdődhet a második műszak.

Vételeztem a szerzsákból a sima átlátszó szemüveget - ehhez túl sötét a sötétítős-polarizált sárga.

Ezt szeretem Eplényben, hogy nem kell rohanni, hogy 16 óráig ki-síelje magét az ember, hanem este lehet folytatni.
És ilyenkor látni a legjobban, mert oldalról jön a fény, megvilágítja a buckákat vs. karcos részeket.

Ember meg annyira nem volt már, a végén lehet hogy összesen 10-en voltunk az egész pályán...
Húú, ilyenkor lehet nagyon jókat menni, amikor nem kell senkit kerülgetni.

A felvonón viszont sötét van :) lehet hogy valakinek ez félelmetes.

No para - ilyenkor össze kell szorítani az embernek az állkapcsát, hogy ha előugrana egy Alien arctámadó, akkor ne tudja ledugni a tojócsövét.

Mert más baj ugyan mi lehet?
Medve nincs, farkas is talán ha 3 van az egész országban.

Sőt, a kártyát is vissza lehet váltani a pénztárban a nap végén - gondolom most újra egy drágább-kártyás rendszer van, azért kauciós.
IMG-6238.JPG
IMG-6253.JPG
IMG-6234.JPG
IMG-6242.JPG
IMG-6245.JPG
IMG-6246.JPG
IMG-6249.JPG
IMG-6260.JPG
IMG-6261.JPG
IMG-6257.JPG
IMG-6263.JPG
IMG-6265.JPG
IMG-6268.JPG
IMG-6278.JPG
IMG-6279.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.