Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Walkie-Talkie tapasztalatok

ÜZENETEK (120)Időben csökkenő Időben csökkenő
csiricsi
27 élménybeszámolót írt
27
21 éve tag
2007.01.09. 10:28
Powee köszi, megyek megvásárolom... Egyébként mi a tapasztalatod, erős a forgalmazás Obertauernben? Vagy a 8 csatornán azért ki lehet fogni nyugodtabb helyeket? Az a helyzet, hogy az asszony a gyerekkel a szálllodában lesz én meg síelek, vagy fordítva, halljuk egymást majd ugye?
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.01.09. 07:25
AEG Funky-50 PMR rádió adóvevő, aegfu50
Hatótávolság : max 5 km, Folyadékkristályos ( LCD ) kijelző, 8 Csatorna , Automata csatornakeresés, 500 mWatt adó teljesítmény, Menü funkció, Billentyűzár, Övcsipesz, 2 Csatorna figyelése, Másodperc számláló, Vox �üzemmód � szobamegfigyelés, Head-Set csatlakozás
AEG Funky-50 PMR rádió adóvevő
· Tartozékok: 2 adó- vevő, 1 Adapter, 2 Head -Set, 2 X 4 db 1,2 V-os NiMh AAA akku
---------------------------------------------------

AEG Funky-60 PMR rádió adóvevő
Hatótáv 5 km
LCD Display háttérvilágítással
8 Csatorna, Csatorna kereső funkció
500 mWatt
Menű - Funkció
Billentyűzár
Levehető öv clip
Töltés jelző
Integrált megfigyelés
Vox Üzemmód

Doboz tartalma: 2 adó-vevő, 1 adapter, 2 Headset és 2 X 3 db tölthető elem
-----------
Sztem kb csak a kinézet és a csomagolás vagy annak tartalma, egyébként ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkezik mind a 2.

Üdv,
powee
csiricsi
27 élménybeszámolót írt
27
21 éve tag
2007.01.09. 00:19
Gyerekek! AEG FUNKY 50, vagy 60 ??? Mi a különbség?
TL72
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2007.01.08. 22:23
Sziasztok,

Akit érdekel még rádió, annak tudok segíteni készülékben és tartozékaiban is. Új és garanciát is kap hozzá...
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2007.01.05. 18:55
A tudásához képest ez baromi olcsó. Nem átverés? Újonnan 76 dollár... Bár az nem derül ki hogy darabja vagy párja kerül ennyibe. Mindenesetre a 76 dollár sem túl sok egy ilyenért.
Lehet hogy megint csak mi vagyunk elkényeztetve a csúcstechnológiával, mert nálunk én egész gagyi 8 csatornásokat láttam eddig tizenezrekért.
Ráadásul még rezegni is tud.
A készenléti idejét viszont nem ártana tudni...
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.01.05. 17:01
Akkor szerintetek ez http://href.hu/x/2474 megérné? Vagy Mo-on lehet hasonló árban hasonló teljesítményűt kapni, mert akkor nem szórakozok az Ebayyel. Méretre kicsit nagynak tűnik, viszont AA-s akksi kell bele, amivel szerintem tovább bírja, mint AAA-ssal.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2007.01.03. 20:12
Hát ezt félreolvastam, de akkor is szép teljesítmény a földön voltál, vagy feljebb?
Az aksi élettartama attól is függ hogy hogyan használják. A Ni-cd, Ni-mh akkukat le kell meríteni mielőtt feltöltöd, különben hamar megadják magukat. A Li-ionosakat meg lehet elvileg összevissza töltögetni, ha először jól meg lettek formázva.
maffia
59 élménybeszámolót írt
59
18 éve tag
2007.01.03. 18:51
Az AEG márkályú készülék nekem is bevált, csak az aksilyával nem voltam meg elégedve, ami egy év alatt meg adta magát, így vehetek bele valami márkás tőltős elemet.
TL72
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2007.01.03. 16:08
Az Pécs-Budapest volt. Pécsi tévétorony és a Hármashatárhegy között. Egyébként a maxon rádióknak volt a pmr készülékeknél a megengedettnél "véletlenül" nagyobb a teljesítménye az utóbbi időkben. VOX-os készülékeknél pedig javaslom nektek a gégemikrofont. Nem megy szét az ember füle estére..
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2007.01.03. 14:31
Pécs-Budapest..... az 70 km-rel kurtább...

egyébként vannak csodák, még az átkos rendszerben, a nyolcvanas évek elején, amikor hétfőn még nem volt adás...müholdból meg csak "kém" létezett, két napon keresztül egy tetőantennával bejött egy "földi" spanyol (!) TV-adó, olykor színesben is.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2007.01.03. 13:54
Tl72:
Bécs-Budapest:És milyen magasan voltál?
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2007.01.03. 13:07
Mi is maximálisan kihasználjuk a PMR rádióinkat. Az utazásnál nélkülözhetetlen, ha konvojban autózunk, de jó dolog a szállodában is, ha nincs kedvünk szobáról/emeletről ki/be, le/fel mászkálni. A társaságunkban már mindenkinek külön készüléke van, gyerekeknek beépített (lapos) fejhallgatóval a bukóba integrálva. Így nagyobb a szabadság mehetnek a felnőttek nélkül is, és ha baj van, tudunk kommunikálni. Bébicsőszként is bejött. Megkönnyíti az esti összejöveteleket. Szóval nagyon jó dolog. Azonban nagyon meg kell nézni, mit vesz az ember. Az olcsó készülékeknél előfordult, hogy annyira pontatlanok voltak, az adásukat nem lehetett hallani. Vagy fordítva. Van egy-két típus ami tényleg alacsony árú (13.000, Ft/db), nem márkás de jól és megbízhatóan működik, szakértők szerint is. Érdemes hozzáértő szakiknál érdeklődni, pl. az INDEX fórumon, itt:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9068948
Boltok:
http://www.anico.hu/
http://www.dnd.hu/
http://www.geochallenge.hu/pmr/
http://www.radiovilag.hu/pmr.htm

Felhasználási terület a külföldi bevásárlóközpont, nyaraló övezet (szomszédok), vitorlázás, túra-motorozás , hegymászás :)
TL72
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2007.01.03. 00:29
Sziasztok,

Nem akarok elriasztani senkit a készülékek vásárlásától, de vegyétek figyelembe a következőket:
A rádiók kisugárzott teljesítménye van fixen megadva (valamire használható típusoknál) és nem a hatótávolság. Ebből eredően nagyban függ a környezeti jellemzőktől a hatótávolság. Persze magaslati pontról indított adás valószínűleg nagy hatótávolságot eredményez. Nekem eddig a max távolság Pécs-Budapest volt egy szimpla 2W-os rádióval. A tapasztalataim alapján a pmr készülékeket el lehet felejteni, ha hegyen szeretnétek átszólni. Az még komolyabb készülékek esetén is kétséges lehet. Erre találták ki az átjátszókat...
Több berendezést is választhattok ilyen célra, melyeket 3 nagyobb csoportba lehet sorolni. PMR, amatőr és a profi készülékek. Ezek ilyen sorrendben nyújtanak egyre jobb paramétereket, persze egyre drágábban. Nagyon gagyit nem érdemes venni, mert csak bosszúságot okoz, a profikat pedig lehet kölcsönözni is több helyen. Pénztárca függvénye a színvonal. Én hasonló témákkal foglalkozom a CB-s korszak óta. Mindenkinek nagyon szívesen segítek mindenben!
Üdv
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2007.01.02. 16:39
Nem csak a sípályára kell gondolni. Mi rendszeresen több kocsival szoktunk menni, és olcsóbb útközben ezeken kommunikálni mint mobilozni. De már láttam itthon hipermarketben külföldieket amint Talki-walki-val keresték egymást. Sielés közben pedig a fülhalgató is hasznos dolog, mert nem kell külön elővenni a készüléket.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2007.01.02. 14:28
pmr.hu
Itt leírnak pár alap dolgot ezekről a rádiókról. Én is filózok egy pár vételén, méghozzá olyat keresek, amin a vox aktiválási hangszintjét állítani lehet.
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.01.01. 14:21
Na, nekem frissek a tapasztalatok, en most karacsonyra, ugyancsak sieles okán, kaptam egy AEG Funky 50 nevezetu csodat, es meg kell hogy mondjam en is nagyon meg vagyok vele elegedve. Eleg sok mindent tud: 5km hatotavolsag (ertsd azt, hogy Obertauernen nem volt olyan hely ahonnan nem tudtunk volna beszelni, mert ott ugye legvonalban az 5km kb befedi az egesz terepet), 8csatorna (ez mindegyiknel alap), csatornakereses (folyamatosan kattog egyik csatornarol a masikra, es ha valamelyiken adast talal, akkor megmutatja, hogy melyik az, es utana tovabb keres, ez arra jo hogy megnezed, hogy pl a szemelyzet melyiket hasznalja, vagy egy ket nagyobb csoport, asszem OT-on a 4est hasznalta a stuff brigad), tud dualwatchot (ez azt jelenti, hogy ket csatornat tud fogni egy idoben, ha tobb csoporttal vagy), tud egy ilyen vox funkciot (ez szerintem egy tok jo funkcio, elmeletileg arra talaltak ki, hogyha a kisbaba felsir, akkor rogton bekapcsol az adas, nem kell megnyomni a gombot, gyakorlatban ez arra jo, hogy neked se kell nyomni a gombot, hanem csak beszelsz, mert erzekeli amikor beszel az ember, es csak akkor ad adast), adtak a ket ado-vevohoz, egy-egy headsetet (nem kell mindig elovenni, mert ugyanugy mint a mobiltelefonoknal a mikrofonon van egy gomb, es azzal lehet beszelni, elo se kell venni), mind2 keszulekhez adtak egy-egy toltot, es hozza valo toltheto elemeket (4db AAA meretu miniceruza akksi, hogy mennyit bir nem tudom, mert egy nap hasznalat utan a toltettseg mero, nem ment lejjebb)

Szoval nekem is csak jo tapasztalatom van ezzel az AEGgal, es lehet veszek meg 1 vagy 2 párt, mert akkor az egesz csaladnal lesz mindenkinel.

Az e-bolton meg is lehet venni: http://www.ebolt.hu/product101166.html

Mindenkinek jo walki-talkie-zást :) Az a legjobb feeling amikor a nemet gyerek keresi az apjat es minden csatornan kiabal :), "Papiiiii wo bist duuu?"

Mindenkinek boldog új hóval teli évet kívánok!

Üdv,
powee
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2006.12.31. 22:00
Amit írnak róla, az jól hangzik. Én személy szerint nem szeretem őket, mert pont a hegyek miatt sok gond van velük. Ha nincs köztetek hegy, akkor egyik-másik használható is. A noname-ek egyértelműen sz*rok, ami nekünk eddig a leginkább bevált, az egy AEG volt. (Hogy hány km-es, azt már nem tom.) Cobra-t még azt hiszem nem próbáltunk.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.12.31. 16:13
http://href.hu/x/2472 Ebayen 8 mérföld hatótávú szállítással 30 Font, nem rossz...
http://href.hu/x/2474 12 mérföldes ugyanennyiért, még jobb :)
SnowGirl
65 élménybeszámolót írt
65
17 éve tag
2006.12.31. 14:24
Vannak walkie-talkie-k amiket a rendőrség használ... na azok már elég jók lennének, bár szerintem egy külön táska kéne nekik :) Én egy "egyszerűbb" 5km-es párt használtam tavaly(ismerősömé volt), és nem volt gond a heggyel, ami közöttünk volt. Én is vétel előtt állok, úgyhogy várom a tapasztalatokat!
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.12.31. 14:16
Üdv!

Nemsokára vennék walkie-talkiet és érdekelne, hogy sípályákon ki, milyen készüléket használ, bevált-e, stb...
Egyszer volt szerencsém egy egyszerű 3km hatótávú gépet használni, de ennél valamivel komolyabb érdekelne, mert egy nagyobb pályarendszeren, főleg ha hegy van köztünk, nem igazán működik.
És mégy egy (talán hülye)kérdés: lehet ezeket "tuningolni", hogy nagyobb legyen a hatótávuk?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.