Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
h i r d e t é s

Walkie-Talkie tapasztalatok

ÜZENETEK (120)Időben csökkenő Időben csökkenő
sznóbordos
83 élménybeszámolót írt
83
18 éve tag
2007.12.08. 18:13
köszi Szab!meg fogom nézni,ha esetleg valaki tudna ajánlani valami konkrét márkát,fajtát,azt nagyon megköszönném,végigolvastam a topikot,de hátha azóta van frissebb info. köszike
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2007.12.06. 06:48
IX. ker Elnök u.1. A sarkon van egy rádiós szaküzlet pl. Vannak komoly készülékek is. Több info:
http://pmr.lap.hu/
sznóbordos
83 élménybeszámolót írt
83
18 éve tag
2007.12.06. 00:10
hello.segitséget szeretnék kérni,hogy hol lehet ezeket az AEG készülékeket megvenni személyesen pesten? ahol értenek is hozzá,és van választék.köszi
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2007.03.05. 09:57
Paty Ski-nek:
"Mivel az európai modellek nagyon elterjedtek, mi az amerikai frekvenciákat használjuk, a minél kevesebb zavarásért."
En is USA-ban vettem, most mar kezdem erteni miert hallom mindig a palyamunkasokat benne. :-) Nekem egy kb 20-30$-os keszulekem van, sajna a toltheto 3db AAA-s aku nem tart tul sokaig (1-2 nap). Egyebkent nagyon hasznos joszag, foleg ha nagyobb csapattal/csaladdal megyunk.
PePro
77 élménybeszámolót írt
77
20 éve tag
2007.03.04. 21:13
Nekem egy 3km-es készülékem van
Olyan hegyen ahol a vogyl 2 oldalain vannak a sipályák ott tökéletesen muxik.
Ha egy hegy 2 oldalán próbáljuk az reménytelen
Szerintem nagyon hasznos készülék. Mindenkinek csak javasolni tudom.
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2007.03.04. 16:31
Ismeri valaki a BTECH FX200-as készüléket?
Állítólag 8+38 csatornás, LCD-kijelzős, VOX-os
10 km.hatótávolságú( !!!) 20.ooo Ft-ért egy pár
új csomagban. Úgy tűnik megérné ha tényleg ezt hatótávolságot alapból tudja!
Vagy tud valaki jobbat olcsóbban? Venni szeretnék.
Köszi a segítséget előre is!
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.01.28. 23:30
Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet olyan headszettet kapni,ami alig lóg ki az ember füléből? Bukósisak alá kellene, csak a hagyományos fülhallgatók kilógnak és a bukósisak belepréseli a fülembe :(.
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.01.24. 17:59
Örülök, hogy segithettem!

Sok havat mindenkinek!
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2007.01.24. 16:35
Higgyétek el, mindent a terepviszonyok döntenek el.Márka nélküli 5000 Ft/pár gagyi készülékekkel pl.Madonna di Caplignio-Folgarida - pályákon 10-15 km-re is elértük egymást a hatalmas völgykatlanban. Folgarida- Marilleva légvonalban 2-3 km, köztük a hegy, semmi hang.Persze a márkás kütyük megbízhatóbbak.
Ymibá
csiricsi
27 élménybeszámolót írt
27
21 éve tag
2007.01.24. 15:05
Kedves Powee!

Mégegyszer köszönöm az ajánlást! Nagyon nagy hasznát vettem Obertauernben a funky 60-asnak. Valóban az autópályán végig vakertünk a másik autóval! Nagyon jó minőségű, kicsi és nagyon sokat bír egy töltéssel. Asszem a 4. napra merült le de még akkor sem teljesen. OT-ben a Zehnerkarbahn-nál volt a hotelünk és amikor felmentem 2200 méterre, simán beszéltünk, Ő a szállodából, én a csúcsról. De például ugyanezt nem tudtuk megtenni, amikor a Grünwaldkopfbahn tetején álltam. Ott eltakart a hegy. Összeségét tekintve azonban 80%-ban tudtam használni, sőt, tudtam szólni az asszonynak, hogy most videózzon, mert most jövök ki az erdőből...:))) VOX funkció is jó dolog, főleg, hogy a síkesztyűben eléég nehézkes a 5 mm átmérőjű beszéd gombot használni. A headsett fülreilleszthetősége kicsit nehézkes feladat, viszont egy idő után fáj is. Ez rossz, de el lehet viselni. Legközelebb megpróbálom szöggel a rögzítést. Hallottam egy-egy magyar nyelvű forgalmazást is de főleg német nyelven mentek a diskurzusok. Egyébként valóban nem voltak terhelve a csatornák, jól lehetett kommunikálni.
ÉJJJEN!
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.01.22. 11:53
Na, megvettük a TTI Freequency-t :). Akkora, mint egy mobiltelefon (mint egy Motorolla V3-as összecsukva) és a fém burkolata ellenére nem is nehéz. Egyetlen gond az vele, hogy nem kaptunk hozzá headszettet. Ki lezs most próbálva több helyszínen is, majd írok, hogy bevált-e.
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2007.01.19. 15:53
Midland G7-es pmr. Alternatívaként leírnám azoknak akik gondolkodóba estek, milyen készüléket is vásároljanak. A készülék az amatőr és a profi cuccok határán leledzik, a neten olyan 50-60.000,-ért árulják párban töltővel. Funkcióit tekintve az itt leírtak mindegyikét ismeri, sőt... Az egyéb fórumokon minden megtalálható. Kitartó keresgetés után megtaláljátok azt az oldalt is ami vmilyen ernyősök oldala, és ott találtok egy igazi jó, és barátságos szakembert, aki töredék árért tudja ezt a készüléket.
Meg is küldi, és miután tilos ezért csak elmeséli, hogy a pmr rádió nem csak antenna tuningot, de teljesítmény tuningot is tud 3W-ig.
Sajnos alapbeállításokkal tényleg nem igazán működik, azaz a hegy, illetve bármilyen tereptárgy komoly akadályt jelent az átvitelben, lakótelepen talaj közelben indított adás az egy kilómétert sem tudja a sok ház miatt. Viszont rálátással, azaz a csúcsról igen jó is tud lenni. És igen, akár a szállodáig is haza lehet szólni vele.
Autózásnál pedig szédületesen jó a pályán amikor az álmos sofőrök "ingyé" beszélgethetnek a célállomásig.
Dehát ugye mire való a tuning, ami tilos ugyebár.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.01.18. 19:35
Na, döntés született végre :)

Egy TTI Freequency PMR-505TX (vagy PMR-500TX, több néven is fut...) készülékre lenne szükségünk. Hol juthatok hozzá a legolcsóbban? Ebayen néztem, de ott drágább, mint Mo-on. Media M-ban nézegettük,
de épp nincs nekik belőle, meg hétha van máshol olcsóbban is... Van esetleg valami tapasztalatotok/véleményetek róla?

TL 72: Te tudnál ilyet szerezni?

Köszi a tanácsokat előre is!
TTI-Freequency.JPG
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.01.16. 17:08
Na eldöntöttük, hogy milyet tudásút szeretnénk, ebben kérném a segítségeteket:
-legyen kicsi, ez a legfontosabb (multiban pl. láttam elég vékonyka készüléket, aminek saját Li-on akksija volt)
- kb 5 km-es hatótávú lenne jó
- és persze elfogadható legyen az ára

Létezik ilyen? :)
melko
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2007.01.16. 09:06
TL72! Érdekelne milyen készülékpárokat tudsz hozni?! Ugyanis vásárlás előtt állok, boardozni megyünk Franciaországba, és szükségem lenne egy olcsóbb ákategóriás, jó minőségű PMR-re :)
Dobj légyszi egy emailt valamiféle elérhetőséggel, illetve termékkínálattal a melkobali@gmail.com -ra !
Köszi...
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2007.01.13. 20:38
Hozzászólnék én is a walkie talkie témához.
Mivel a mi munkánkhoz nélkülözhetetlen , mi nagyon sokat használjuk.
Mivel az európai modellek nagyon elterjedtek, mi az amerikai frekvenciákat használjuk, a minél kevesebb zavarásért.
Mi mind Motorola gépeket használunk, régebben egyszerűbbeket (3-8 mérföld)
http://www.amazon.com/Motorola-T5500AA-8-Mile-Two-Way-Radio/
dp/B0001YFWJY/sr=8-9/qid=1168716433/ref=pd_bbs_sr_9/102-4303232-1188958?ie=UTF8&s=electronics
most már jobbakat , újabbakat.
http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?
skuId=7052324&type=product&productCategoryId=cat06017&id=1108124680552
Tapasztalatok: elég nagy a hatósugaruk, de ha hegy v. domb van az útban, nem nagyon működik.

Völgyben vagy magasból megvan az akár 10 km is, de amúgy alig 2-3 km.

Olvastam Obertauenről, valaki írta hogy az egészet lefedték, de azt hozzá kell tenni hogy az egész síközpont egy völgy mentén fekszik, egymással szemben fekvő pályákkal. Ott nem nagy kunszt a hatótávolság.

Stubai, Serfaus, Fiss vagy akár Ladis síközpontokban nem sok hasznát vettük, ha nagyon eltávolodtunk egymástól.
Amúgy tényleg jó dolog...
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.01.12. 15:55
Nekemis mobil-headset, szoval nem gegemikrofon. Sztem azer van olyan kep, hogy lehet olyat is venni, opcionalisan.
csiricsi
27 élménybeszámolót írt
27
21 éve tag
2007.01.12. 13:57
Megjött.. Hát ez király! Powee neked milyen headsetet adtak? Mert a dobozon gégemikrofonos kép van, amit kaptam az pedi olyan mint egy egyszerű mobil headset, a nyomógombon van a mikrofon. Egyébként jól néz ki, kiváncsian várom hogyan üzemel majd.
Köszi a tanácsot!
Csiri
csiricsi
27 élménybeszámolót írt
27
21 éve tag
2007.01.11. 15:55
Megrendeltem!
Végül is a 60-as mellett döntöttem, mert annak van dokkolója, remélem pénteken kiszállítjak mert szombaton nyomulunk már!!!
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.01.09. 14:07
Figy mi 80% elertuk egymast kb, de lehet h 100%, csak azer nem tudni pontosan, mert ocsem, akinel a masik vevo volt, neha mp3at hallgatott szoval nemtudjuk, mikor volt az amikor tenyleg nem tudtunk volna beszelni, es mikor amikor csak nem valaszolt mert zenet hallgatott:)

Ja a masik, hogy az Obertauernes csavok a 4es frekit hasznaltak az 100%, a tobbin meg kb orankent par perc beszed van, vagy neha kifogsz egy-ket perc folyamatos beszedet, de ez nem jellemzo. Egyebkent az aeg tud olyat, hogy keresgel a csatikon, es amelyiken adas van azon megall, szoval gyorsan meg tudod nezni, melyik freki az ahol folyamatosan dumcsiznak, es melyik tunik szabadnak.

Üdv,
powee
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.