Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Salzburg Super Ski Card

ÜZENETEK (95)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.11.14. 10:02
hangya711!

Éves kártyát(season pass) akkor érdemes vásárolni ha minimum 16 napot síelsz vagy ennél többet és különboző sícentrumokba mész. Bővebben a következő oldalon találsz infót a kártyáról: http://www.salzburgsuperskicard.com/?&sprachen_id=2 Két típusú kártya létezik: szezonális (ez felnőtteknek 465 euróba kerül) illetve több napos (3 naptól 14 napos kártya). Ha te pl. Loferben és Saalbachban is szeretnél síelni és a szezonban kevesebbet síelsz mint 16 nap akkor napos kártyát érdemes vásárolnod. Eldöntöd mennyi napra mentek Loferbe és annyi napnak megfelelő kártyát vásárolsz(3 napos kártya fenőtteknek 109 euró)

Mindkét kártya november 18-tól május 1-ig érvényes 23 sícentrumban. A "23 Ski Regions" menüben megtalálod milyen sícentrumokra érvényes a kártya. Ezek közül felsorolok néhányat: Ski amade, Schmittehnhöhe, Kaprun,Maiskogel,Saalbach-Hinterglemm-Leogang, Obertauern, Kitzbühel, Zillertaler Arena, Mölltal gleccser.

Loferre is érvényes a Salzburg super ski card. Olvasd el a fent említett linket azon minden részletesen le van írva. Van egy "Interkative Map" menüpont amelyben láthatod a különboző sícentrumokat. Ha egyénileg utazok akkor naponta mehetsz különböző helyekre. A https://www.viamichelin.com -on megnézheted milyen távolságra vannak egymástól a sícentrumok.Elővételben december 3-ig lehet kártyát vásárolni az interneten.December 4-től csak a helyszínen lehet valamivel drágábban kártyát venni.Ha valami kérdésed van küldj egy mailt.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2006.11.14. 00:55
hangya711, akkor érdemes a kártyával foglalkoznod, ha hosszú időre mész, és több terepre is el akarsz menni. Saalbach-Hinterglemm-Leogang, Zell am See környéke, és a Maria Alm- Dienten - Mühlbach "kártyás" terepek vannak a legközelebb. Mindhárom nagyon jó. Saalbach tényleg nagyszerű hely!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.11.07. 16:20
Szia, akkor kérd biztosítva a küldést!
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.11.07. 16:03
Sziasztok!

Vásárolt már valaki közületek interneten keresztül ilyen kártyát? Azon parázok, hogy ha elővételben veszek ilyen kártyát akkor az iroda nem vállal felelősséget ha a posta nem kézbesíti a kártyát (lásd http://www.salzburgsuperskicard.com/media/agb_e.pdf Special terms for electronic orders fejezet harmadik bekezdés: "We shall not be held responsible for postal deliveries lost in transit"). Tudom igazából ezt a kártyát más nem használhajta mert névre szól és fénykép is van hozzá. Igaz megvásárolhatom december 3 után is csak akkor drágább. Nyugtassatok meg, hogy az ilyen típusú leveleket kézbesíti a Magyar Posta.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.10.02. 09:37
Sziasztok,

Igen már ma reggel próbáltam a netes foglalást és most kezd minden világos lenni bérletvásárlással kapcsolatban. Képet csatolni lehet max. 100K méretben. Bankkártyával is lehet fizetni. Majd november közepén megveszem.

Szerintem 15 napra is megéri a bérlet mert én úgy vagyok vele, hogy más településekre is átmehetsz. Pl. karácsony előtt megyünk Saalbachba és 1-2 napra átmegyek a Schmittenhöhe illetve Kaprunba. Ha ide vennék egy napos bérletet az 36 euró lenne. Ezenkívül karácsony után Schladmingba megyünk és biztos Obertauernt is ki szeretném próbálni. Nem azért mert megunom az egyik helyet hanem azért mert minél több sícentrumot szeretnék kipróbálni. Eddig január végéig 18 sielős nap biztos bejön, ezenkívül ott a március közepe ami egy hét síelés plusz május 1. Igy remélem kijön 30 síelős nap amiért szerintem már érdemes éves bérletet venni. Ezenkívül ha éves bérleted van akkor "muszáj" síelni menni (legalább is ezt mondom az asszonynak), hogy térüljön a bérlet. Tudom ezzel csak magamat hitegetem, de már nyár óta csak azt számolom még hány nap van a síelésig :)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.01. 16:57
14-15 nappal szerintem nem éri meg, így ugyanis egy bérleten naponta kb 5 eurót nyersz, kisebb terepeknél még tán ennyit sem. Ez igazándiból akkor éri meg, ha az általad említett napoknak a 2x-ét a pályákon tudod tölteni, mert így majdhogynem ugyanott van az ember,mint supercard nélkül. Két hetes bérletért meg a 465 euró "kissé" sok.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2006.10.01. 01:24
Hétfőtől már lehet az interneten megrendelni a bérletet!! (sietni nem kell, december 3-ig lehet)
Így elővételben 465 euróba kerül. Ha tudsz legalább 14-15 napot síelni ebben a régióban, akkor biztosan megéri. (30-32 eurós napi átlaggal számolva)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.08.16. 14:08
szerintem ezzel nem vagy egyedül :D
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.08.16. 13:09
Sziasztok,

Megvan az információ az irodától akit érdekel a salzburg super ski card vásárlásával kapcsolatban. Október elejétől a neten (https://www.salzburgsuperskicard.com) lesz az online vásárlási lehetőség. Tudom, hogy még nyár van de én már síelnék :))
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.08.15. 09:23
Szia Attila!

Természetesen idén is lesz Saalbach (enélkül nincs szezonkezdet :)) karácsony előtt. Ezenkívül Kitzsteinhorn, Obertauern és Ski Amade is célba van véve, szóval ezért érdekel a Salburg ski card. Remélem majd összejön.

Üdv,
Tibi.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2006.08.14. 17:17
Szia Tibi!
Látom ebből már Saalbach is lesz az idén :-))
Azt írják, hogy lehet interneten keresztül venni ilyen bérletet, le is írják, hogy mit kell hozzá kitölteni, csak sajnos ezek a linkek (még)hiányoznak az oldal menüsorából.
Ugyanígy lehet venni a kártya nyári változatát is, ez a módszer most is működik és rendelhető is. Szerintem még egy kis idő kell, amíg beállítják, hogy téli kártyát rendelhess, hiszen elvileg még nyárit is megérné rendelni, akár most is...
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.08.14. 16:47
Természetesen Karintiára szól, csak nekünk olyan volt, és egy lehetséges ügymenetet írtam. A salzburgi kártyáról tavaly azt olvastam, hogy a nagyobb síközpontok pénztárainál kapható, csak akkor az elővételi határidő nem biztos, hogy összejön, bár a bérlet jó a kapruni, és azt hiszem, hogy a mölltali gleccserre is, azokon meg biztos van hó novemberben.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.08.14. 12:39
A http://www.topski.at/download/bestellformular.pdf nyomtyatvány Karintiára szól nem pedig Salzbugra. Gondolom Salzburg superski card-os nyomtatványt a salzburgi irodatól kell kérni.
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.08.14. 09:26
A TopSkiPass Kaernten und Osttirol-hez http://www.topski.at/ letölthető adatlapot kellett kitölteni, és igazolványképpel együtt postán elküldeni. Egy héten belül küldték a keycardokat és a számlát, ha megérkezik hozzájuk a pénz, onnan érvényes az éves bérlet. A Salzburgi kártyát a nagyobb központok pénztárainál is lehet kapni.
Péter
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.08.14. 09:15
Sziasztok!

Érdekelne ha valakinek volt már ilyen kártyája. A weboldalt megtaláltam (http://www.salzburgsuperskicard.com/?&sprachen_id=2) ott mindent elolvastam de a következő kérdésekre nem kaptam választ: ha nem a helyszínen vásárolom a kártyát a fényképet, hogy juttatom el hozzájuk? Itthonról lehet ilyen kártyát vásárolni.

Azt számoltam ha a szezonban 15 napnál többet síelsz akkor megéri a kártya. Ezenkívül ha december 3. előtt vásárolsz kártyát akkor olcsóbb. Igazából engem az érdekelne, akinek volt már ilyen kártyája és a személyes tapasztalatait leírja (a légközelebbi pálya Bp-tól 520 km-re van autópályán akar 5 óra alatt ott lehet lenni).

Üdv,
Tibi.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.