Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

eBay tapasztalatok?

ÜZENETEK (54)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.02. 12:31
de ez ebay shop+ a megítélése is eléggé +.
Miért ne tudnék tenni semmit? A bankok rögzítik a tranzakciókat, ott nyomon lehet követni.
Utaltam már külföldre pénzt és semmit nem vettek le kezelési költségként.
Na, majd meglátom hogyan lesz
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2006.10.02. 11:17
Stani, csak óvatosan. Az Ebay is írja, hogy Ebayen kívüli fizetés (pl. közvetlen átutalás) rizikósak. Nem tudsz tenni semmit, ha átutalod a pénzt és aztán nem küldik el az árut. A Paypalos fizetés (már ez is az Ebay tulajdona)az Ebayen belül a legbiztonságosabb. Ezen kívül, az összes lehetséges módszer közül, a kisebb összegek külföldre utalgatására magasan a Paypal adja a legkedvezőbb feltételeket.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.02. 10:56
Szia DAVE!

Engem is érdekelne, hoyg melyik az a bolt!

Üdv,

Endre
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.02. 10:28
Kár volt a paypalra regelni. mivel tegnap küldtem az egyik eladónak az ebayen mailt, s sima banki átutalással is lehet fizetni.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.01. 16:48
issimus! közben küldtem egy mailt. Egyébként ami a postaköltséget illeti, nincs nagy külöönbség. Ugyanis Ausztriába 14,míg hazánkba 24 euró.
PePro
77 élménybeszámolót írt
77
20 éve tag
2006.10.01. 10:45
:off
akkora , hogy a renault is neki dolgozik! :-)
:on
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2006.10.01. 07:34
Ricsi hát Schuminak elég nagy hátszele van a szövetségnél is, össze akarják neki hozni a nyolcadikat visszavonulás előtt. Szóval szerintem egyértelmű...

Bocsi az Offért.

Stani ha tudok segíteni keresssss meg. Mi soproniak tarsunk össze:-)
PePro
77 élménybeszámolót írt
77
20 éve tag
2006.09.30. 23:15
Én 2005-ben nyertem az e-bay-en lécet 2006-ban 1kesztyüt és 1 lécet vettem ( a léc talán a jövő heéten érkezik). Minden esetben az itthoniárnak kb a 60 %ér kaptam meg
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2006.09.30. 22:33
Én sajnos csalódtam az ebay-ben.Hónapokig licitáltam lécekre,de az utolsó órákban sokszor az ár már magasabb volt az 1-2 szezonos léceknek mint újonnan a boltban/gyerekléc/.
Maradt a hazai fórum a lécvásárlásra, de fel kellett adni egyenlőre Atomic márkahűségemet.
Azért drukkolok Staninak ,hátha összejön a Metron léc 800,-euró alatt.
Issismus.
Schumacher vagy Alonso az év végi nyerő!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.09.30. 15:59
lehet, akkor az lesz, hogy az osztrák ismerősünk címét adom meg (oda postázzák). Közben, ahogy néztem az ebay boltok (shop) fix árakkal dolgoznak.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2006.09.30. 15:29
Én évek óta vásárolok a német és osztrák ebay-en. Sílécet ugyan nem, de könyvet főleg Forma-1-eset dögivel. Azt általába kipostázták, bár most egyszerűbb,mert nyitottam egy postafiókot Ausztriában. Mindezt azután, hogy egy barátomnak vásároltam néhány régi magyar ezüst érmét, amit valószínűleg a magyar postán egyeszrűen lenyúltak! Mondjuk ezt már többször hallotam, hogy a magyar postások meglopják a küldeményeket. Hiába volt meg az osztrák srácnak a feladó vény, a magyar posta széttárta a karját és csak annyit mondott, legközelebb biztosítsák a küldeményt... illetve, hogy korántsem biztos, hogy itt nálunk tűnt el... lophatnak az osztrákok is... (ez utóbbit kevésbé hinném el)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.09.30. 15:13
Regeltem a német ebayen. Írtátok,hogy licitálni kell? Viszont, ha van olyan árú,ami mellett Sofort&Kaufen áll ott is? Még elég zöldfülű vagyok a témában,szóval sorry, ha valami nagyon alapvető dolgot kérdeztem, de egyszer el kell kezdeni :)
ill. még egy kérdés: a paypalnál melyik opciót válasszam, a bázist vagy a prémiumot? A Prémiumnál azt írja, hogy az ebayen való vásárláshoz/eladaáshoz az a legjobb. Ti melyiket választottátok?
populus
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.03.30. 23:00
Sziasztok! Had osszam meg veletek a tapasztalatomat e-bay ügyben. Valamikor én indítottam el ezt a topikot, akkor még fraksinus néven de elfelejtettem a jelszót és így átalakultam populussá. A célom az volt, hogy megtudjam milyen lehetőségeim vannak az elektronikus vásárlásnál. Örömmel moondhatom ma megkaptam a lécemet. Amint azt korábban valaki mondta az amerikai e-bay olcsóbb, de a postaköltség miatt nem biztos, hogy megéri. Így maradt a német "íbéj". Mivel németül nemtudok egy kint élő regisztrált "íbéjes" hazánkfia segített ebben (ezúton is köszi Neki), és még az ő közreműködési díját is felszámolva kevesebb mint féláron sikerült megvennem a lécet. Ez a fórum ha másért nem is ezért mindenképpen megérte. Üdv mindenkinek.
nov15
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2006.01.27. 14:11
Kedves Dave!

Melyik az a bolt, ahol féláron lehet Head léceket kapni???
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2006.01.23. 16:36
Hát nem tudom. Én itthon vettem head lécet. Vadi új cucc, számlával, eredeti gyári csomagolással féláron. Ez tavaly volt. Idén is jártam a boltban, ugyanúgy féláron árulták a head léceket. Szóval ők a kivétel. Máshol viszont tényleg 140ért adják azt a lécet, ami náluk 70ért kapható.
livin
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.01.23. 15:49
Ja és az itthoni kereskedők előszeretettel húzzák le az embert, iszonyú dolgokat múvelnek néha... respect a kivételnek
livin
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.01.23. 15:48
Hi. én most vettem új lécet,licit volt,senki nem licitált,pedig tip top head cucc újonnan,negyven euro volt a szállítás németországból,és még így is simán jól jártam. Feltéve ha megérkezik,mert még nem jött meg:) De nem izgulok,mert UPS hozza,ami elég megbízható,plusz már 3szor beszéltem telefonon a boltos csávóval.
Nekem nagyon bejön az ebay,és érdemes emailt küldeni annak,aki azt írja,hogy nem küld Mo-ra,mert sokszor csak nem írja oda. szóval hajrá ebay!!!!
baraliccu
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2006.01.19. 10:10
Sziasztok!
Síléc ügyben: most jött meg a rossignol lécem felszerelt beállított kötéssel vaxolva szállítással 38 500 ft ért. Itthon 59 lett volna....
Amit javaslok, ha sílécet akartok venni: érdemes boltból (ebayen található) vásárolni, és felvenni előlre a kapcsolatot még licitálás előtt, ha valami nem világos.
A paypal a legjobb valóban, de még nem fogad minden eladó, ami jelentősen lassítja a tranzakciót. Utalás Ausztriába 5! napot vett igénybe..
zsoca76
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2006.01.18. 20:39
Köszönöm Misa!Azt hiszem belevágok remélem nem lesz csalódás.Ez különben fix áras termék/sofort kaufen/nem kell licitálni mert megegyezik az induló árral és a kutyának sem kell.Már csak ez a Paypal dolog ami nem stimmel mert fogalmam sincs hogy mit kell csinálni vagy nem lehet elszúrni?Csak regisztrálni kell és a többit meg lépésről lépésre mutatja a program?Félek hogy elszúrom.A hitelkártya számát is a Paypal oldalon kell megadni?Köszi Misa jó fej vagy hogy segítesz!Hali Zs.
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2006.01.18. 18:26
zsoca76: a Paypal a legegyszerűbb fizetési mód. Magyarországon még csak fizetni tudsz vele, pénzt fogadni nem. A postaköltséget előre meg szokták mondani, ha nem teszi meg, inkább vigyázz, mert a tranzakció lezárása után mondhat egy nagy számot, és ha akkor próbálsz elállni a vételtől, még neked kell magyarázkodni. Személyesen is fel lehet venni, de ezt is előre meg kell beszélni az eladóval.

Összefoglalva: MINDENT (ami nincs feltüntetve az adott árverésben) levelezz le az eladóval mielőtt megtennéd az első licitet.

Még egy tipp: SOHA nem köss üzletet az ebayen kívül. Sok szélhámos csinálja azt, hogy azoknak az embereknek, akik a második vagy harmadik legnagyobb licitet tették (tehát éppen alulmaradtak) felajánlja, hogy ugyanazt a cuccot eladja "mert visszalépett a nyertes vevő". Persze neked itt is előre kell fizetni, de mivel nem az ebayen történik, magának a tranzakciónak semmi nyoma. Ez olyan, mintha az utcán egy idegen kezébe nyomnál egy rakás pénzt, hogy majd adjon érte valamit valamikor. Ha van további kérdésed, szívesen segítek. Nekem már 48 "jó pontom" és csak jó pontom van az ebayen. Adtam is, vettem is. Misa
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.