Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

eBay tapasztalatok?

ÜZENETEK (54)Időben csökkenő Időben csökkenő
zsoca76
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2006.01.18. 00:20
Sziasztok!Látom vannak itt profi ebay-esek és egy kis segítségre lenne szükségem.Még nem vásároltam innen és fogalmam sincs hogy tudom kifizetni az árut.Bocs hogy nem sílécről kérdezek de azt pont most vettem Mo-on.Dombornyomott bankkártyám az van úgy tudom az feltétel.Mi az a Paypal csak így lehet kifizetni!!De hogy jut el a pénz az eladóhoz?A másik gondom hogy nincs feltüntetve a nemzetközi szállítás díja és az eladótól kérdeztem de nem a kérdésre válaszolt hanem azt írta enged még 50 eurót csak vigyem már.Ez egy elég drága tétel 900€ meg elég nehéz úgy 80 kiló és kb 1köbméter.Nem szeretném elbukni a pénzt ugyan az eladónak 90db pozitív jellemzése van.Lehet hogy jobban megéri elmenni érte személyesen hogy lehet megtudni a pontos szállítási díjat?Teljesen tanácstalan vagyok de nagyon szeretném ezt lebonyolítani!Ha valaki tud esetleg segíteni nagyon megköszönném esetleg személyes segítségért még fizetek is.Köszönöm előre is.D.Zsolt
baraliccu
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2006.01.05. 12:04
sziasztok. én csak azokat nézem, akik 18-30 közt szállítanak Magyarországra, nem postával hanem tnt, dhl, ups... A 18 extrém olcsó de az nem is német, hanem osztrák. ezzel együtt érdekelne carvingski ajánlata, bár épp licitben vagyok. Amúgy már vásároltam nagyobb értékű dolgokat ebayen, nem volt még gondom.... legutóbb síszemüveget rendeltem. Két darab esetén nem volt postaköktség...
carvingsí
12 élménybeszámolót írt
12
18 éve tag
2005.12.28. 22:10
Igazad van Misa, lehet olcson kifogni sileceket is az USA-ban, azonban egy Atomic SX9-nek 110 USD volt a szallitasi költsege, igy mar alig erte meg megvenni.
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2005.12.28. 08:32
Nekem általában nagyon jó a tapasztalatom az ebay-jel. Adtam is és vettem is mindenfélét. sícucc tekintetében tavaly vettem egy alig használt Spyder síoktató nadrágot és kabátot 100 dollárért... :) Csak ajánlani tudom. A bakancs és léc esetében a postaköltség nagyon magas lehet, ott már lehet, hogy elbukod az árelőnyt.

Még egy tipp: a sí (vagy általában sport) cuccok eladására szakosodott eladóknak nagyon korrekt besorolási rendszerük van az adott cucc állapotát illetően, tehát pontosan tudod, mit veszel.

A postázásnál meg kell őket kérni, hogy ne tegyék mellé a számlát (ha egyáltalán állítanak ki számlát) és a vámpapíron ajándékként jelöljék meg a cuccot. Az EU-n belül ennek nincs jelentősége, de ha például az USA-ból rendelsz (ami a gyenge dollár miatt most előnyösebb), akkor így meg tudod úszni a vámot.
carvingsí
12 élménybeszámolót írt
12
18 éve tag
2005.12.27. 11:48
Sziasztok ! Válaszoltam e-mail-ben.
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2005.12.26. 23:15
Hello "carvingsí"!
Engem érdekelne a német ebay, 3 oldalán egy Rossignol FUN2 Damen tipusú 147-cm hosszú léc . A feleségemnek rögtön megtettszett és a bakancsához is passzol színben. Még több, mint egy nap van hátra a licitből, ha jól vettem ki. Légyszíves írd meg mailen, vagy itt, hogy hogyan gondoltad lebonyolítani az üzletet abban az esetben, ha megkérnélek a vásárlásra és milyen költségeim merülnének fel. E-mailem: delkor@t-online.hu. Köszi: fraksinus
w.adam
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2005.12.26. 22:29
Csao! Egy SX 10 engem érdekelne ha hasonló mértékű lenne a kedvezmény!!!
Ádám
carvingsí
12 élménybeszámolót írt
12
18 éve tag
2005.12.26. 19:42
Sziasztok ! Ha valakit érdekel, ezt én is megcsinálom itt Németországban az eBay-n szerény jutalékkal, söt még ingyenesen Debrecenbe is el tudom szállittatni hetente egyszer. Ha valakit érdekel, jelentkezzen. Elég jó vagyok az eBay-n ! Pl: a legolcsóbb német internetes bolti ár feléért is vettem már cuccot (Atomic SX9 399,00 Euro helyett 219,00 Euro + német postaköltseg - ez altalaban 12-25 Euro között van) .
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2005.12.26. 18:39
Helló Eje! Esetleg a sógorod tudna segíteni a hazaküldésben? Természetesen csak ha nem terhelem túlzottan. Üdv: kájé ;-))
Eje
101 élménybeszámolót írt
101
19 éve tag
2005.12.24. 09:26
Sziasztok!
Nekem egy kis szerencsém van, mert a Sógorom kint él és dolgozik az USA-ban és Én úgy vásárolok, hogy itthon kikeresem ill megnézem, hogy mit szeretnék Ő kint licitál és ajándékként hazaküldi természetesen átcsomagolva és csomag figyelés szolgáltatással, ha nagyobb értékű az árú. Nagyon sokan csinálják ehhez hasonlóan, pl. a modellezők előszeretettel, nekik kint vannak embereik akikk a vásárlást, beszerzést elintézik ill átcsomagolnak. Ezt bizonyos jutalékért végzik így is mind a két fél jól jár. Az a szerencsésebb, ha ezt a munkát rokon, vagy ismerős bonyolítja (Elméletileg több mint 35000 honfitársunk tartózkodik kint aki még nem Amerikai állampolgár, vagy nincs zöldkártyája).
Én azt tudom ajánlani szét kell nézni, mert árban az USA több dologban olcsóbb, mint Európa (pl sí cuccokban is).
Üdv.: Mindenkinek Eje.
carvingsí
12 élménybeszámolót írt
12
18 éve tag
2005.12.19. 23:56
Termeszetesen nem csak az jellemzö a Magyar Postara, hogy eltünik minden, de elöfordul. A nemet Posta 42,50 Euro-ert szallit silecet Magyarorszagra, mert az meghaladja a 120 cm standard hosszt. Tehat azt kalkulald be az arba, mert sokszor tenyleg lehet jo arakon kapni cuccokat, de akkor minden nap benne kell lenned az eBay-n. Es ne felejtsd el megkerdezni az eladot, hogy szallit-e Magyarorszagra, mert sokan hallani sem akarnak rola. Ha meg van kerdesed, irjal nyugodtan. üdv
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2005.12.17. 23:17
Nem dobtál fel igazán. A minap rányomultam, mint gyanútlan látogató a német eBay-re és elég jó cuccokat láttam rajta és az áraik sem voltak rosszak. Persze azok még messze nem a véglegesek voltak. Amit a Postáról írtál fel sem merült bennem. Egy kollegám zene szerszámokat szokott vásárolni, de neki még nem voltak ilyen gondjai.
carvingsí
12 élménybeszámolót írt
12
18 éve tag
2005.12.17. 20:23
Az eBay elvileg nagyon jo dolog, csak a szallitasi költseg nagyon magas, neha 30 Euro felett van, sokan nem is vallaljak az aru küldeset Magyarorszagra, es nagyon sok olyan esetet hallottam, hogy a csomag egyszerüen eltünik a magyar postan. Ilyenkor a külföldi eBay-eladot semmi kar nem eri, mert ö mar megkapta a penzt, igazolni tudja, hogy feladta az arut, a magyar posta pedig kifizet neked kerek 7.600-14.200 Ft karteritest. Inkabb erdemes egy külföldön elö rokonoddal megvetetni a cuccot. Ha meg van kerdesed, irjal, profi vagyok a nemet eBay-n. Üdv: https://www.carvingski-snowboard.de
Fraksinus
14 élménybeszámolót írt
14
18 éve tag
2005.12.16. 14:08
Vásárolt-e már valaki sícuccot eBay-en keresztül. Ha igen ossza meg velem a tapasztalatait. Köszi
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.