Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

schuht által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (130)Időben csökkenő Időben csökkenő
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2016.09.01. 14:43
Ha megváltozott az e-mail címem hol tudom megváltoztatni?
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2016.01.23. 19:26
Nálunk se volt sütő, de én nem szoktam azt használni. Volt mikro, pirítós sütő, vízforraló, kávéfőző,plusz 2 db elektromos lap főzésre. A wifi (W-LAN) kíváló volt a házban. Jó sízést mindenkinek!
Előzmény: (apa 186606)
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2016.01.23. 18:42
Szia! A honlapja: https://www.bergfried.kaprun-talblick.at

Mi az appartman 1-ben laktunk. A házigazda a földszinten lakik, s az appartmanok az emeleteken vannak. Pont olyanok, mint a képeken. Hétköznap, azaz vasárnaptól csütörtökig laktunk itt 3 főre 320 Euroért. Pályaszálláshoz képest szerintem az ára rendben van.Nagyon jól felszerelt appartman volt. A házigazda nagyon aranyos volt. Ami még jó volt, hogy Kparun központja kb. 50 méter.Csak le kellett menni egy utcán. A Maiskogeli pálya közvetlen a pálya mögött ment. Így utolsó nap csak kb. 20 métert kellett felfelé menni a hegyen, hogy csússzunk. Ja amúgy aznap amikor megérkeztünk is tudtunk csúszni 15 órátől.
Csak ajánlani tudom.
Előzmény: (apa 186601)
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2016.01.23. 15:32
Nagyon szép és top pályaszállásunk volt Maikogel pályája mellett. Appartamente Bergfried. Csak ajánlani tudom.
Előzmény: (schuht 185845)
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2016.01.23. 14:58
Gondolom, hogy az új komplexum sokkal szebb lehet, mint az Optimum volt, de mi azért szerettük a régit is, főleg a szaunáját. Na mindegy. Amúgy voltung Zell am See fürdőjében, már ismertük. Annyira nem volt nyerő, de azért a gőzfürdője , s a jéghokisok látványa, melyet a fürdőből csodálhattunk, az jó volt. Azért most is jól éreztük magunkat Kaprunban. Első nap a gleccsert választottuk. Szuper időnk volt, csak nagyon hideg. De a pályák most is számunkra 100 %-osak voltak. Második napot Schmidtenhöhén töltöttük. Az én kedvencem az Areitbahn meletti pályák voltak. Szélesek, s nem jegesek. Utolsó napot a házunk (Appartman Bergfried) meletti Maiskogelen töltöttük. Nem túl nagy pályarendszer, de annál kellemesebb Pisték. A Maiskogelalmnál egy igazi kis Ranch fogadott minket: mini pónikkal, mangalicákkal, s egy csoda édes kutyussal. Az árak is rendben voltak.Remélem még valamikor eljutunk ide.
Előzmény: (Stani 186343)
P1040108.JPG
12607255-1006734006059051-1105293142-n.jpg
12583617-1006734666058985-1617419531-n.jpg
12606838-1006734959392289-1042912702-n.jpg
12596099-1006734769392308-857799576-n.jpg
P1040104.JPG
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2016.01.18. 19:32
Ma csodálatos szép napsütéses napunk volt. Igaz nagyon hideg volt a gleccser tetején -19 c, de egy picit lejjebb már igazán élveztük a gleccser porhanyós havát. Eléggé átalakítoták a Jeteket, amióta itt jártunk (kb. 5-6 éve). De szerintem így sokkal jobb lett a felmenet. Amit még sajnálok Kaprunban, hogy bezárták az Optimum fürdőt, s helyette ezt a jó drága Spa centert építették. Biztos sokkal szebb lett, de árban is arrább van, mint az elődje volt.
P1040104.JPG
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2016.01.09. 19:25
Közben megtaláltam:
Für die Skipässe Kaprun-Zell am See gilt folgende neue Regelung: Bei Tageskarten und Skipässe im Vorverkauf sind die Tickets am Vortag bereits ab 15:00 Uhr gültig.

Azaz lehet itt is.
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2016.01.09. 13:26
Sziasztok! Tudja netán valaki, hogy Ma aiskogelnél is lehet már használni előző nap délután 3-tól a következő napokra váltott 3 napos bérletet?
Kreischbergnél engedik.
Meddig van nyitva a felvonó?
Köszi előre is a válaszokat.
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2015.02.02. 19:45
Sziasztok! Idén sikerült a tervezett 4 napos síelésünket ezen a terepen eltöltenünk. Mivel itt először jártunk, így már az első nap, azaz még aznap este,amikor megérkeztünk sikerült elnéztünk valamit. Szállásunk a Hopfgarten-i felvonótól 6 km-re volt, Niedreauban. Ez a pici falu Wildschönauban található, amely csak sajnos később derült ki, a Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau régióhoz tartozik. Ami nem is lenne baj, ha a Skiwelt Wilder Kaiser Brixental-i bérlet ide is jó lett volna. De sajnos csak akkor lett volna jó, ha kombináltat vettük volna, amely egy 4 napos bérletnél +20 Eurót jelentett volna. Mivel ezt nem tudtuk, így maradt számunkra a Brixentali síparadicsom. Csak azért volt egy picit rossz érzés, mert a Niederau-i pálya közvetlen a szállás (Sixenhof)mellett volt. Na most már mindegy! Visszatérve a Skiwelt Brixentalra. Nekem nagyon tetszett. Hatalmas pályarendszer. Nekem egy kicsit nagy falat volt. Nem tudtam az összeset besíelni, de igazán nem is akartam. Olyan jól éreztem magam a csodálatos napsütésben, s szikrázó hóban, hogy végre először 4 napon keresztül nem is gondoltam a munkámra. (ilyen még nem volt)Elvarázsoltak a hókunyhók (igluk), a pályák végeláthatatlan hosszúságai (igaz néha elég ferdék voltak), a szebbnél szebb Hütték (rengeteg volt belőlük), s ami tetszett, hogy Hopfgartenben igaz ki volt írva, hogy indulás 8.30-kor, de senkinek nem szóltak, ha 8.15-kor felszállt a kabinba. A parkoló is közel volt, sőt még lift is volt. A pályákat szépen kezelték. Igaz néha nagyon jegesek voltak, s a sok hóágyúzástól néha valóságos hegyek képződtek. Egyszer az egyik pályára annyi havat fújtak, hogy meg kellett állnom, mert azt hittem, hogy vége a pályának, s nincs tovább, pedig egy sínyomnyi részen tovább lehetett siklani. Gondolom ezt a szakaszt inkább a bátrabbaknak, vagy snowboard-őrülteknek készítették. Néha 1-2 kéket inkább pirosba soroltam volna, s néhány pirosat, pedig kékbe. De kit érdekelnek a színek! A kitáblázás egy kissé megfejthetetlen volt az első 2 nap számomra. 3.nap rájöttem, hogy nem a táblát kell bámulni, hogy merre csússzunk, hanem a rádiótornyot. Az volt este a cél, hogy annak a hegynek a lábához visszaérjünk. Ennyi pályát én még ilyen összefüggő rendszerben nem láttam. Igaz túl sok helyen még nem jártam (voltam már: Kaprun, Nassfeld, Bad-Kleinkirchen, Gastein, Kreischberg,Obertauern).
A felvonók nagyon jó állapotban voltak, (azért itt is akadtak kivételek, de elenyészve). Rengetegen voltak, de szerencsére eloszlott a tömeg.
Öszességében jó tapasztalataim voltak.
Ja és ne felejtsek el a Wörgli fürdőzésről néhány szót ejteni. A szállástól 8 km-re volt a Wörgler Wasserwelt. Az esti belépő kedvezménnyel(15%)megfizethető volt. Felnőtt kb 8 Euro.(17.30-22.00 óráig). Fiamnak a csúcspontot a duplacsúszda (L2)jelentette. 14 m szabadesés után, dupla fordulással,65km/h sebességgel csúszás. Nekem pedig az igazi relaxációt a 2,30 Eur-os 30 perces Isla Sola, azaz (Tirols schönstes Starksolebad mit körperwarmer Sole aus dem Toten Meer)lebegés finom testmeleg sós vízben, úgy, mint a Holt-tengerben, s közben vízalatti zenét nyomnak. Igazi relax. Mindenkinek csak ajánlani tudom! Ja s utána gleccserhideg tusolás! ÁáÁááá!
Azt hiszem talán kibírom jövő januárig!
Mindenkinek további szép csúszást kívánok! Gabi
P1030791.JPG
P1030773.JPG
P1030778.JPG
P1030770.JPG
P1030764.JPG
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2014.02.27. 14:14
Szerintem jó választás! Kedvenc helyeim a közelben: Zauchensee, s a másik irány Obertauern. Mindkét hely síbusszal is elérhető. Altenmarktban nagyon jó a nemrég épült fürdő (a kapszula csúzda a fiam kedvence volt!)
Megközelíthetősége is szuper!
Előzmény: (Szecsi 170221)
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
Topik: Radstadt
2014.02.27. 14:08
Jogos, tényleg nem panzió. Viszont önellátást szeretőknek ajánlott. Természetesen tényleg csak nagy hó esetén pályaszállás. Viszont a központ is közel van, s az új fürdő sincs messze.(kocsival)
Előzmény: (Hogwash 169629)
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2014.02.27. 13:55
Az osztrák szaunázáshoz én is írnék pár sort.
Imádok szaunázni, de itthon, Magyarországon sajnos az embereknek nincs meg a szaunázási intelligenciájuk hozzá. Ez egy kicsit furán hangzik, de amit értek ezalatt az a következő:
- Meztelenkedésnek veszik a szaunázást, s nem értik meg, hogy a textíl elhagyása higéniai okok miatt van. Sokkal jobban levegőzik a bőröd egy egyrészes fürdőruha nélkül, mint azzal.
- A "magyar tulajdonú" szállodákban, vagy ahol nagyon sok magyar megfordul (pl. Murau) nem képesek betartani a szabályokat (melyeket a cikkben is olvashattunk). A legdurvább, amikor le is van rajzolva, hogy ne menjél be fürdőruhába, de a "kedves" wellness rajongó tocsogó gatyában puffan melléd törölköző nélkül a kabinban. S mikor szóvá teszem, hogy legalább egy törölközőt maga alá csaphatna, még ő van felháborodva.
- Amit utálok, amikor felügyelet nélküli gyerekek (14 év alattiak) rohangálnak ki-be a szaunába.
- Szinte minden osztrák szaunában vannak a héten koedukált napok (csak női, illetve csak férfi). Ha valaki szégyenlős, akkor ezeket a napokat részesítse előnybe.
-Sőt pl. Kaprunban egy olyan szauna is található a fürdőrészlegben, ahol fürdőruhában lehet bemenni, s főleg azért készült, hogy a gyerekek is tudjanak valahol felmelegedni. De viszont az a szauna, ami a különálló részlegben található, ott a fürdőruha viselése nem engedélyezett!

Szerintem, illene szomszédaink szaunázási szokásait tiszteletben tartanunk! Ha valaki nem akarja a textilt Ausztriában a szaunákban ledobni, az maradjon a magyarországi fröcskölős,(amikor a melletted ülő-bőrfrissítés okán- az izzadságát rád fröcsköli) fürdőruhás változatnál. Igaz most már egyre több, szép, minőségi szaunával találkozok itt Magyarországon is szerencsére.
S idővel, minden magyar megismeri és megszereti az "igazi" szaunázás élményét.
További szép wellness élményt mindenkinek!
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
Topik: Radstadt
2014.02.12. 14:14
http://altenmarkt-urlaub.at/
mi ebben a panzióban laktunk. Nagyon jó hely, szuper házigazdákkal. (pályaszállás). Tettem fel képeket, azt hiszem uyanebben a topicban. Üdv Gabi
Előzmény: (Szecsi 169214)
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2013.12.06. 14:28
Szuper 3,5 napot töltöttünk Kreischberg pályáin hétfőtől csütörtökig. Szikrázó napsütés egész végig, csak csütörtökön volt egy picit felhős délig, s szeles. A pályákat simára preparálták, mint mindig. A szállásunk a Relax Hotelben volt. Nagyon jó szállás, kedves személyzettel, s finom ételekkel. Amit negatívumnak hozhatok fel: a wellness részlegben a víz nagyon hideg volt(legalább is nekem), s a szaunában tomboltak a gyerekek.(pedig elvileg nem lehetnének benn, csak 14 év felett!) A számomra új pályát, a 18-ast, nagyon jól megcsinálták. Ez volt a kedvencünk egész végig. Mindenkinek jó havat, s jó siklást kívánok! Gabi
P1030545.JPG
P1030550.JPG
P1030534.JPG
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2013.10.11. 13:12
Jogos. A dátumot nem néztem! Na mindegy! ;)
Előzmény: (Lackó 161367)
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2013.10.10. 14:52
Bad-Kleinkirchen nagyon szép és nagy kiterjedésű terep, de nem igazán ajánlom kezdőnek. Szerintem is megfelelnek a határ közeliek,de nekem még mindig Murau/Kreischberg a nyerő. Főleg idén egy teljesen új kabinossal bővül a felvonók palettája. Amiért ajánlom Kreischberget snowbordosnak, az a felvonók miatt van, mert idén már kabinnal is fel tudsz jutni a tetejére, s kezdőként is le tudsz jönni onnan. Nekem még nagyon tetszett a Gastein völgy (Bad Gastein, Bad Hofgastein, Bad Dorfgastein) illetve Flachau és környéke. Sok az ülős lift. BKK szerintem is nagyon drága, viszont szuperek a thermál fürdői. Még ami szép, az a Kapruni gleccser. S Kaprunban ki lehet fogni olcsó szállást is!Természetesen ezek csak az én véleményeim! Sok sikert a válsztáshoz!
Előzmény: (Kardiii 144885)
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2013.01.21. 15:33
Drukkolók nektek! Én 13-án voltam nálatok (másodszorra)síelni, s nagyon jól éreztem magam. Tudom, hogy nem egy osztrák pályarendszer, de a hazai viszonyokhoz képest igazi osztrák feelingem volt. Igaz 11-12 órától az alsó csákányosnál hatalmas tömeg jött össze, de ez benne volt a pakliban, mivel vasárnap voltunk. Viszont a Hütte közelében jó zene szólt, senki nem volt ideges, csak mosolygós arcokat láttam. A személyzet mindenhol kedves volt. Még a parkolóban is, amikor rosszul álltam be(nagy helyet hagytam ki), a sícipőmet épp sikerült magamra rángatnom, amikor jött a parkolást segítő uriember, s arra kért, hogy álljak egy picit arrább. De mivel a cipő felvétele nem volt egyszerű művelet, nem igazán hajlottam rá. Ekkor felajánlotta, hogy ő megteszi! Köszönöm, így utólag is! A Hüttében az ételek, italok finomak voltak. (egy picit drága, de hát nekik is meg kell élni valamiből). Mindent összevetve nagyon jól éreztem magam a szálíngózó hóesésben nálatok. Kitartást!!!!!! Üdv Gabi
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2013.01.21. 11:58
Csak akkor menj rá, ha jól tudsz síelni! S ha tudod, akkor ne az legyen a nap utolsó csúszása, mert a nap végére néha kibuckásodik és kijegesedik!
Előzmény: (malacy 151821)
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
Topik: snowblade
2013.01.15. 15:04
Sziasztok! Van valakinek eladó snowblade-je, használt, de jó minőségben 10.000.-Ft-ig bezárólag Budapest környékén?
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2013.01.10. 14:03
Ilyen jót már rég olvastam! Teljesen beleéltem magam, főleg, hogy ismerem Kreischberg pályáit, mint a tenyeremet! Köszönöm szépen ezt az élményt. Ha már idén sajnos nem tudunk elmenni síelni(betegség miatt), legalább az élmény megvolt.
Előzmény: (csabor 149724)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.