Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Dachstein West - Gosau, Russbach, Annaberg
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Der Ulmenhof - igényes, 2-8 fős, felújított apartmanok a Dachstein-West sírégióban
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
gerikir
8 élménybeszámolót írt
8
9 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Dachstein West - Gosau, Russbach, Annaberg
2020.02.01. 22:49
Január 19-26 között voltunk itt 6 napot síelni. Snowtrex.de -n foglaltam, nagyon pozitívak a tapasztalaim. Abtenauban volt a szállásunk egy kétcsillagos panzióban. Szállás+félpanzió+síbérlet 450EUR / fő / 7 éj. A síbérlet jóvoltából 4 terepen is megfordultunk: Dachstein West, Krippenstein, Karkogel, Dürrnberg. Ebben a topicban csak Dachstein West-ről írok.

Alacsonyan fekvő, lankás domboldalak láncolata sok erdővel. Ebből adódóan a piros pályákat inkább kéknek mondanám, a felvonók pedig hosszukhoz képest kevés szintet emelkednek. Arra számítottam, hogy jó sok hangulatosan kanyargó erdei út vagy átkötő is lesz, de tulajdonképpen fura mód' nincs ilyen. Helyette a pályák 80%-a erdőirtások által kijelölt, szűk és cseppet sem izgalmas. Összességében tehát nem volt nagy élvezet az itteni síelés, mert nehezen átjárható a 4 hegy, sok ember síel szűk, és csak a következő kanyarig belátható pályákon. Tehát óvatosnak is kell lenni, nem lehet önfeledten húzni az íveket. A pályarendeszer nem egy völgy vagy hegy köré összpontosul, hanem hosszan elnyúlik, folyamatosan transzferelni kell a pályák között és figyelni az elágazásokra, nehéz tájékozódni még napos időben is. Pályán kívüli síelés lehetősége és a funparkok színvonala is minimális. A vonalvezetésről csak annyit, hogy nem a combomban, hanem a karomban lett izomláz. Tavaly Ski Amadé terepein voltunk, na azok minden tekintetben jobbak Dachstein Westnél. De még egy kis Klippitztörl-t is jobban élveztem 4 napon keresztül. Hogy valami pozitívval fejezzem be, tetszett a Pano Ronda körút, minden nap megtettük kis sítúránkát Russbachtól Annabergig és vissza. Zwieselalm környékén pedig szép a táj és a kilátás.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.