Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Segitség - nem tudom hova vigyem a családot?

ÜZENETEK (37)Időben csökkenő Időben csökkenő
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.01.06. 09:24
nagyon köszi az infót. ez szuper!
axxo
52 élménybeszámolót írt
52
17 éve tag
2008.01.06. 08:16
Hali !

kb 50-100 m az első pálya a háztól, vissza a házig lehet csúszni.

Gábor
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.01.06. 07:59
Nézegetem a szálló honlapját. Pályaszállás lenne, 20 euórért?
axxo
52 élménybeszámolót írt
52
17 éve tag
2008.01.06. 06:55
Hali !

Javaslom Praebichl-et, a felső parkolóból egy tökéletes tanulópálya (4) indul, hosszú és széles.
Szállás tipp: http://www.praebichl.hu/ egyszerű és olcsó
Síterep: http://www.praebichl.at/

Üdv: Gábor
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2008.01.06. 00:00
Sziasztok!
Nagyon reménykedem, hogy kapok tőletek egy kis segitséget! Röviden vázolva, amit keresek:
Alapszintü situdással (világoskék pályára szól a jogsink egyelőre) olyan sicentrumot keresek, ahol ténylegesen lehet gyakorolni, és nem a halálfélelem környékez, hogy hova lyukadok ki és milyen pályára tévedek.
Áttekinthető, felfogható.
Nincs igényünk 100 km-es pályarendszerre, úgyis csak 1-2 pályát használunk belőle.
Nincs túl messze, 2-3 napra is érdemes kimenni.
Ami eddig nekünk nem jött be, az Tauplitz. Ugyan gyönyörü, de ahhoz, hogy találjunk egy kék pályát, előbb 2-3 piroson át kellett vágni, vagy sífutást rendezni hegymenetben:((
Mönichkirchen, Murau nagyjából OK, de most máshová mennénk.
Tudtok ötletet adni? Nagyon megköszönném! Most épp Grebenzen-t és Annaberg-et nézegetem.........
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2007.10.25. 10:58
Az alábbi link egy Katschberg-i apartman, 30 m-re a fekete pályától. Van pár igazi hangulatos Hütte is, 4-8 főre.
Nagyon jó hely, 6 éve minden éveben megyünk egyszer. Gyerekekkel ideális. Heti kétszer van esti világitás is. A széles fekete pálya meg igazi kuriózum a környéken, mindenkinek ajánlom! Tamswegben az uszi szuper, csúzda, gyerek és kültéri medence is van! Nyáron is betértünk már motorostúrák alkalmával, egy-egy zuhé elöl.

http://www.katschberg.com/
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.10.24. 21:13
Kedves Varghasz!

Engem meg ez a tamswegi élményfürdő hozott izgalomba. Tenél fel egy linket hozzá, mert én nem találtam róla semmi konkrétat, bár lehet h. ez a nyelvi problémáim miatt van. Köszi előre is!

Üdv.: BL
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2007.10.24. 18:39
Köszi az infokat! Ha mindenki csak jókat ír Katschbergről meg a környékéről, akkor megnyugodtam, mert már augusztus legvégén lefoglaltam a szállást egy parasztgazdaságban Mariapfarrban 6 főre 69 Eurért éjszakánkánt. Ilyen szálláson még nem voltam, azért egy kicsit kétségekkel vegyes kíváncsisággal várom. Tamswegben van élményfürdő kb 35 Eurért az egész családnak, az sincs messze. Majd rakok fel infokat, ha hazajöttünk, de még nagyon messze van.

Üdv!
Fred
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2007.10.24. 11:35
Családdal ideális választás Klippitz. Igaz, nincs 2000 m, de ahogy most kinézünk, ez nem is baj. Viszont közel van, kezdőknek nagyon jók a pályák (széles, szép kékek), kevesen vannak, és van magyar nyelvű oktatás. Turrachot nem ajánlanám, nekem nagyon bejött, de a kezdő utitársaink iszonyúan szenvedtek, az ottani piros pályák nagy része nem igazán gyakorlópálya.
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.10.24. 09:52
Bocsánat, most jutott eszembe. Kb. 6-szor voltunk már Gerlitzenen, és mindig Villach-ba jártunk fürdőzni. Ott van egy elég modern termálfürdő, csúszdával, pezsgővel, stb. A fürdő kb. 20 km Sattendorf-hoz, ahonnan a kabinos indul. Villach egyébként is nagyon hangulatos városka, főleg farsang idején.
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.10.23. 21:47
Kedves Varghasz!

Csatlakozom Stani-hoz, Katschberg tényleg optimális. Mi márciusban voltunk egy hetet a régióban, és a St. Michael nevű falucskában laktunk az Urban panzióban - http://www.urbanhof.com - illetve apartmanházban. A panziónak van egy kis medencéje, török fürdővel, szaunával, az apartman lakói is díjmentesen használhatják. Gyerekeknek tök jó. A Katschberg 7 km mindössze. Most karácsonykor ugyanide megyünk, innen nagyon könnyen bejárható a régió, Obertuern is csak 24 km. Úgy rémlik, h. 3 vagy négy apartman van, 4-6 személyesek. Az árak is korrektek, a 6 személyes karácsonykor 86 euró/nap. És ami még fontos, hogy OT-ben mindig van hó!
Jó utat, üdv: BL
Apjok Ildikó
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2007.10.23. 15:27
Szia!
Ha még nem késő ajánlom magunkat!
Keress a síoktatók közt:Apjok
20 év gyermek-síoktatói tapasztalat,hóbiztos síterep,Bp.-től 6óra, háztól-házig autópálya:Altenmarkt/Pg.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.08.24. 20:55
Ha lUngau, akkor ne Speiereck,hanem inkább Katschberg! Tavalyi szezonban itt (is) dolgoztam és nagyon jó kis síterep, absz jó tanulópályákkal, mint pl. a Königswiese vagy a két tányéros (egyik MIni Jet néven fut) melletti lejtők. A MIni Jet melletti pályán nagyon sok játékfigura van, amik alatt átlehet síelni és közbe különféle szólamok harsannak fel stb. Gyerekeknek óriási élmény. Síiskolának Skischule Friendly Carinthiát ajánlanám (Dorfplatz) - itt voltam.
Több hotelnek van uszodája, pl Hinteregger, Falkensteiner, ill. ha minden igaz a Cristallonak is. Mindegyik fenn van a hegyen, Katschbergen. Lenn a völgy mindkét oldalán vannak olcsóbb szállások, így Rennwegben (uszodáról itt nem tudok).
Gerlitzen is jó, főleg a Bergalm, itt a Berghotelnek van egy sima medencéje.
Az adott síterepekről itt a fórumban rengeteg infót találsz képekkel egyetemben.
Katschbergnél az a jó, hogy ha kevesebb hó van, akkor kombi bérletet is válthattok,ami a közeli Obertauernre is érvényes, de amikor én ott voltam (február és márc vége+április) ilyenre egyáltalán nem volt szükség, az április egyszerűen fantasztikusra sikeredett, szezon legjobb csúszása (igaz Heiligenblut is megadta)
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2007.08.20. 19:48
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, elsősorban személyes tapasztalatokra.
Januárban tervezünk egy hetes síelést egy nem túl nagy távolságra lévő oszták síterepen (határtól max 4 óra). A tavalyi szezonból kiindulva olyan pályákat keresünk, amelynek legalább egy része 2000 méter feletti magasságban található. Két család, 4-7-8-9-9 éves gyerekek, összesen 9 fő. A gyerekek és két szülő is a tavalyi szezonban síelt először, így elsősorban a kék pályák, esetleg enyhe pirosak jöhetnek szóba, lehetőleg ülőliftes kombinációval. Ezen kívül jó lenne, ha lenne a közelben (max félóra autóval) fedett fürdő a gyerekeknek. Magyar nyelvű síoktató előny.
Egy kis utánajárás után Gerlitzen, Lungau (Speiereck) és Turracher Höhe tűnik szimpatikusnak. Tud valaki ajánlani szállást (személyes tapasztalat alapján), elsősorban apartmant, vendégházat, faházat ahol kényelmesen elférünk, a fenti sípályák környékén. Esetleg volt már valaki az Almdorfban Turracher Höhen vagy a Bergeralmon Gerlitzenen? Esetleg más tipp a fenti helyeken vagy bárhol máshol, nem feltétlenül pályaszállás!

Köszi minden segítséget!
Montafon
14 élménybeszámolót írt
14
17 éve tag
2007.02.06. 16:21
Hallo mindenkinek,

Aki még mindig nem tudja hová, annak ajánlom Montafont (Vorarlberg) Ausztriában. Még az idei "hosszú forró" télen is egy öt csillagos síparadicsom. Igaz 870km Budapesttöl de minden tekintetben egy
álom. ( Szállás már10-15 ?-tól!!!)
Katalin
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2007.02.05. 12:05
Határozottan Saalbach-Hinterglemm! De én pl. nem voltam Olaszországban. S.-H.-ben van minden 200 km pálya, rengeteg kabinos felvonó (talán 16), sok tanuló pálya, szánkópálya (este kivilágítva, kabinos felvonóval),... és még lehetne sorolni, szóval ez nekem eddig a legtutibb.
boat54
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2007.02.04. 20:05
Saalbach-ot elég nehéz felülmúlni, pláne ha elég hó és jó idő is van :))
Bonoman
7 élménybeszámolót írt
7
17 éve tag
2007.02.04. 13:24
Kedves Sielők,

Nos, megjártuk.

Mármint Saalbach-ot.

Először is: TÖKÉLETES volt. :--))) Mindenki nagyon jól érezte magát, fiatalok, öregek egyaránt.

27-3.-áig voltunk kint, és ami azt illeti, egyöntetű vélemények szerint hatalmas mázlink volt, az érkezés napján és előtte esett kb 25cm friss hóval és a 7-ből 5 nap napsütéssel. Bár a végén kopott részek és zárt pályák is voltak (ahol nem tudták kezelni, pedig dolgoztak rendesen), de valahogy nem tudott érdekelni. Messze elég volt ami nyitva volt.

Hihetetlen ez a hely. Pályák, szállás, kényelem, infrastruktura, hütték, stb.... :-)

Itt szeretném nagyon megköszönni mindenkinek, akik még - huh most látom hogy augusztusban - ajánlották nekünk ezt a helyet. Libella, Stani, TibiF és mindenki...Jó ötlet volt és jó választás.

Köszönjük.

Jó sielést mindenkinek.

B

Megpróbálok egy találó képet betenni...
S2.jpg
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.10.27. 16:36
Segitség - nem tudom hova vigyem a családot???
Koszovóba
Nem vicc!
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/brezovica.htm
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.