Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2024.03.09. 13:17
100%, hogy fáradt lécet teszteltem, ez ránézésre is több, mint nyilvánvaló volt.
A másik dolog, hogy tömegcsökkentés miatt a próbált évjárat és az én lécem között szerkezetet is módosítottak. Senki nem beszél róla, de ha valaki megnézi az adott 2 évjárat tömegadatait, akkor látszik, hogy szerkezeti hangolás is volt.
Az alapvető probléma az volt, hogy ez a 84-es középrész már all-mountain kategóriaként fut, egyébként teljesen helytelenül, mert amúgy 100% pályaléc(!!!) csak jobban alkalmazkodik a délutáni, lazább, túrtabb körülményekhez.
Mivel a valóban all-mountain (90 és felette középrész) tényleg hosszabbakat ad meg minden iránymutatás és kalkulátor - valóban több irányból is hagytam magam bevinni a málnásba a mérettel.
Ez a 84-88 kategória egy ilyen senki földje all-condition, átmeneti zóna, itt azért nem könnyű tökéletesen eligazodni, főleg akkor, ha ebben a kategóriában eddig nem rendelkeztem személyes tapasztalattal.
Na most már van tapasztalat!
Mindezt úgy írom, hogy senki irányába semmilyen ellenérzésem nincsen a témával kapcsolatban.

"Ha rádolgozol, (mint szobafestő az új kettes létrára), a léc idővel fárad, félúton találkoztok!"
Én erre maximálisan nyitott lennék, sőt - van egy olyan része is, hogy ez a léchossz, ebben a keménységben azért kedvesen, de odaszól, ha hibázik az ember. Tudnánk közeledni egymáshoz hosszabb távon, ebben kérdés sincs. A térdem féltem, mert ha van rá lehetőség, akkor az utolsó leheletemig szeretnék sielni!
Nehéz döntés, de jelenleg a tanulás lehetőségén kívül minden más paraméter az elengedés mellett van.
Előzmény: (VÁrpád 221087)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2024.03.09. 12:56
A kölcsönzőben, ahogy írtad, lehet fáradt lécet teszteltél.
Ha rádolgozol, (mint szobafestő az új kettes létrára), a léc idővel fárad, félúton találkoztok!
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2024.03.09. 12:39
Így tökéletesen megértem.
Nincs harag.
Hagytam magam sodortatni egy kicsit, nem jött be.
Minden megoldódik, csak van úgy, hogy drágán.
Úgy fogom fel, hogy zsír új lécet béreltem 2 sielésre.
Kb. annyival fogom tudni olcsóbban eladni.
Ennél nagyobb probléma az életben ne történjen.
Előzmény: (VÁrpád 221084)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2024.03.09. 12:07
Általánosságban gondoltam!
Igen sokan ezzel küzdenek, nem vagy egyedül a problémával.
Talán ezért tűnt összemosásnak, mert másnál az egyéb opció is felmerül.

Meglehet, nem az irományodra való reagálásként, hanem új kommentként kellett volna írnom.

Elnézésedet kérem!
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2024.03.09. 09:16
Lehet én értem félre, de szeretném tudni, hogy rosszindulaton kívül van más cél is?

Mondom, hogy mi jött át:
-teljes hülyének nézés
-rosszindulat, ahogy írtam
-összemosás: síoktatókról és kölcsönzőkről szó nem volt
Ami nem jött át:
pl. a segíteni akarásnak mikroszkópikus formája sem.
Én azt is értem, hogy mindenki védi a mundér becsületét és azt is, hogy a legjobb védekezés maga a támadás.
Előzmény: (VÁrpád 221080)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2024.03.09. 07:21
Akkor nem hagytak más lehetőséget!!!

Ha már tényleg mindenki véleménye/tanácsa ellenére sem sikerült a ,,JÓ” lécet kiválasztani, fáj ezt kimondanom, de nem maradt más lehetőség mint a vajákos ember.
( jövőbe látás , piócázás, rontáslevétel, stb-stb?)

Ha már az oktató, szakkereskedés, kölcsönzős, mind a maga érdekét képviseli, mind-mind, mást és mást ajánl, és most még a lécválasztó program is bejátszik balkézről ?
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2024.03.08. 21:40
:)
Abban is kitűnő “szakemberek” segítettek a kiválasztáskor 1 teljes(!) mérettel nagyobbat…
Aztán az éjszakázások az interneten.
Mindegy, sok utánajárás és kidobott pénz és sok segítség pl. Tőled (!) után a bakancsomat úgy érzem, hogy ma sem tudnék jobbat választani. Egyszerűen kiváló, mert tökéletesen az én lábamra való.
Síben is ide szeretnék eljutni, csak megint túl sok az ismeretlen az egyenletben. -5cm elég e ahhoz, hogy érezhető változást hozzon, -10cm-nél meg már akkorát csökken a rádiusz, hogy azt már én nem akarom, valamit a léc is lényegesen puhább lesz, amit szintén nem akarok.
Kész őrület.
Előzmény: (gaboca 221077)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2024.03.08. 20:35
Nekem úgy rémlik a bakancs választásod sem volt egyszerű futam... ;-)
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2024.03.08. 15:38
Ez a valaki meg joggal várja el, hogy egy szaküzlet eladója egy szakember legyen!
Azt pedig még inkább joggal várja az ember, hogy egy saját lécekhez "fejlesztett" "kalkulátor" ne írjon ennél az adott kalkulátornál is nagyobb hülyeséget.
Új geometriák, új anyagtani és technológiai megoldások vannak. Nagyon könnyű bevinni az erdőbe még egy nagyon nem kezdőt is.
A másik irányból is igaz a történet: sokszor az évtizedes aranyszabályokhoz való ragaszkodás hoz hibás eredményt.

Akár egy sítesztnapon próbált azonos méretű léccel is előfordulhat, hogy azalatt a 2 óra hossza alatt azt érzi az ember, hogy megjött az iPhone-érzés és utána, amikor napokig sajátjaként használja, akkor derül ki, hogy a léc egy energiavámpír (avagy a saját kondíciónk hiányos az adott léchez).

Én nem gondolom, hogy ennyire fekete vagy fehér ez a kérdéskör.

Jelenleg azt gondolom, hogy a sielő számára legideálisabb bakancs kiválasztása sokkal fontosabb, de egyszerűbb témakör, mint a léc kiválasztása.
Előzmény: (Lackó 221036)
Hiking
7 élménybeszámolót írt
7
2 hónapja tag
2024.03.07. 13:24
Ááá, rájöttem miért nem működik nekem a kalkulátor. 195 centi vagyok, 195 centiig lehet vinni a csúszkát, de csak 193 centiig ad értéket, fölötte nem.

Megjegyzem, még mindig az egyik legjobb kalkulátor, mert a többi meg olyat csinál, hogy bizonyos magasság felett semmi mást nem vesz figyelembe, csak a magasságot, így mindenféle célra, sőt mindenféle testtömegre ugyanazt ajánlja.
Előzmény: (Pisti P 220873)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2024.03.04. 21:26
Láttál az előválasztóban síoktatók lehetőséget?
Nem?
Azért nem találtad, mert az oktatóknak minden jó, és mindennel is tudnak!
Még a bontott tetőléccel is, feltéve ha ki van szegtelenítve.
Azt, hogy mi az aktuális kedvence az összes lehetőség közül, azt a program tényleg nem tudja.😂
Előzmény: (Lackó 221036)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2024.03.04. 17:53
Nem sok mindenre jó ez a táblázat.

Aki annyira nem ért hozzá, hogy gőze sincs, milyen méret való neki, az inkább ne ötleteljen, hanem kérje ki egy szakember véleményét!
(Elkölt lécre egy vagyont, de nem ér rá ennyire? )

Nekem amúgy sehogy sem adta ki a helyes méretet. :-)
Előzmény: (Pisti P 220873)
Pisti P
8 élménybeszámolót írt
8
10 éve tag
2024.02.22. 06:19
Sokan elkövetnek egy nagy hibát, amikor lécet választanak, mégpedig azt, hogy túl rövid lécet szeretnének maguknak. Ez fordított logika. A lényeg, hogy nem a síléc rádiuszából kell kiindulni. A síléc kategóriájának kiválasztása után, a fordulási kör sugara az egyéb paraméterek következménye kell hogy legyen.
Ez a síléc-hossz választó sokat segíthet:
https://sswboardhouse.com/ski-length-calculator/
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.