Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2024.02.10. 12:39
Szia! Merrefelé laksz?
Előzmény: (kgergo 220736)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2024.02.10. 09:15
Ha használt cuccban gondolkodsz, akkor itt nem fogsz találni, ugyanis annak nagyon kicsi az esélye, hogy pont egy olyan lécet találjál, ami itt ajánlanak, ráadásul ilyen egyedi paraméterekkel. Szerintem el kellene menni egy megbízható, használt léceket áruló boltba, és egy hozzáértő segítségével választani. A 130-as tuti rövid neked, esetleg megfontolandó női lécet keresni, azok vannak ilyen súly-magasságra optimalizálva.
Előzmény: (kgergo 220736)
kgergo
4 élménybeszámolót írt
4
2 hónapja tag
2024.02.10. 08:18
Szia, köszi a felvetést, ezen még nem gondolkodtam, egyelőre maradok a sínél.
Előzmény: (Bélapó 220740)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2024.02.10. 06:52
szkeptikus vagyok a látatlanban adott tanácsokkal kapcsolatban, de ha a térded nem a "legjobb", miért nem térsz át snowboardra? Egy jó oktató egy hét alatt megtanít, a térded nincs oldalirányú terhelésnek kitéve, és ugyanúgy élvezheted a havat, mint síelésnél. Persze az elején potyogsz néhányat, de ha belejössz, biztonságosabb mint a sí. (én 50+ tanultam 40 év síelés után és a mai napig űzöm - 76 múltam - és állítom, kisebb a terhelés mint a sínél.)
Előzmény: (kgergo 220736)
kgergo
4 élménybeszámolót írt
4
2 hónapja tag
2024.02.09. 22:55
Sziasztok!

Előre gondolkodva a következő szezonra, leírva a friss élményt a segítségeteket kérem léc választásában.
170 cm/52 kg, tehát igen könnyű testtömeggel rendelkező férfi vagyok. Sítudásom közepesnek mondanám, nem tudom olyan szép szabályosan, párhuzamosan vinni a két lécet egymás mellett, viszont nem hóekében megyek le a hegyről.
Jelenleg egy gyereklécem van, Atomic Redster Edge XT 130.
Volt lehetőségem kipróbálni egy ismerős lécét, Salomon XDR Focus 160. Ezzel sokkal stabilabban csúsztam. Talán túl hosszú az én magasságomhoz, de nem szenvedtem vele. A kicsi lécet buckán és nagyobb tempónál bizonytalannak éreztem és nagyon dobált a pálya, a Salomon sokkal jobb volt. Ez az a markáns különbség, ami miatt másik lécet néznék.
Tudnátok ajánlani néhány lécet, amivel biztosabban síelhetnék és tudnék vele fejlődni? Nem szeretném, hogy túl nehéz legyen a léc és túl küszködős a kezelése, ill. a térdem nem a legjobb, nem tenném tönkre.
Használt lécben gondolkodom, szeretném 50 ezer Forint környékén megúszni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv, Gergő
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.