Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Briancon - Serre Chevalier
síterep infó oldal
ÜZENETEK (114)Időben csökkenő Időben csökkenő
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2007.11.27. 21:51
Brianconban mi is sieltunk egy napot. A palyarendszer az tenyleg fantasztikus, nekunk volt ho is. Szemet gyonyorkodteto valtozatos sielesunk volt. Draga a berlet (40 000 6 napra), dehat valamit valamiert.
Udv mindenkinek,
Gabor
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2007.11.27. 21:47
Az utazashoz....
A Svajci vs Olasz uthoz viszonyitva. A Svajci autopalya dij 38CHF. Vegig autopalya van. Az olasz kicsit rovidebb, idobe,m es tavolsagban is, de dragabb. Udine - Frejus kb 50 EUR, oda-vissza ut + Frejust alagut ha kell = 2*50+30= 130 EUR.Mindenki dontse el maga.En a deli (Briancon,Puy, Pr-Loup, Risoul stb), es a Savoya (Sybelles), helyeket olaszbol, mig a felso-Savoyat (La Clusaz a la kolbaszbol van a kerites is) Svajcon keresztul ernem el.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2007.09.27. 21:08
https://sielok.hu/rovat/auto/cikk/utvonalterv/

Az első párat használd bátran, nagyjából jól számolnak utiköltséget, azonban ne felejtsd el beállítani az utazás időpontját így elkerülhető olyan útvonal ami télen zárva van!

Én többnyire a viamichelin-t szoktam használni, meg még megnézem a többivel is és átlagolok :)
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2007.09.26. 12:30
Szerintem mindenképpen az olaszokon keresztül menjetek, mert svájcban elég körülményes a téli közlekedés, főleg ha benézel valami hágót amit lezárnak... és akkor lehet autót vonatoztatni majdhogynem csillagászati összegekért.
Van egy jópár autós-vonatos móka, ami normáis áron van (pl. Furka) és azok sűrűn is járnak.
Jah és van az éves úthasználati díj ami ha jól emlékszem 40 CHF körül van, és ehhez jönnek még persze a külön fizetős alagutak, stb...

Szóval olaszok felé menjetek, én azt ajánlom mindenféleképpen. Az olasz útvonalnál kevesebb hóval kell számolni, ez is mellette szól szerintem.
csomix
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2007.09.25. 21:43
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy melyik a legjobb útvonal oda (igazság szerint Valloireba, de ott nem megy a fórum). Nem tudjuk eldönteni, hogy Svájcon vagy az olaszokon keresztül menjünk. Esteleg valakinek tapasztalata arról a terepről?
Bocsi, ha off topic, de máshol nem tudok informálódni.
Köszi:
Móni
Tobi
80 élménybeszámolót írt
80
17 éve tag
2007.09.24. 22:32
Szia!

Puy elég közel van, amikor tavaly jártam arrafelé, akkor Briancon után 10 km-re volt jobbra a leágazás, és onnan még 10 km-t írtak. Tehát 20 km. Az út végig völgyben megy, lehet haladni.

Serre Chevalier-t meg kellett néznem, ez 15 km-re van Briancontól, északnyugati rányban. Sok településen megy át az út, ide számoljatok azért 20-25 percet.

Montgenevre pofonegyszerű, az a hágó tetején van, összeépülve az olasz oldalon lévő Claviere-vel, ami a digók egyik leghóbiztosabb pályarenszere. Mindközül ez utóbbi a legjobb, de oda a legszarabb feljutni. Briancon 1200 méteren van, míg a hágó teteje 1870 m. És hát elég kemény szerpentin visz fel rá, ami ilyenkor télen pláne problémás. Ez csak 13 km, ez van a legközelebb, de ha kifogsz egy buszt, vagy teherautót, akkor bőven lesz a 30 perc is, mire feljutsz. Amúgy odafele arra fogtok menni, szóval lesz alkalmatok megcsodálni a hágót, meg az utat is. :) Nagyon jól takarítják havazás esetén, tehát egy jó téligumival nem lesz gond. De azért nem árt a hólánc se.
Montgenevre-Claviere.jpg
Hago.jpg
Teto.jpg
Hókifli
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2007.09.24. 11:41
Sziasztok! Meg tudja valaki mondani milyen messze van Briancontól Serre Chevalier,Montgenevre és Puy St.Vincent?
Szőllősi_György
19 élménybeszámolót írt
19
17 éve tag
2007.03.08. 09:38
Köszönöm.
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2007.03.07. 16:22
Ha szupermarket szinten a GEANT ra gondolunk ott minden ilyesmi van amit kérdezel, csak fel kell ismerni, vagy lefordítani a címkéket, nem biztos, hogy ugyanaz mint az itthoni multiknál az árú, és valószínű, hogy Olasz vagy Francia szövegen kívül mást nem látsz rajta. Egyébként mindent megkapsz többnyire olcsóbban mint itthon.
Pl Magyar tojást háromnegyedáron vettem kint.
Szánj rá elég időt kint és összevásárolhatod az egész kaja pia adagot,
YETI
Szőllősi_György
19 élménybeszámolót írt
19
17 éve tag
2007.03.07. 15:37
Brianconi szupermarket kapcsán kérdezném:
lehet kapni porlevest, félkész rizst, krumplipürét, bolognai-milánói spagetti/makaróni alapot?
lehet buta kérdés, de tudni szeretném.
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.02.11. 17:57
Íme:

A város:
Lepattant, bár jelölik magukat a világörökség részére, van mit fejlődniük... Az erődítmények nem látogathatóak,
betört ablakok, lelakatolt bejárat, semmi tájékoztatás. Átsétáltam a szomszédos hegyre, a Fort du Tétes-hez, de az se látogatható, lerobbant.
Az óváros szépnek mondható, de nem annyira mint mások leírják. Múzeumot egyet találtam, símúzeumot, ami alig tart nyitva, de aznap mikor voltam,
amúgy is technikai szünet volt.
Szerintem az egész város lepukkant, elhanyagolt, a diszkontban mindig láttam csöveseket. Jelzi a szegénységet az is, hogy utolsó nap megkértek,
a maradék kaját ne dobjuk ki, mert a recepciós odaadja a rászorulóknak.

A pályák:
A pályák nagyon tetszettek, szép nagy, változatos pályarendszer. Vannak erdei ösvények is, de a legtöbb pálya széles, jól síelhető.
Sajnos még van néhány ultralassú székes felvonó is, ebből ami különösen fájó az a Balme, ami átvezet a monetier-i részre.
Van boardercross és snowpark is. Sorállással nem találkoztam, kivéve a reggeli és esti órákat, azokon a felvonókon, amelyek a briancon-i részre vezetnek vissza.
A hegyi vendéglőkben nem érdemes enni, amit próbáltam nagyon rossz volt és drága.
Freeridereknek van lavinajelző-tesztelő több helyen is, és rengeteg lehetőség.
Hó jó lenne még legalább 50 centi, hiába havazott, a pályák kezdtek jegesedni, a Brianconba levezető a havazás utáni nap inkább jégpálya volt.
Előtte sok pálya köves volt, különösen a Cucumelle környéke.

Szállás:
Szokásos francia kicsi és lepattant szint (Residence la Guisane), de a felvonó lábánál van. Az lepett volna meg, ha jobb lesz, de én erre készültem.
Aki puccos helyen akar lakni, menjen a sógorokhoz (legalább) 3x összegért, és autózzon minden nap.
Akik Villeneuve-ben kaptak szállást, jól jártak, azok tágasok és jól felszereltek voltak, igaz nekik 3 percet kellett gyalogolni.

Árak:
Nem sokkal drágább a szupermarket, mint itthon, semmi kaját és italt nem vittem, mindent ott vettem. A sör és a rövidital olcsóbb kint.
Busz, síbérlet meg szállás cakumpakk 70 rongyba fájt, erre jött a költőpénz.

Egyéb:
Uszoda, korcsolyázás nem érdekelt, ezért nem tudom, viszont éjszakai élet a briancon-i részen gyakorlatilag 0.
Azért az óvárosba egyszer érdemes felmenni, ha nappal mentek, akkor amit ne hagyjatok ki az a Pont D'Asfeld, egy gyönyörű híd hatalmas
szakadék felett.
Vásárolni egyedül sícuccokat lehet, egyéb butikokat nem találtam. Jó szupermarket van, egy nagy a központban, ill. a szállás közelében is.

Utazás:
Busszal, 16 óra, 1200 km.

Ja, és az idő: 6-ből 4 gyönyörű napsütés, 2 nap köd és havazás.

Összeségében a síelés nagyon jó volt, egyedül a városban és a hüttékben csalódtam óriásit.
Visszamenni csak azért nem fogok, mert minden éven új helyet akarok kipróbálni.
bejarat.jpg
fekete.JPG
hazaut.JPG
hid.JPG
lavinateszt.JPG
omlasveszely.JPG
palyak.JPG
Vareshazaut.JPG
sziklas.JPG
Kallaiek
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.01.09. 22:55
Szia!
Ha lehetne akkor Én minden évebn ott szeretnék sielni. Én először 1995-ben voltam ott, azóta még 2x. Mindig pozitiv élménnyel jöttem haza. A pályák a szállás ( apartman a felvonónál) max jó volt.
Csak ajánlani tudom. Ott mindenkinek sielni kell 1x az életében.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2005.11.28. 15:32
Nagyon sokszor voltam már itt.
Szerintem az egyik legjobb választás, ha a távolságot, elhelyezést és a síterep nagyságát nézzük.
Mivel egy hosszanti völgy hegyoldalaiban vannak a pályák, ezért akkor sem kell aggódni, ha nem éred el a hazavezető felvonót (amennyiben Brianconban van a szállás), mert a síbusz a szállás előtt áll meg hazafelé.
Min denképpen Grand bérletet célszerű venni, mert szerintem ha már valaki ide megy, akkor kevés a Brianconi rész kb. 50 km-es pályamennyisége.
A szállásnak még egy előnye van, hogy tkp-en a városban laksz, de pályaszálláson. (Kabinos nagyfelvonó kb. 30 m, hazacsúszás után pedig kb. 50 m séta a házig.)
Az apartmanházról azért tudni kell, hogy jellegzetesen francia, amennyiben az alapterületét nézzük.
Többen azt csinálják, hogy 6-os apartmant foglalnak és 4-en mennek. Még így is olcsó.
Kérdezz nyugodtan, ha valami konkrétumra még kíváncsi vagy.
nyime
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.11.24. 13:26
Sziasztok,
nem látok Briancon-nal kapcsolatos témákat, pedig az érdekelne, milyen tapasztalaitok vannak innen..
Esetleg ha Polaris-os az élmény, akkor méginkább szeretném megismerni azokat..
Köszi!
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.