Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Puy Saint Vincent
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1573)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2017.03.22. 18:59
OK! Ma délután beborult, 1800-on jelenleg esik az eső, remélem éjjel átmegy havazásba. Jelenleg a fagyhatár 2000m felett van.
Előzmény: (golo 195101)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2017.03.22. 14:19
Bélapó, megtennéd hogy csütörtökön és pénteken beírnád a hóhatár és a fagyhatár magasságát ide? Sokat segítenél vele. Köszönöm.
Előzmény: (Bélapó 195090)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2017.03.22. 07:41
Úgy néz ki, ma is szép idő lesz! Hihetetlen mázlink van. Mióta itt vagyunk (03.11.) minden nap szikrázó napsütés. Az időjós szerint mától havazás várható, de én nem bánnám ha 1-2 napot csúszna. Ha holnapra mégis megjön a havazás, akkor túrázni fogok.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2017.03.13. 19:19
Nagyon meleg van! Szikrázó napsütés. A magasabb részeken nagyon jók a pályák. Lejjebb kásá a hó és délutánra kialakulnak a buckák.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2017.02.04. 18:16
ugyanazon a héten síeltünk akkor ott mi is. a pályák 90%-át leratrakolják miden nap, van hogy 100%-at is. :D én nem találtam jeget, igen nap végén előbukkannak keményebb foltok, de az nem volt jég. ilyen a tökéletes hó. tömör. gondolom buckákkal te sem találkoztál. ha puha a pálya akkor meg az lenne a baj, hogy jajj de buckásak nap végére. síeltem már, Zermattban, Söldenben, csak hogy a legmenőbb helyeket említsem, de így is imádom Puy-t. 0 tömeg, nincs sorban állás, pályákon nem kell kerülgetni senkit. csendes meghitt környezett. ez nekem többet ér, mint a zsúfolt hiperszuper felvonós terepek. Mondjuk nekem csak jó, ha mások nem mennek, oda, mert akkor még kevesebben leszünk. a freeride lehetőségekről nem is beszélve.
Előzmény: (facsiga 193416)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2017.02.04. 13:45
Hol laktál? 1600-on? Gondozatlan pályák? 8x voltam, de ilyennel nem találkoztam. Akkor neked most nagyon összejött!
Előzmény: (facsiga 193416)
facsiga
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2017.01.29. 06:16
Most jöttem haza Puy-ból. Gondozatlan jeges pályák. Kritikán aluli szállások. Hülye buszsofőrök. Mindenkinek jó szórakozást!
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2016.05.09. 17:54
Ilyen még nem volt, nyáron is Puy-ben buliznak a magyarok, szurkolói EB faluvá alakul a népszerű alpesi síterep júniusban. A részleteket, programot itt olvashatjátok:
https://sielok.hu/rovat/utazas/cikk/szurkoloi-eb-falu-puystvincent/
https://sielok.hu/files/reszletes-program.png

A csomagajánlatokat ide is feltöltöttük:
https://sielok.hu/szallasakciok/orszag/franciaorszag/
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2016.03.07. 16:06
Szintén a snowattackról, ilyen pálya fogadott minket ha a buli ellenére mégis kimerészkedtek az emberek nyitásra :)

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
csababarca
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2016.02.10. 23:11
Snowattack élménybeszámoló.

Szóval ezen a terepen töltöttünk egy remek hetet. Én már voltam itt, így meglepetések nem értek.
A Hameuo Ecrins Chalet apartmanjaiban voltunk elszállásolva, 50 méterre a pályától. 9en laktunk egy 10 ágyasban, 4 hálószoba, a maradék 2 hely egy kicsi kanapén az étkező+konyha részben lett volna, de nálunk csak egy fő aludt itt. Azért 8 embernek is elég szűkös ez az apartman, de 10nek abszolút kicsi. A két wc+fürdőszoba jó dolog, ez pozitívum, de mindenhol szűkek a helyek. Mindegy, végülis síelni és bulizni jöttünk, nem voltak nagy igényeink. Viszont voltam az Ecrins melletti szállásokon, ott egy 6 ágyas emeletes apartmanban, nah az igen, ott voltak nagy terek, teljesen kényelmes lett volna, szerintem még 8an is jobban elfértünk volna ott.

Pálya:
Nagy a pályarendszer, élvezetesek a pályák, szerintem mindenki talál magának megfelelőt. Mi mindent besíeltünk, általában mindig felmentünk valamelyik csúcsra, és onnan ereszkedtünk le 1200ig. A nagy rendszernek köszönhetően fel sem tűnt,hogy sokan vagyunk 1600 magyar elveszett a rendszeren, sorban állni sehol nem kellett, pályák is sokszor üresek voltak. Persze ez köszönhető a partyknak, délelőtt kevesen merészkedtek ki, nekünk is a legkorábbi időpont mikor kiértünk 11 óra volt. De így is elég volt 5-6 óra csúszás, mert zárásig azért mindig kint voltunk.
Hó hiányzott,mert bár egész korrektek voltak a pályák, elviselt volna több havat, illetve nagyobb hideget. Hét második felére azért már elég kásás volt a dolog, a meleg miatt, utolsó két nap pulcsiban sielős idő volt.

Kaját vittünk, így reggelire bagettet vettünk, és nyomtuk befelé a szalonnát, kolbászt...ebédet megoldottuk kint, volt a Snowattack teraszon leves, sülthúsok,kolbász...vacsorára meg vagy melegszendvics gyártás volt, vagy lementünk a sarki pizzázóba, 10 euróért pizzát venni. Egyik este voltunk a magyar étteremben. Itt sajnos negatív volt a tapasztalatunk.
Lehet rossz időben mentünk, de alig akartak kiszolgálni. Italt is nehezen tudtuk kikérni,majd megkapni, de az ételrendelés is egy óra volt,mire felvették, majd újabb egy mire meg is kaptuk. Pedig nem bonyolult ételeket kértünk.
Persze kaptuk a bocsánatkéréseket, hogy az előfoglalást kérők vannak előnyben,kicsi a konyha kapacitása, stb...csak azért majdnem 3 órát ülni egy hamburgerért, meg spagettiért elég sok. Mindegy, elbeszélgettünk, csak itt azért aki megy, figyeljen hogy jelentkezzen be előre, hátha akkor gyorsabb, illetve később este menjen, ne 7re, kb 7-8 fele lehet a csúcsidő,mi pont belefutottunk.
csababarca
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2016.01.28. 23:13
Nincs kint valaki a héten, múlt héten itt?
Eléggé régi hóinfó van kint itt az oldalon, érdekelne pár személyes vélemény a pályák állapotáról, mennyi van nyitva, minőség stb.

Előre is köszi
Csaba
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2015.03.09. 11:07
Úgy, hogy ha az addig száraz hó átnedvesedik, akkor hirtelen összeesik. Ha jobban érdekel a téma, írtam róla részletesebben is ide:
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=14840&onemessageid=181913
Előzmény: (gabord18 181905)
gabord18
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2015.03.09. 09:48
Valaki le tudná írni, h egy nap alatt, hogy tud (csak a hegyen) 50 cm-t olvadni a hó?
gabord18
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2015.03.02. 15:25
Sziasztok!
Márc 13-án indulok ide Puyba.
Valaki meg tudná írni, h a boarder cross pálya és a snowparkal mi van?
ipip
40 élménybeszámolót írt
40
17 éve tag
2015.02.01. 20:19
Üdv Mindenkinek!

Ismét egy nagyszerű hetet töltöttünk Puy-ben. Vasárnap hajnalban értünk haza. 8 fős apartmanban voltunk a Parc Aux Etoiles apartmanházban, Jól felszerelt, tágas apartmant kaptunk.

Hétfőtől szerdáig az előző heti hómennyiséggel kellett "beérni". Az sem volt kevés, de az alsóbb pályák eléggé kijegesedtek délutánra, valamint a 1400-re vivő kék pályák le voltak zárva. De csütörtökön-pénteken bőségesen jött az égi áldás, s kiváló friss havunk lett, nagyon jó szűzhavazási lehetőséggel. :)
Szombat délelőtt nyitották meg a Pendine felvonót. Természetesen minden freeride/szűzhó fan azonnal e felvonó felé orientálódott, s 1-2 órán belül telekarcolták a hegyoldalt. :)
A pályákat is nagyrészt naponta kezelték, s most kifejezetten jó volt, hogy sok pályának csak a felét tolták le (pl. Coqs), s kinek-kinek szíve szerint lehetett kezelt/szűzhavas részen csúszni!
A tegnap érkező "bulitáborosok" nagyon jó minőségű havat kaptak a hétre! :)

Végre van "összekötő" felvonó (Bruyeres =hanga) a 2000-es szektor és a Pendine felvonó között, valamint a Dahu kék pálya is elérhető vele. Sajnos, a "buborék"-ot a franciák, úgy tűnik, szükségtelen extrának tartják még mindig. :)
Pedig 2000 felett igen fagyos néha a szél.
Sajnos beleestünk egy hosszabb felvonó-leállásba (Bergerie =juhistálló) is. Kb fél óra volt, mire kiszállhattunk a felvonóból.

Mindent összevetve nagyon jól éreztük magunkat.
Köszönjük a Naturelle-s csapatnak, valamint Ági néninek és Zsuzsinak az oktatást!
És üdv az erdei freeride csapat minden tagjának!
ps: Feb25-ig érvényes szlovén matrica átvehető.
A "nagyteknő" Grand Combe
Puy panoráma
Ez a látvány bármikor jöhet
Szemüvegen át...
Hegygerinc
DSCN0069.JPG
Délutáni hegyoldal, Carmen-nel
Hegyben hegy :)
Reggel, még fésülten
DSCN9814.JPG
DSCN9815.JPG
"Civil" a pályán... :)
DSCN9861.JPG
Carmen
DSCN9912.JPG
DSCN9913.JPG
Péntek reggel
Az éger! (Vengres)
Havazik
Csúcs!
Dscn9752.jpg
Szombat reggel
Szinte érintetlen, "majdnem szűz" :)
Cretes
Gyakorlás...
DSCN0055.JPG
DSCN0058.JPG
DSCN0059.JPG
ipip
40 élménybeszámolót írt
40
17 éve tag
2015.01.21. 16:08
Köszönjük a jó híreket!!! :)
Erre vártunk! :)
Már bizsereg a talpam! Asszem, síelés helyett most boardozás lesz a program! :)
Anksu
22 élménybeszámolót írt
22
10 éve tag
2015.01.21. 12:50
na mára már a fenti pályákat is lekezelték :) Minden szuper
Anksu
22 élménybeszámolót írt
22
10 éve tag
2015.01.21. 08:09
sikerult nethez jutnunk :) Nos en nem vagyok nagy szakerto de leirom amit tapasztalok: szuperek a palyak :D snowboardosoknak.
a lenti szombaton le volt zarva de vasarnap ota mukodik! az osszes felvono megy! a lenti palyak kisse jegesek de a fentiek nagyon jok. ket napig megallas nelkul esett a ho szoval van ho boven. a kozepso palyat tuti kezelik a fentieket nem igazan, bar en mindig 11 fele megyek ki ugyh addig lehet csak letapossak a tobbiek nem tudom. lenyeg a lenyeg: csodas az ido, szuperek a palyak es nem akarok hazamenni :D
ipip
40 élménybeszámolót írt
40
17 éve tag
2015.01.18. 15:33
Sziasztok!
Mi is csatlakozunk a jan.24-31-i Puy-i látogatókhoz!
9-en megyünk, Parc Aux Etoilesben "rezidálunk".
Reméljük az ígért hó megérkezik a héten, és minket már tökéletes hóminőségű simára kezelt kék pályák, valamint méteres szűzhavazásra alkalmas szabad terület vár! :)
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2015.01.17. 13:43
Aki bérel annak vaxlva, élezve adják oda a felszerelést. :)
itthon a csiszolás élezés 2500 kb.
vax 1300-1500 kb boardra.

síre a csiszolás élezés 2000 ezer a vax 1000 körül.

Ugyanez kint picivel drágább szerintem.
Előzmény: (pucu18 178025)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.