Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Puy Saint Vincent
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1573)Időben csökkenő Időben csökkenő
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.05. 17:30
Franciaország az ár/minőség arányban a legjobb, és a világ 10 legjobb síterepének is ott van a nagyobbik fele, de szerintem 10-15 terep lehet, amelyikért érdemes olyan messzire elmenni. Puy nem tartozik ezek közé.

Franciaországban a síliftek, főleg a kevésbé neves helyeken elavultak, sok a lassú "rudas" ülős, rengeteg a csákányos.

Tavaly Serra Chevalier-ben, alias Briancon-ban voltam, liftrendszere kissé elavult, pedig van vagy 250 km pálya. 3 völgy, Val d'Isere és Les Arcs volt eddig az a 3 francia hely, ahol a liftrendszer jó volt. Búrás ülő pl. szinte ismeretlen Franciaországban.

Az olcsóbb terepek közül egyébként Alpe d'Huez-t ajánlanám, a drágábbak közül a fent említett hármat, ráadásul Les Arcs más össze van kötve La Plagne-al, és Paradiski néven egy közel 400 km-es rendszert alkot.



...FGHKLÉJ
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2005.12.05. 17:12
Mi 2x voltunk Puy-ben, 3 és 4 éve. Első alkalommal nekünk sem volt hó, de mégis minden napra korrekten megcsináltak 4 pályát. Második alkalommal egy éjszaka leszakadt az ég, térd fölött érő friss szűzhóban nyomtuk, mert hagytak meg ilyen pályákat is. Bulizni nem nagyon lehet, bár először egyszer kifogtunk egy fergeteges partit.
Esti sízés is van (volt), bár akkor már jegesedett a pálya.
Összességében ajánlani tudom, bár ha rádob valaki egy 10-20 ezret, jobb francia helyre is lehet menni.

Ja, és másodjára olyan pályaszállásunk volt, hogy közvetlenül a sítárolóba csúsztunk be (azaz annak az ajtajáig).
cat
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2005.12.05. 13:00
Mi január végén megyünk oda és remélem rengeteg hó lesz!!!!Van lehetőség esti sízésre is?
Leranta
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2005.11.19. 18:12
Helló!
Én már voltam ott egyszer.
Ez volt életem első sízése Francia terepen, azóta a francia síterepek az etalon.
Szlovákia meg Ausztria után tiszta furcsa volt hogy NINCS sor a felvonónál és csak az állóképességeden múlik hogy egy nap mennyit bírsz sielni.
Maga a terep amúgy könnyű, nagyon széles pályák vannak és mindegyik visszavisz a szálláshoz eltévedni nem tudsz.
Ráadásul ha összehasonlítod az osztrák árakkal akkor döbbenten láthatod hogy ennyi pénzért ausztriában max 2-3 napot sielhetsz egy 10 km -es pályán.

Felraktam pár képet, ezeket még filmes géppel csináltam. Látszik is rajtuk eléggé.
PULY01.jpg
PULY02.jpg
PULY03.jpg
PULY04.jpg
amari84
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.11.18. 10:10
HEllo!
Puy Saint Vincent és Pra Loup!!!!!!!

A Sívilág Egyesület olcsó utakat szervez Ausztriába, Szlovákiába, Szlovéniába, Franciaországba, Németországba hatalmas bulikkal, jó szállással, olcsó árakkal.

További információért hívj a 20/258-26-58 -as számon, vagy írj e-mailt az a_annamari@freemail.hu-ra.
Én is diák vagyok, így ha esetleg nem veszem fel a telefont, éppen órám van, hívj később:)
(November 20-24-ig nem tartózkodom kis hazánkban)
E-mail-ben tudok útleírásokat küldeni.
Üdv: Annamari
felistal
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2005.11.15. 21:35
Sziasztok! Durva kritika olvasható feljebb. Az igazság az hogy ha gyenge a tél akkor kevés a hó!
Ha kevés a hó akkor fűcsomók, kavicsok, stb. Ez mindenhol így van! Az egyik oka hogy sokan választják a francia pályákat, hogy napközben süti a nap a hegyoldalt és nem a Bauer szomszédságunkban gyakori köd és hófúvás a napi program.Ez is mindenhol így van! Voltam én már Puy-ban derékig(!!!) érő szűzhóban is. Az időjárás függvénye minden. A szállás is olyan mint máshol, vannak régi szállások és újépítésű "chalet"-k, mint pl. a Mona Lisa. A szállásokról egyébként annyit általánosságban,hogy az apartmanok nagy részét magánszemélyek veszik meg és szerelik fel, majd bérbe adják a turistáknak amikor nem használják, ezért van hogy néha két egymás mellett lévő szoba teljesen máshogy felszerelt. üdv.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2005.10.24. 12:08
Én voltam ott egyszer és nem volt rossz. Időjárástól függ. A szállások sem voltak rosszabak mint máshol ahol eddig voltam.
Briancont is lehetne akkor szídni, mert tavaly amikor nem volt hó, a pályák fele köves volt, egész nap! fagyott, és aki a mi falunkban lakott, annak át kellett kűzdenie magát egy szétfagyott feketén. Lentről meg mindenki nézte hogy ki mit alakít. :)
Yohannes_
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2005.10.20. 18:53
Puy nagyon gáz. Ausztriában bárhol jobb és közelebb van. Tavaly ott voltam, még egyszer nem. Szállások nagy része vacak, pályákat nem tartják rendesen karban.... Franciaországban vannak durván jó helyek, pl. Valmeinier, St Francois, vagy akár Les Orres, az is kicsi de jó. Ezeket inkább.
su
6 élménybeszámolót írt
6
19 éve tag
2005.10.15. 15:40
Ide szerintem ne menjetek! pl azért, mert ennyi pályáért, ilyen messzire egyszerűen hülyeség utazni, mert a szállások nagyrésze foche - tisztelet a kivételnek, láttam néhány új épületet - azért sem érdemes ellátogatni ide, mert a fölvonók tök régiek, na és egy bögre forró tea apályán, ami nagyon jól esik egyébként, 7 euróba kerül, és leginkább azért nem, mert délelőtt a nap odasüt, elolvad minden, aztán du. árnyékba kerül a hegy, szétfagysz, sötét van, nem lehet látni semmit és az egész egy meredek korcsolyapályává változik, rémes, de ha valaki szeret élezni meg a jeget, meg az éles helyzeteket, annak elmondom, hogy olyan szőrös pályák is vannak, ahol kilóg a fű, meg gyerekfej méretű kövek.... Ilyen ez a hely
w.adam
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2005.01.03. 17:46
Szia Roly!
Puy St Vincent honlapja a kovetkezo: https://www.puysaintvincent.com/ Itt mindent megtalalsz ami kell!!!
jelenleg 50-110 cm ho van a pályákon, itt talalsz webkamerat is ami az 1700 m-en levo szallasokat mutatja!
Adam
roly
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2005.01.03. 09:37
Tudja valaki hogy hogy lehet megtalálni ezt a helyet a neten. Érdekelne a sítérkép a fekvése stb. KÖSZI
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2004.11.20. 21:41
Szia ! Mi tavalyelött márc. 11-töl voltunk egy hétre, hó olyan 2,5-3 m volt, 2750m-ig vannak pályák, az alsóbbak (1600 m-töl lejjebb) délutánra megkásásodtak, viszont majdnem minden éjjel jött utánpótlás. Persze absz. kiszámithatatlan a dolog,lehet hogy baromi jó lesz, de ha pechetek van,... Nem tudom mostanában hogy vannak az irodák ajánlatai, de ha grand galaxi bérletet kaptok, akkor mindenképp érdemes, mert ez a bérlet 1-1 napra érvényes pl.Alpe d'Huez, ill. le Deux Alps pályáira is, ez utóbbi 3600 m-ig síelhetö, itt még juliusban is van hó. Na egyelöre ennyit, ha van még kérdésed szivesen válaszolok. Üdv : sigesa
reavius
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2004.11.15. 16:34
Sziasztok!

Írtátok sokan, hogy voltatok már itt.
Franciaországban sem voltam síelni ezért kíváncsi lennék a tpaasztalatotokra.

Elsősorban arra, hogy érdemes-e még március végén kimenni síelni Puy Saint Vincentbe?
Ugyan láttam, hogy még áprilisban is indítanak utakat, de ki tudja...

Hóbiztos még márciusban Puy?
Milyen tapasztalataitok vannak?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.