Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Mariazell
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Aktivhotel Weisser Hirsch**** - modern szálloda wellness részleggel Mariazell központjában
ÜZENETEK (295)Időben csökkenő Időben csökkenő
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.01.23. 10:59
A hétvégén itt jártunk, éppen esett a hó, több mint 30 cm. Aki mostanában megy, biztos, hogy jó havat talál itt, és a környéken is (Gemeindealpe, Annaberg). A Gemeindealpe teteje is nyitva, a pálya kezeletlen és kalandos, de kár kihagyni.
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.10.28. 21:29
Mi már több 10éve minden évben többször ide jövünk, és még mindig nem unjuk(amikor legelöször voltunk akkor még csak mitterbachban volt sípálya és csak a következő évben nyilt meg Mariazell amikoris lebontották a Mitterbachot)

ha kell még valakinek szállás akkortudom ajánlani a Haus Hörhann-t(Mitterbach) mi itt száltunk meg eddig minden alkalommal,nagyon kedvesek egy öreg bácsi és egy mindig vidám néni a két üzemeltető

nagyon olcsó:
13 euró/fő/éj!!!
a tévés-külön fürdőszobás pedig 17 euró
(jó mondjuk mi elvböl nem megyünk 20 euró/főnél drágább szállásra és eddig a nagyobb síterepeknél is találtunk olcsót)

nincs szauna meg ilyenek de azért szép és hangulatos és mindenki negyon kedves
Gtate
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2005.02.14. 12:46
Hosszúhétvégén Annabergen és Mariazell-en voltunk. Az előjelek szokásosak, amikor indulunk (péntek hajnalban) akkor álatalában ónoseső (igaz Agent ? ;-) ), Annaberg előtt kb 10 km-el a hágó lezárva lavinaveszélny miatt, ezért +80 km -es kitérő ami cirka másfél órával megdobta a menetidőt.A foylamatosan szakadó eső lassan átment hóesésbe, és Annabergen már szinte semmit se lehetett látni a szakadó hótól. Itt az első felvonózás alkalmával sikeresen rátévedtünk a fekete pályára, amin a szél és szakadó hó miatt egy kicsit "óvatosan" jöttünk le:))Utánna még pár kör, majd inkább jagertee iszogatása...:))

Szombat: Mariazell. Egész nap szakadt az eső kb+7 fok a csúcson is.....:(((Kívülről szarrá áztunk, hálisten belülre nem nagyon jutott , de az ülősön ugy éreztem magam mint az ázott veréb. Sielni azért lehetett, a pályák nagyon jók voltak, annyira nem is latyakosodtak el.Nem volt nagy tömeg.:)))

Vasárnap ismét Mzell.Idő szuper, reggel egy kis hóesés +szél, de a pályák tökéletesek voltak, kis jegesedés azért volt, majd ráesett a friss hó.Egész nap nagyokat síeltünk , főleg a piroson meg a feketén, de nagyon kellemes volt a hátsó kék pálya is. Délutánra szél se fújt és a nap is kisütött. :)))Tömeg az dettó nem volt, egy másodpercet se kellett várakozni.
Szali
219 élménybeszámolót írt
219
19 éve tag
2005.02.12. 17:45
Sziasztok !
It van az internet címe Mariazell-Burgeralpe-nak MAGYARUL! http://www.mariazell.at/freizeit/winter/schwebebahn/ung/index.php3
Nagyon jó !!!
Mariazell-2.GIF
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.01.13. 23:48
HA IDE mentek mindképpen ruccanjatok át mitterbachra( bérlet ide is érvényes), csak 4 km, és síbusz is közlekedik naponta! nagyon jó hely, mariazellnél szerintem jobb,főleg ha freeride-ot+hómagasságot nézzük.
pl múlt vas. mariazellen volt 30 cm hó, mitterbachon fenn meg 1 méter..azért nem mind1:)
barrix
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.01.13. 23:07
Kedves Customx, ajánlásod alapján fogaltunk itt szobát februárra.
Köszi!
customx
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2004.11.25. 18:06
na Szandi megelőztek a címmel:-)

egyébként annyit kell gyalogolni amit a képen látsz. át kell menni az úttesten. nem egy nagy feladat:-) tök jó hely, mindenkinek ajánlom mégegyszer

ha kell még infó irjatok ebbe a topicba és segítek

custom
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2004.11.22. 13:46
Akit érdekel. A google kb 3 másodperc alatt kiadta:
https://www.bartelbauer.at

Fam. Dietl - Schneider
St. Sebastian, A-8630 Mariazell
Tel 03882 / 2459-0
Fax 03882 / 2459-42
Mail info@bartelbauer.at

Tényleg egész jónak tűnik.
Gasthof-dietl.JPG
norbeee
3 élménybeszámolót írt
3
20 éve tag
2004.11.22. 12:34
engem is érdekelne az elérhetőség.
szandi
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2004.11.22. 09:10
Köszi az infót. Nagyon jól hangzik, de az elérehetőséget (e-mail, tel.) is szeretném elkérni. Akár e-mail-ben is küldheted.
szhajnus@freemail.hu
customx
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2004.11.15. 12:55
Szia Szandi!

én hétszer voltam mariazellbe , nagyon szeretem, nagyon hangulatos kis hely. én olyan szállást ajánlok amit soha de soha nem felejtek el. a neve GASTHOF DIETL . ez lent van a pályák aljába és ez az egyetlen valódi pályaszállás , mert a többi a kabinos aljába van és ott 150-200 lépcsőt kell léccel felfele gyalogolni. ez a szállás szerintem a legjobb mariazellbe, ezen kívül voltam még három helyen , de ez messze veri az összeset. nagyon kedvesek, a kaja fantasztikus , a szobák is aranyosak. én mindenképp ajánlom , ha van még kérdésed, írj és válaszolok. üdv: customx
jzoltan
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2004.11.10. 11:51
Szia, mi januárban voltunk és kb 8-10?km-re szálltunk meg a következő helyen:https://www.freinerhof.at
Nagyon jó kis fogadó kitűnő kiszolgálás, kaja, szobák, és az árak is elfogadhatóak. Szerintem érdemes ajánlatot kérni tőlük is. Ja és nem messze van Nideralp sem.
szandi
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2004.11.09. 14:57
köszi az infót
várom továbbra is a szálláshely tippeket.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2004.11.09. 14:50
jó kis terep, szép pályákkal, a Bürgeralpi rész, vagyis ami közvetlenül Mariazell felett van talán kicsit olyan "semmeringes", de hirschenkogelnél szerintem azért változatosabb. általában a kabinos aljánál elég nagy sorok kígyóznak, így érdemes az erlaufsee irányába továbbmenni s az egyik négyüléses aljánál leparkolni. nemtudom, hogy januárba mikor mentek, mert ugye ennek a hónapnak egy része holtszezon, így ilyenkor hétköznap nyugodtan lehet a kabinossal is felmenni a pályákra. vagy másik megoldás: korán kelés.
szállásokról saját tapasztalataim nincsenek, mivel mi eddig csak fél ill egynapokra mentünk ide ki, de a városban a hotelok drágák, ezt tudom. ez ügyben nézz körül a https://www.mariazell.at honlapon. Mariazelltől simán rálátni a szomszédos Gemeindealépra, ahol tavaly nyított egy új síterep. ami folyamatosan bővül, mint pálya, mint felvonó szinten. ez messzemenően több havat garantál mint a bürgeralpe, na s persze hóbiztosabb is, s magasabban is van, acsúcs olyan 1700körül. ide mindenképpen érdemes átlátogatni (síbuszos összeköttetés is van). a felső rész nagyszerű mélyhavat kínál, de elég meredek, esése 43%. a síbérlet nem csak ide hanem még további körnéykbeli helyekre is érvényes, ez azért jó,mert így mindennap más helyen sízhetsz.
Mariazell - Bürgeralpe, Gemeindealpe - Mitterbach, Annaberg, Türnitz - Eibl, Puchenstuben - Turmkogel, Lilienfeld - Muckenkogel, Niederalpl
szandi
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2004.11.09. 09:05
Mariazellre készülök januárban.
Várom a véleményeteket, illetve segítséget kérek.
Ki tud szállás címet, telefonszámot (ne túl drágát)
Minden egyéb érdeket, amit erről a sípályáról tudni lehet
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.