Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Mariazell
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
R&R Residenzen Hotel Mitterbach - Sí & wellness csomag - 5 éj
ÜZENETEK (295)Időben csökkenő Időben csökkenő
Head
8 élménybeszámolót írt
8
19 éve tag
2007.02.05. 20:14
Köszi az infókat mindenkinek!
katka
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2007.02.03. 20:49
Ma jöttünk haza, a héten két napot síeltünk Marizell-ben. Sütött a nap, jó volt a hó, ment a tárcsás és a 4 üléses felvonó, a pályákat is rendben tartották. A hegyről le lehetett jönni a fekete és a kék pályán is.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.02.01. 20:42
Issimus, én is olvastam azt a Kuriert, valamikor ősszel. Ott arról volt szó, hogy magát a liftet nem tudják (tulajdonjogi viták miatt) még a tél előtt leszerelni, hanem majd csak idén tavasszal.
De ettől függetlenül Türnitz a múlté, a tulaj is átvitte a pénzét Gemeindealpéra, és ha minden jól megy jövőre egy új üléses felvonót kap a síközpont.
A fenti üzenetemet még annyival helyesbíteném, hogy Hohenberg már szintén nem üzemel. Sajnos egyre több ilyen kisebb "síterep" sorvad el.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2007.02.01. 13:34
Stanee tudtommal Türnitz még idén mehet, jövőre viszont már nem lesz francia felvonó, idén télig van egedélyük rá. Legalábbis a Kurier ezt írta egy-két hónappal ezelőtt.
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2007.02.01. 12:02
Stani próbálj meg netközelbe keveredni ;-)!
Február 16-17-re foglaltunk szállást és nagyon kiváncsi leszek milyen ott kint a helyzet.
Ha valakinek személyes tapasztalata van a L'meilleur Haus-ről megoszthatná !
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.01. 11:55
2 héttel ez előtt voltunk ott, sajnos közel s távol nem volt nyitva semmi, se Annaberg, se Mariazell, se Gemi, semmi, most ugye esett vmennyi hó, így 1-1 pályával ki tudtak nyitni. Viszont Hochkar egy órás útra van.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.02.01. 11:19
Head, a hóviszonyok eléggé változóak a Voralpen síterepein, de Gemeindealpén (Mariazelltől 4 km) 40-50 cm hó esett a múlt hétvégén és az elkövetkezendő napokra is mondanak kisebb-nagyobb havazásokat. Állítólag már most is egész jó, igaz legfelül csak a családi pálya van nyitva a gemeindealpei "double diamond" :) még nem, de ez csak idő és elsősorban hó kérdése!
Környéken négy komolyabb terep van: Gemeindealpe, Bürgeralpe (Mariazell), Niederalpl és Annaberg.
A Voralpen síbérlet a következő helyekre érvényes:
Lilienfeld - Muckenkogel
Annaberg
Hohenberg (Gschwendt)
Mariazell - Bürgeralpe
Mitterbach - Gemeindealpe
Puchenstuben
Josefsberg
Mürzsteg - Niederalpl

Türnitzet a tavalyi szezon után bezárták, ott már nem lehet sízni. Ennek ellenére én is láttam egy-két idei (!) magyar infóban feltüntetve Türnitzet...
Hollenstein (azaz Königsberg) tudtommal nem tartozik ide.
Esti sízés a Helmel liftnél (Kasten) lehetséges, ez Lunz am See felé van. Itt pénteken és szombaton hajnali 4-ig még bulizni is lehet a "Schistadl"-ben, azt mondják egész jó:)
Én vasárnap indulok a környékre egy hónapra, ha esetleg netközelbe keveredek, akkor majd írok a hóviszonyokról.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.01. 10:02
Csak olyant lehet, Voralpen terepeire érvényes (Niederalpl, Mariazell, Annaberg, Mitterbach-Gemeindealpe, Türnitz, Lilienfeld, Hollenstein ad. Ybbs.
Head
8 élménybeszámolót írt
8
19 éve tag
2007.02.01. 09:58
Sziasztok!

Két kérdésem volna Mariazell-lel kapcsolatban:
1. lehet a helyszínen olyan bérletet venni, ami a környékbeli pályákra is érvényes? (a Car-Tour irodájában láttam ilyesmit forintért)
2. Volt kint valaki mostanában? Milyenek a pályák?


Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.09.28. 22:20
tavalyelőtt amikor februárban voltunk Gemeindealpén délutánra rossz idő lett és elkezdett esni az eső (egy 100akárhány napos szezonban előfordulhat 2-3 esős nap, az már csak Murphey törvénye, hogy az embernek pont sikerül ilyent kifognia), de a középállomástól a hó szakadt. Gemeindének pont olyan magasságban van a középállomása, mint Mariazellnek a teteje.
tavalyi csúszásról képek: http://kep.tar.hu/stani/50179975#2 (GA.)
vtimi
29 élménybeszámolót írt
29
18 éve tag
2006.09.28. 21:42
Szia bzs, bár minden év más és más, és most nem nagyon lehet megjósolni a januári hóhelyzetet, azért leírom a mi két évvel ezelőtti tapasztalatunkat. Mi január 3-6-ig voltunk síelni Mariazellben. Staniék tavalyi helyzetével ellentétben, mi napsütésben(akár pólóban is) síeltünk a latyakos hóban. Emiatt nem is maradtunk végig Mariazellben, hanem átmentünk Hochkarra-2.5 m hó, porhó...
bzs
10 élménybeszámolót írt
10
20 éve tag
2006.09.28. 21:25
Köszi Stani! :) Utólag már rájöttem én is, hogy hülyeség volt a januári hóhelyzetről érdeklődnöm...
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.09.28. 20:33
Hát bzs, pont januárban van a Kankalin virágzás ünnepe Mariazellen, de gyepsízni nagyon jól lehet. viccet félretéve.. hogyne lenne, tavaly pl. november végén a szomszédos Gemeindealpén (csekély 4 km Mariazelltől) két méteres hóban szeltük a Gipfelhangot. Egy (fél)napra érdemes ide is átruccani, ha pedig friss hó esik egyenesen kötelező:)
bzs
10 élménybeszámolót írt
10
20 éve tag
2006.09.28. 19:19
Januárban mennénk Mariazell-be. Szokott már akkor ott síelésre alkalmas hó lenni? Illetve hallott már valaki a Berggasthof Bürgeralpe nevezetű szálláshelyről? Kocsival meg lehet közelíteni?
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.03.20. 12:07
Mariazellben 03.19-ig (tegnap) tartott a szezon. Tavaly is bezártak márc. 20-án, pedig hó volt bőven akkor is (most 1-2 méter).
http://www.bergfex.at/mariazellerland/

A szomszédban Gemeindealpe nyitva van ápr. 2-ig naponta, utána húsvétig hétvégente (ha lesz még hó).
http://www.bergfex.at/gemeindealpe/
vmate
132 élménybeszámolót írt
132
18 éve tag
2006.03.20. 10:57
Hali!

Nem tudjátok mdig tart itt a szezon?
Húsvétkor még működnek?

Máté
sz.andrea@mdkft.axelero.net
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2006.03.19. 17:57
Sziasztik ! Még mindíg nagyon nagy a hó Mariazellben. Az ajánlott L'meilleur Haus-ban szezonvégi árat találtak ki. 20 Euro/fő/éj félpanzióval. A kaja és a szállás is nagyon jó !! Üdv mindenkinek, Andi

- a lapunkon is megtaláljátok az idei ajánlatot: https://sielok.hu/szallas/magyarvandor/ /a szerk. /
zalus
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2006.03.06. 10:29
Sziasztok! Februárban voltunk már másodszor Mariazellen és még mindig nagyon szerettük. Kicsi gyerekkel voltunk(1-3 évesek), de emiatt nem ért kellemetlenség. Ajánlom mindenkinek.

Sajnos a gyerekek laposra összecsukható szánkóját ott felejtettük a szállodában, amit persze a szálloda azóta őrizget nekünk. Ha valaki menne Budapestről vagy Kecskemétről mostanában és nem okozna gondot a központból elhozni hazafelé Budapestre vagy Kecskemétre elhozni, nagyon hálás lennék. Helyet nem foglal, mert összecsukva tényleg könnyen kezelhető. Ezért is fájna a szívem végleg otthagyni. Vagy jövőre is odamegyünk? :) email: zalavari@zalavari.hu
mayol
23 élménybeszámolót írt
23
20 éve tag
2006.02.16. 11:14
Sziasztok! Márciusban mennénk Mariazellbe és érdeklődnék, hogy tud e valaki kedvező árfekvésű szállást lehetőleg közel a pályához. Van egy Jäger valami nevü szállás a központban de nem tudom a teljes nevét ha valaki tud ebben is segíteni annak nagyon örülnék
totya1
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2006.01.30. 12:09
A hét végén jöttem haza. A hó, a pályák, a környezet csodálatosak voltak. Az ellátás a Hotel Grazerhofban katasztrófális! ( Car -Tour szervezés) Volt aki a hazai korházi étkeztetést sírta vissza. Pofátlanságig hztak le minket,- vagy a car-tourt - mind minőségben, mind mennyiségben. Megalázó és vérlázítzó volt!
Lemerűlt az aksim, benzinkútnál nem lehet venni. Ott! Egy a kútnál tankoló magyar rendszámú autóstól kértem segítséget.. Végtelenűl szolgálatkész volt, fuvarozott, beszerelte....
Mellékesen derült ki, hogy ott helyben panziót üzemeltet. Nézzétek meg a honlapját! Érdemes!
Árban mindenképpen jó, az ellátás pedig csak jobb lehet! http://www.magyar-vandor.hu/
Ja, és hóláncot feltétlenűl vigyetek!!!!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.