Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Eligazodás a fórumban

ÜZENETEK (59)Időben csökkenő Időben csökkenő
Sarolta
7 élménybeszámolót írt
7
13 éve tag
2010.12.02. 09:13
Keresés a fórumban > ott van néhány lehetőség, de olyan hogy felhasználó keresése nincsen. Hamar feladtam, de segíthetsz!
Előzmény: (zadmin 95379)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.01. 15:30
Olyat nem lehet technikailag megoldani, mint a google, hogy amikor valaki elkezdi bepötyögni a témát amit meg akar nyitni, automatikusan a rendszer felkínálja a hasonlókat?
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2010.12.01. 14:50
Nyomulok jó pár fórumon, de ezek a problémák mindenhol előfordulnak. Esetleg a témanyitás lehetőségét korlátozni kellene az újak számára. Van, ahol csak bizonyos hozzászólás után lehet új topikot nyitni, amely azt feltételezi, hogy az illető már nagyjából ismeri fórumot, tudja, hogy miért nyit újat.

Ezt inkább a síterep fórumokra alkalmaznám, nem az utitársra.
Előzmény: (minerel 95423)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.12.01. 13:35
Mint ahogy engel nevű topic társunknak az első hozzászólásához is feltétlenül egy új Mariazell nevű topic megnyitására volt szüksége....
Előzmény: (mitro 95311)
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2010.12.01. 10:31
Sarolta,
Elmondanád, hogy mivel próbálkoztál eddig?
Segít, ha tudom, a felhasználó hogyan kezd hozzá egy ilyennek.
És mikor adtad fel a próbálkozást.

Köszi.
Előzmény: (Sarolta 95376)
Sarolta
7 élménybeszámolót írt
7
13 éve tag
2010.12.01. 10:17
Új vagyok még itt és nem látom, hogy lehet rákeresni a felhasználókra. Pl. tudom hogy fóka néven írt valaki régen, hogy tudom őt keresni? Lehet hogy rém egyszerű, de nem látom.
Szőllős Péter
531 élménybeszámolót írt
531
18 éve tag
2010.12.01. 10:10
És akkor jobban látszana melyik topik él!
Szőllős Péter
531 élménybeszámolót írt
531
18 éve tag
2010.12.01. 10:09
Én azt szeretném, ha nem csak az utolsó 10 hozzászólást lehetne kilistázni!
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2010.12.01. 09:29
A sielok.hu biztosan nem lenne 10 éve piacvezető télisport oldal, ha azt a filozófiát követnénk, hogy akkor jó nekünk, ha a felhasználó minél többet kattint.

Ez kb. olyan lenne, mintha a google az igazán jó találatokat az ötödik oldalra rejtené, hogy többet kattints.

Az az érdekünk, hogy ha bejön a látogató, minél hamarabb megtalálja a keresett információt: síterep adatokat, szállást, üzletet, síutat, vagy épp információt a fórumban. Mindig figyelünk a visszajelzésekre, és folyamatosan dolgozunk azon, hogy minél használhatóbb legyen az oldal. Tökéletes soha nem lesz.

Az nekünk is nagyon fontos, hogy átlátható legyen a fórum, és az egész portál. Csak a fórumban van vagy 1700 topik, az egész portálon 120,000 oldal. Lehet kitalálni navigációs ügyességeket, de kereső nélkül nem megy.

Azért kérünk pl. Csabor-tól is konkrét problémákat, eseteket, mert azzal tudunk valamit kezdeni, arra tudunk megoldásokat kínálni. Tehát írjátok le bátran, hogy mi az, ami nehezen megy az oldalon, és esetleg milyen megoldást tudtok elképzelni. És ha esetleg előfordul, hogy nem a Te javaslatod valósul meg, és nem pont úgy, kérjük légy megértő, rengeteg feladat közül kell válogatnunk, hogy a lehető legjobb szolgáltatást nyújtsuk. Hogy a lehető legkevesebbet kelljen kattintanod, megtaláld, amit kerestél.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.12.01. 08:54
Kedves skioutlet!

Én konzervatív ember vagyok, néha ezt már a hülye szinonímájaként is használják. Ennek megfelelően nézeteim szerint az üzemeltetőnek a hosszútávú érdekeit kell figyelembe venni. Ha szeretik a "zemberek" a lapot, akkor hosszabb távon a kattintgatások száma is növekszik.
Nézetemet egy példával világítanám meg, talán sikerül. Az iwiw hajdanán nálam nagyon jó helyen állt. Ma már nem nézek fel, mert a kattintgatások érdekében telerakták sok olyan dologgal, amely számomra élvezhetetlenné teszi használatát. A megfelelő arány megtalálása komoly üzemeltetői feladat. Én szurkolok a csapatnak.
Csabor
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2010.12.01. 07:53
Köszi Éva, Csabor,
értjük, todo listán van ez is!

Nyitok a témának egy új topikot:)
Előzmény: (mitro 95311)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2010.11.30. 22:07
Szerintem csabor arra gondol, hogy túl sok a fölösleges topic-cím, így átláthatalan a fórum szerkezete. Ez egyrészt az emberek lustaságából, másrészt a tudatlanságából adódhat.
Pl. Ausztria alatt 3 Schladming-féle topic is van hasonló tartalommal. Az utitárskereső témákról nem is beszélve hány variáció létezik.
Arra kellene ötlet, hogy hogy kellene korlátozni az új topic-nyitásokat, rávenni a fórumozókat, hogy az írásaikat próbálják meg már meglévő topicban megjelentetni.
Előtte persze egy nagy tisztogatásra lenne szükség.
Nem vagyok számítógépes szakember, de a fórumtémák úgy lennének átláthatóbbak, ha egy-egy téma alá tartozó téma egy lenyíló füllel egy oldalon jelenne meg. (ne kelljen lapozgatni) Az az alá tartozó témák egy újabb lenyíló füllel lennének megjeleníthetők. Így automatikusan felajánlaná a rendszer, hogy melyik témát kell választani.

Én értem, mit akarok írni, a kérdés csak az, hogy más is érti-e? :) (lsd. sztaki.hu, magyarról magyarra.)
Előzmény: (WAndrea 95219)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.11.30. 20:02
Az egész nem olyan érdekes.
A Muraut csak példának írtam, a síterepeken, meg egyéb dolgokon szerintem jól elboldogulok.
Pusztán azt próbáltam sejtetni a magam egyszerű módján, hogy nagyon sok topic van a fórumban. Összeszámoltam, elfelejtettem a pontos számot, de 1700 fölött van. Ebből az következik, hogy a mennyiség gyakorlatilag kezelhetetlen. Van olyan főcím ami alá több száz téma tartozik. Ez annyit jelent, hogy tizen felüli lépcsőben kell keresnem, ha végig akarom nézni a témákat, megtudva hova passzol legjobban a mondanivalóm. Szerintem ezt senki nem csinálja meg, inkább nyit egy új topicot. Bármelyik népszerű síterep (maga a síterep)többszörösen szerepel.
Mivel nem találok egyszerűen (próbáljatok úgy keresni, hogy nem ismeritek a rendszer felépítését, szűkítési feltételeket, stb.) új topicot nyitok, s ez rohamosan terjedni fog. Ahogy növekedik a topicok száma nő a kezelhetetlenség, s kialakul az, hogy néhány ember, ad abszurdum kettő használ egy topicot. Nem tudom, hogy ez baj, vagy nem, de ekkortól sokan nem fogják olvasni, pedig értékes gondolatok is vannak a fórumon. Én a "hülyéskedés" mellett sokat tanultam a síelés tudományából a fórum segítségével.
Féltem a fórumot, s mindazt a sok jót ami benne van.
Megoldást nem tudok, s talán leírni sem tudtam a problémámat, s az is lehet, hogy aggódásom is alaptalan. Ezt én eldönteni nem tudom.
Amit mondtam ne kezelési problémának fogjátok fel.
S ezzel a dolgot be is fejeztem, mert ha csak engem zavar, akkor nem érdekes a dolog.
Csabor
Előzmény: (WAndrea 95219)
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2010.11.30. 15:02
Szia Csabor!

Próbálok én is segíteni.

Az ország lista oldalakat is használhatod "fórum" térképnek:
https://sielok.hu/siterepek/ausztria/
https://sielok.hu/siterepek/szlovakia/
stb.

Itt minden síterep mellett a táblázatban, amihez tartozik fórum van egy "szövegbuborék" ikon, ami egyenesen az adott síterep élő topikjához vezet.

Ilyesmire gondolsz??

Jogos a kérésed egyébként abban, hogy az elavult útitárs kereső hirdetéseket töröljük ki, ezt meg is fogjuk csinálni, mert ez tényleg megkönnyíti majd a keresést.
Előzmény: (csabor 95201)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.11.30. 14:05
Nem értjük egymást. Bizonyára bennem van a hiba.

Csabor
Előzmény: (zadmin 95192)
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2010.11.30. 12:56
Igen, boncolgasd légyszi, mert akkor értem meg, hogy mi is a probléma, és hogyan lehetne ezen javítani.

Szóval Murau fórumát keresed.

Murau oldaláról:
https://sielok.hu/siterep/kreischberg/
közvetlen link vezet a fórumába csak a 'Fórum' linkre kell kattintani.

Más módszer:
Ha a Murauval kapcsolatos topikokat keresed, beírod a fórum keresőbe, hogy 'Murau'. Nincs túl sok találat, és azonnal látod, hogy melyik a neked leginkább megfelelő.
Az általam beállított keresés:
Keresőszó: murau
Keresés ebben: csak témák
Eredmény rendezése: dátum csökkenő
Témakörönként csak egy üzenet listázása

Összesen 6 találat van.

Ebből nagyon gyorsan rá lehet találni számodra az igazira.

Esetleg más, amit nehezen találsz meg?
Előzmény: (csabor 95185)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.11.30. 12:23
Ez nem ér! Kivánságlista, s még meg is mondjam hogyan akarom? Ez azért túlzás.

Szerintem nagyon sok fórumtéma van, s számuk egyre növekszik.

Például beirom a keresőbe azt hogy Murau, mert mondjuk azzal kapcsolatos dolgot szeretnék írni.
Jobb felső sarok első 50 találatban a következő fórumtémák szerepelnek: Utitárskeresés, Szlovákia, Versenyek, versenyzők. Ebből tudok döntést hozni hova írjak?

Keresés a fórumban Murau kérdésre kihoz egy sereg infót, de nem szerepelnek benne érthetően a muraus fórumtémák. Elveszek a képek, szállásajánlatok és egyebek rengetegében.

Végignézve a korántsem kevés Ausztriával kapcsolatos bejegyzést találok 5 Murauval kapcsolatos témát.

Tehát ha írni akarok valamit Murauról, akkor nem keresek hanem nyitok egy új topicot.

Másrészről vannak olyan fórum témák amik már aktualitásukat vesztették, vagy hosszú évek óta nem írtak beléjük semmit. Minek tárolni feleslegesen, s növelni a fórum bonyolultságát? Érdekel engem az, hogy 2005 egyik hét végéjén ki szervezett síelést Murauba?

Valahogy egyszerűsíteni, áttekinthetővé szeretném tenni a fórumot. (mint kívánság)

Ha nem érthető amit írtam (más szóval is el lehet játszani), akkor még boncolgatom a témát.


Csabor
Előzmény: (zadmin 95161)
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2010.11.30. 09:40
Elmeséled, hogy pontosan mire gondolsz?
Meg egy példát is hozhantál (vagy többet).

Két eszközünk is van, ha valamit meg akarsz találni a fórumban.

Az egyik a szájt kereső, ami jobb felül van.
Beírsz bármit, és nagy valséggel a találati listában megtalálod.

A másik a fórum kereső, mely arra is lehetőséget ad, hogy csak a topikokban/témákban keress, ebben is nagy valséggel megtalálod.

(Azért szeretnék példát kérni, hogy letesztelhessem, hogy igaz-e amit írok.)
Előzmény: (csabor 95115)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.11.29. 21:40
Nem lehetne csinálni egy topic "térképet"?
Nagyon sok a topic, s sokszor nyit valaki olyant amilyenhez hasonló már létezik. A jelenlegi módszerrel az ember nem nézi vissza a néhány oldallal odébb lévő topic címeket.
Bocs, de én ilyen lusta vagyok.

Csabor
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.