Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

buboka által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2013.02.06. 17:43
Csodás hetet töltöttünk el ismét itt, fantasztikus volt! Jól kezelt pályák, kedves alkalmazottak, úgy érzed, itt tényleg érted vannak. A pályarendszer jól átlátható, baráti társaságok-különböző sítudással is - rövid időn belül összetalálkozhatnak egy megbeszélt helyen. A pezsgő, amit meglepetésszerűen más és más felvonó tetején üvegpohárból kínálnak, kedves gesztus, a gyerekek pedig nyalókát kapnak. Több pályaszállás is van a terepen, mi hűek maradtunk az Almhüttendorfhoz, mert bár pár percre van a pályától, az ára kíváló. A síbérlethez kedvezményt adnak, és bármilyen problémát azonnal orvosolnak. A házak előtt lehet parkolni, ami szintén kényelmes megoldás.
Sajnos egy hét gyorsan elmegy, de mi már tudjuk,jövőre ugyanitt!!
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2012.01.31. 22:05
Hát megjöttünk,sajnos.Turrach hozta a formáját,amiért szeretjük.6 nap szikrázó napsütés,sok ,jól síelhető pálya,nagyon kevés emberrel. A pezsgő,nyalóka osztogatás a régi,és áthúznak quaddal a tavon is.A kornocki oldal délutánra kicsit buckásodott,de a turrachi pályák végig nagyon élvezhetőek voltak. A 6 napos síbérlet mellé jár egy ingyen csúszás a Panoráma melletti bobpályán,nagyon élveztük.Szuper a pálya alja felé fekvő Panoráma hütte is,az én kedvencem a Heißer Jack (felgőzölt tojáslikőr tejszínhabbal).Az Almhüttendorfban volt a szállásunk,a házakat teljesen felújították,14 főre több,mint kényelmesek,saját szaunával.Sajnos történt a csapatban egy baleset (térdszalag szakadás),a közeli tamswegi kórház ellátása -szerencsére volt biztosításunk-csak dícsérettel emlegethető.
Ha most mentek,szerintem ugyanilyen körülmények várnak benneteket is,a hó tökéletes,jó síelést!

buboka
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2011.01.18. 21:49
Sziasztok, volt valaki Klippitzen a Stockerhause-ban?
Ha igen, mik voltak a tapasztalatok? Pályától való távolság? Appartman állapota?

Előre is köszi

buboka
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
Topik: Les Orres
2010.11.05. 15:34
Nem emlékszel véletlenül az apartman nevére?
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2010.11.02. 12:59
Szállásügyileg nagyon ajánlom az Almhüttendorf Turrach házait,jó áron vannak,és minőséget nyújtanak. Mi egy 14 fős hüttében voltunk,7 háló,3 fürdő,Wc,nagy nappali konyha étkezővel,jól felszerelve. ( A kisebb házak kicsit messzebb vannak,de van egyébként síbusz is,de mi nem használtuk.)A Cartour-nak van ide jó ajánlata.A helyszínen a recepciónál 8 % kedvezményt adtak a síbérletek árából.A nagy házaktól 2-3 perc re vannak a pályák lefelé,visszafelé sajnos 5-6 perc,mert az út egy részénél felfelé kell menni.Nem vészes,nálunk kicsik is voltak a csapatban,és nekik sem okozott gondot.Én néztem tavaly abszolút pályaszállást a tónál,a Sonnenbahn-nál,de jó 50 %-kal drágább volt.
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2010.10.04. 16:50
Sziasztok,

köszönöm az észrevételeket.Az ember(legalábbis én) annyira csak arra fókuszál,amit tervez,hogy észre sem vettem,hogy február 12-től március 12-ig nincs is szállás.Akkor nyilván az az oka,amit írtatok.Én január utolsó hetében gondolkodtam,de most még jobban elbizonytalanodtam.Ha elautózunk odáig,és nem jók a hóviszonyok,megütne a guta.Március közepe meg olyan messze van még,és ki tudja,hogy akkor meg nem ibolyát szedhetnénk-e? A latyakos,olvadós,buckás pályák iránti vágyam nem túl erős...
Lehet,hogy mégis az eddig bevált osztrák terepek mellett maradunk?!
Úgy láttam,megosztott a mezőny az osztrák-francia pályák kedvelői között,de a franciákat vagy nagyon szeretitek,vagy egyáltalán nem,mindenkiből mást váltott ki a tapasztalat.Az osztrákoknál egységesebb a megítélés.

buboka
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2010.09.30. 12:40
Sziasztok,
mi eddig mindig Ausztriában síeltünk,és nagyon pozitív tapasztalataink vannak.Obertauern,Turrach,és még sok más pálya,ami mind-mind nagy síélményt kínál. Idén nagyon kacérkodunk a francia pályák gondolatával,elsősorban anyagi okokból,mert sokan,nagy csapattal megyünk,és jelentős különbségeket látunk az árakban.Az Intersi katalógusában több francia ajánlat is van. Először Valfrejus és Chamrousse pályáit néztük,de a fórumon nagyon sok rossz véleményt láttam róluk,ezért most Puy St.Vincent-en gondolkodunk,erről kevésbé rosszakat írta(to)k.A nagy pályák,mint a 3 völgy,nagyon vonzóak,de sajna nem olcsóbbak az osztrákoknál. Ha voltatok erre,köszönettel veszek bármilyen véleményt.
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2010.02.08. 12:39
Sziasztok,január közepén voltunk egy hetet itt nagy baráti társasággal, Almhüttendorf egyik 14 személyes házában. A szállást és a pályákat bátran ajánlom mindenkinek. Nagy csapattal, különböző sítudással is mindenki jól érezte magát. A pályák szenzációsak,nagyon jól összesíelhetők,a teljes hegy(ek) elérhető minden pályáról. Jól kezeltek,hóágyúzottak,sorban állni nem kell sehol. A kék és piros pályák jól kombinálhatók, szép környezetben, sokszor fák között,vagy erdőben kanyarognak, mégis szélesek, biztonságosak. Figyelnek a kényelmedre, a tavon valóban 2 percenként megy az a terepjárószerű jármű,ami áthúz a másik pályákhoz,de drótkötélen is áthúznak egy másik felvonó aljából. Az már csak kedvesség,hogy minden nap pezsgőt kínálnak a felnőtteknek,és nyalókát a gyerekeknek.
Nekünk nagyon pozitív tapasztalataink voltak, megyünk jövőre is!
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2009.12.15. 15:51
Kedves Replaci,mi 19-20-án mennénk,örülnék,ha elmondanád,milyen állapotban vannak a pályák.
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2009.10.05. 09:35
Szia,Viko,remélem így lesz.Egyébként olvastam a bemutatkozásodban,mennyire várod a telet.Sose hittem volna,hogy én is így fogom ezt gondolni.Nehezen szántam rá magam a síelésre(drága,macerás,hideg van,sok cucc kell),és nehezen is tanultam meg,de most már ,ha vége a nyárnak,nem bánom,mert lassan kezdődik a síszezon.Klippitz nekünk egyébként kedvenc helyünk,mert a gyerekeket is el lehet engedni felnőtt nélkül is(amúgy is összefutunk velük rövid idő alatt),de már a nagyobb pályák is vonzanak.Obertauer volt a csúcs,hihetetlen síélményt adott,de az is igaz,csak ketten voltunk a férjemmel,nem kellett csapathoz ,különböző sítudáshoz alkalmazkodni.A te kedvenceden még nem voltunk,de most figyelni fogom az oda szóló lehetőségeket is.Idén Turracher Höhére megyünk,remélem,beváltja a hozzá fűzött reményeinket.Jó időt,sok havat!
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2009.10.05. 09:18
Kedves László, nagyon köszönöm,most már nincs más dolgunk,mint várni a január közepét,meg a havat,ami remélem lesz bőségesen.Ti mentek valahová idén(jövőre)?
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2009.10.01. 11:21
Kedves László!

Több kérdésem is van,köszi a lehetőséget! Mi 14 felnőtt és 2 (hét éves )gyerekes csapat vagyunk,erre kértem a szállást,amit visszaigazoltak,és le is foglaltam.Most nagyon szeretne hozzánk csatlakozni még 2 felnőtt.A leírtak szerint talán elférnénk,de nem okoz ez problémát ott kint?Egyáltalán,hogy kapunk ott kulcsot? vagy ott is rá tudunk fizetni?Vendégkártyát adnak automatikusan,vagy kérni kell?Hűtőkapacitás(fagyasztó) mekkora,mert mi önellátásra rendezkedünk be,általában csak pékárut szerzünk be helyben,de ehhez nagyobb hűtő-fagyasztó szükséges! Mikró van? Kandalló vagy cserépkályha van,ha igen,fa hozzá vehető,kérhető? A leírás szerint közel van Bad Kleinkirchen,voltatok ott,ha igen,melyik fürdőt ajánljátok?
Jó sok mindent rádzúdítottam,bocsi,de mi eddig mindig Klippitzre jártunk,ott már mindennel tisztában vagyunk,ha az ember először megy idegen helyre,és pláne nagy csapatot szervez be,kicsit aggódik,maga miatt is persze,de a többiek miatt méginkább,mert ha rosszul sül el,mégiscsak ő a "bűnbak".
Köszi
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2009.09.15. 18:27
Sziasztok,

mi több éve rendszeresen járunk ide,a pálya közepén található 14 személyes hütték egyikébe.Nagy csapatnak ideális,abszolút pályaszállás,kényelmes,komfortos.A pálya családi,illetve baráti társaságok számára kiváló.Nem nagy rendszer,de épp ez az előnye,különböző sítudással sem gátoljuk egymást,hiszen a 2,illetve 4 üléses felvonók melletti pályákon rendszeresen összefutunk,a hüttékről nem is beszélve.A csákányosról elérhető pályák pirosak,de jól síelhetők közepes tudással is.Több nagyon kellemes hütte van a pályák mellett.A síoktatás remekül megszervezett,kicsiknek és nagyoknak egyaránt,magyar nyelven is,bár az utóbbi két évben az 5 -6 évesek német oktatóhoz kerültek,de remekül boldogultak.Ha nagy pályarendszerre,fekete pályákra vágysz,nem ez a te helyed,de csapatoknak,akik külön,de mégis együtt szeretnek síelni,tökéletes.Eddig mindig jól kezelt pályákat találtunk itt,bár a déli pályák ,ha melegebb az idő,kicsit kásásak lesznek délutánra,és a 4-es beülő felé az utolsó szakasz kicsit buckás már,de ezzel együtt is ajánlani tudom.
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2009.09.15. 14:48
köszönöm,sokat segítettetek.Most szóltak vissza az irodából,hogy van ház jan.16-23-ig.Kicsit később szerettük volna,de ez van,ezért ekkor megyünk,nem vacilálunk,mert "lecsúszunk róla".Remélem,már akkor is lesz hó.Köszi nektek!Mi eddig mindig Klippitzre mentünk ilyen házba,de idén nagyon későre kaptunk ajánlatot(márc.eleje),ezért kerestem most gőzerővel.Sajnos pályaszállás nagy csapatnak alig van,ezért örülök,ha ez összejön.
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2009.09.14. 10:42
Mi idén mennénk TH-re, a 14 személyes házba,ha visszaigazolják a jelentkezésünket.Mekkorák a szobák,lehet pózágyat betenni?Parkolni hol lehet?Vegyes csapat vagyunk,kicsik,nagyok,kezdők,haladók,boldogulni fogunk?Segítsetek,látom,többen voltatok arra.Ha nem pótágyazható,foglalnunk kell egy 4 személyes házat,valamelyik aljában van néhány.Messze van a 2 típus egymástól?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.