Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

aronsl által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2022.01.07. 13:27
A probléma nem január 15-től lesz, amikortól a szigorítás várható?
Előzmény: (120 214062)
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2020.01.14. 23:19
Február első hetében erre a terepre tudtok ajánlani profi síoktatót? Angol nyelvűeket néztem eddig. Google első oldala alapján 50 EUR/h környéki ráta van, ami azért nem kevés.
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2019.08.23. 19:48
Sziasztok!

Ezen a síterepen csúcsszezon utáni időszakban mennyiből lehet kihozni legolcsóbban egy 6 napos síelést (kb. 6-10 főre). Akár legyen utazási irodás vagy saját szervezés. 400 EUR/fő-nél kezdődnek, ahogy látom, de korábban talán volt 1-2 olcsóbb lehetőség is. Vagy esélytelen?
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2019.01.11. 00:18
Nagyon köszönöm a sok hasznos választ!

Külön nem fogok most az összesre reagálni, de elolvastam mind. Hamarosan indulunk síelni, előtte/közben is biztos átnézem még mit írtatok. Sok hasznosat láttam, amikkel egyébként mind egyetértek én is.

Igen. Tudom, hogy egy síoktató lenne a legjobb megoldás. Sajnos ez azért nehezen megoldható, mert leginkább egy hetes francia túrákra megyünk. Ha pedig már oktatás, tényleg olyan kéne, ami többet nyújt, mint a saját síelés elemezgetése, youtube-os videók alapján való korrigálás.

Amit nem írtam, hogy 7 éves korom óta síelek, de mindössze a 2. hét volt rendes SL léccel, amikor a videó készült. Előtte 15-20 szezont gyenge, puha lécekkel mentem, amiket nagyon könnyű volt irányítani, bárhol gyorsan le tudtam velük menni, nem fáradtam semmit. Tudom, nem a legjobb megoldás, de azért hiszek benne, hogy még magamtól is tudok valamennyit fejlődni, csak komolyabban kell vennem. Utána meg ha lesz rá mód, felépítem egy profival az alapoktól az egészet újra.

Egyébként erre a szezonra eddig ezeket gyűjtöttem ki, mint kiindulási alap:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2018.12.19. 22:14
Sziasztok!

Hogyan tudnék javítani a technikámon szerintetek? Vannak szembeötlő hibáim a videó alapján?

Gyakran érzem úgy, hogy túlságosan hátul van a súlypontom, talán a gyenge cipő miatt? Idén azt lecserélem.

SL léccel megyek, és szeretném ezt ki is használni, amennyire lehet.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2018.09.22. 16:12
Sziasztok!

Sícipő választásához kérnék segítséget. Jelenlegi cipőm egy Nordica 280-285, pontos flexet nem tudom, de elég puhának tűnik.

Leginkább keményebb SL lécekkel szoktam síelni (Fischer RC, Völkl SL, stb).

Kategória 40- nagyon max 60 eFt.

Hol és mit lenne érdemes néznem? 100-120 körüli flex szerintetek is jó irány, vagy legyen inkább több? Szeretek "agresszívan" síelni.

Cipőknek a dőlésszöge is különbözet? Jelenlegivel sokszor úgy érzem, hogy túlságosan erőlködnöm kell, hogy ne legyen hátul a súlypontom.

Vajon jelentős változást lehet elérni egy ilyen váltással? :)
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2018.01.17. 15:34
Látom, hogy sajnos a hármas piros nincs nyitva jelenleg.

4-es kék szerintetek profi/haladó síelők számára is élvezhető?

Új pálya révén itt még nem találtam róla véleményt.
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2018.01.11. 20:27
Síelős napokra egyértelmű, hogy fogok biztosítást kötni. A kérdésem az lett volna, hogy utazásra vajon elég-e egy EU-s Tb. Hazaszállítást nyilván nem fedezi, de sok mást igen.
Előzmény: (Krampusz 198148)
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2018.01.11. 14:07
Buszos, utazási iroda által szervezett síelésre megyünk Franciaországba több mint egy hétre.

Ha csináltatok egy EU-s Tb kártyát, elég szerintetek a síelős napokra biztosítást kötni?

Kinél érdemes 6 nap síelés esetén?

Tavaly magam jártam utána, de a sok lehetőség között könnyű elveszni. Nem vagyok biztos benne, hogy a legjobbat sikerült választani.
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2017.12.18. 14:48
Amennyiben valaki jár ezen a síterepen január 2. hetéig, tudna írni majd egy kisebb összefoglalót milyen volt? :)

Melyik pályán milyen volt a hóviszony, volt-e kavicsodás, stb.
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2017.12.14. 14:42
Azért látszik sok mindent nem tudok még. 120-as cipő mit jelent? (hossza 320 mm, de az nyilván más)

SL lécnél akarok mindenképp maradni, all mountain túlzottan nem érdekel. Ahogy írtam Völkl SL volt az eddigi kedvencem, mintha rám szabták volna.

Már csak az a kérdés, hogy Fischer vagy az Atomic Redster legyen, de valószínűleg ez már majdnem mindegy. :)
Előzmény: (czegledyg 197242)
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2017.12.12. 01:05
Völkl SL lécével pozitív tapasztalatom van. Eddig próbáltak közül ez vált be a legjobban, imádtam vele síelni. Tavaly Head SL RD léccel mentem. Annyira nem éreztem rá valahogy. Talán a francia pályák kezeletlensége miatt is, de túlságosan erőlködés volt az egész.

Idén valami újat akarok kipróbálni, Brianconba megyünk. Találtam egy eladó Völkl SL Racing lécet, de ez megint csak egy verseny léc lenne.

Szerintetek érdemes bevállalni egy ilyet, vagy jobb a kölcsönzés az esetemben? Doubledeck SL és Fischer WC RC4 SC jöhet ott szóba.

75 kg vagyok, jó kondiban, lassan 20 éves tapasztalattal, de profinak azért nem mondanám magam.
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2017.11.28. 22:55
Nem tudjátok hol lehet letölteni Legs of Steel: The Same Difference című filmet? Sehol nem találtam.
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2017.11.12. 22:10
Kézi élezésre (kantniból minél több maradjon), normális áron melyik szervizbe érdemes lécet vinni szerintetek Budapesten?
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
Topik: Sídzsekik
2017.11.10. 15:04
Neten tervezek vásárolni egy Salomon sídzsekit. Protektorral 100 cm körül van a mellkas méretem. Táblázatok alapján M-es kéne, de most felpróbáltam így pár S-es wedze és Columbia kabátot. Méretben ezek tűnnek jónak.

Szerintetek bevállaljam az S-es rendelést? Pulóvert szinte sosem hordok, bő kabátokat nem szeretem.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.