Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hazai síboltok, síszervizek

ÜZENETEK (125)Időben csökkenő Időben csökkenő
Egér 64
225 élménybeszámolót írt
225
14 éve tag
2019.12.04. 15:10
Még 1 szavazat a Mafisire, Már 2 x vettem nálunk sílécet semmi probléma nem volt, szinte vadi újak voltak, Mindenben segítőkészek, én is csak ajánlani tudom őket.
Előzmény: (RM 206570)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2019.12.04. 11:16
Egy ismerőssel jártam tegnap a MAFISI síboltban ( http://mafisi.eu/ ). Őszintén szólva kicsit szkeptikusan száltam ki a családi ház előtt, nem tudtam elképzelni ki vesz itt a "világvégén" sílécet ... Mondjuk a ház előtti parkolóban 4-5 autó állt, ez már sejtetett valamit.

Családi vállalkozás, nagyon barátságosak voltak. Van kölcsönző rész alul és osztrák kölcsönzős használt léceket árulnak a felső szinten. Megnéztem pár lécet, és igazából mind rendben volt. Sok helyen a leharcolt, szinte már nem is élezhetőre kopott síket is kirakják, de itt csak normális még bőven használható síket láttam, amennyire meg tudom ítélni normális áron.

Eddig a Montagna-t, Rokon sportot szoktam megnézni, ha használt sít kerestem, de most a MAFISI abszolút favorit lett. Totál pozitív meglepetés ...

Saját tapasztalat a 3 helyről:

- Rokon sport ( https://rokonsport.hu/ )
Elég nagy a választék és kínálat. Gyerek cuccokból is. Mindenből lehet mindenfélét (leharcolt/olcsó -> újabb/drága) kapni. Mondjuk érzetre a használt lécek kicsit drágábbak mint a másik 2 helyen + jól meg kell nézni, mert régebbi modellek is vannak kirakva.

- Montagna ( https://montagna.hu/ ):
Elég bő a kínálat használt lécből, főleg ex osztrák kölcsönzős lécek. Én mail-ben le szoktam velük egyeztetni mit szeretnék és eddig így normális állapotú (kb. 70%+ kantni) léceket kínáltak. A boltban azért vannak lényegesen többször használt/szervizelt csak pár szezonra használható lécek is kirakva.

Nordica új bakancsot is itt vettem, szerintem nagyon jó áron és volt választék, több modellt tudtam próbálni.

- MAFISI síboltban ( http://mafisi.eu/ )
Az eladásra szánt kínálatot friss ex osztrák kölcsönzős bakancsok és lécek alkotják megítélésem szerint korrekt áron. Néztem pár lécet és mindegyik 70%+-os állapotban volt, szóval szerintem hosszabb távra is jók ... Ide talán "hozzá nem értő" is bemehet vásárolni, nagyon mellényúlni nem fog (mert nincs leharcolt példány kirakva). Ha jó fej vagy talán még egy "kölcsönözz és ha jó vedd meg" lehetőségbe is belemennek.

/* Megjegyzés: egyik bolthoz sem fűz semmi "gazdasági" kapcsolat. Csak van 4 gyerek + barátok, akik kértek már segítséget síléc vásárlásban ... Gondoltam összegyűjtöm a tapasztalatotokat. Ha ti tudtok "szuper" helyet, szívesen olvasnék róla. :-) */
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2017.11.14. 19:32
https://sielok.hu/kerdesek/

Ezen az oldalon találsz választ a kérdésedre! Persze attól függ neked mit jelent a normális ár. A kézi munka mindig drágább!

Esetleg nézz szét itt!

https://sielok.hu/szaknevsor/siszerviz/
Előzmény: (aronsl 196535)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2017.11.12. 22:10
Kézi élezésre (kantniból minél több maradjon), normális áron melyik szervizbe érdemes lécet vinni szerintetek Budapesten?
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2014.12.22. 13:40
Az eset úgy történt, hogy valahol a G1 környékén volt egy lezárt pályarész, ami felülről jónak látszott. Néhányan megnéztük, de nem volt jó döntés.
Előzmény: (gaboca 175935)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2014.12.22. 13:07
Huszonketten síeltünk együtt. Bélapó vagy hu1zam Zoli nem síelt sem többet, sem kevesebbet mint más, és nem is síelt máshol, hacsak nem a pálya legszélén, esetleg kicsit mellette. A másik húsz alkalmatosságnak - mivel Bélapó volt az egyetlen boardos a csapatban, ezért konkrétan húsz pár sílécről beszélünk - tudtommal nem esett baja, az enyémnek biztosan nem. Egyszerűen nem volt szerencséjük, ami majdnem bárhol, bármikor előfordulhat. Ha neked a szokásos önigazolás okán ezen jólesik lovagolni akkor hajrá, ellenkező esetben nyugodtan abbahagyhatod, hiszen nem voltál ott, tehát fogalmad sincs.
Előzmény: (gaboca 175935)
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2014.12.21. 09:15
Szomorú látvány az első kép. :-(
Nem kellett volna Neked is Bélapóval lemaradva kavicsokat keresgélned! :-)
Előzmény: (hu1zam 175877)
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2014.12.19. 20:25
He-he ;)
Előzmény: (AAron 175880)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2014.12.19. 20:20
Szép munka, valamit tudhatnak ;)
Előzmény: (hu1zam 175877)
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2014.12.19. 20:07
Ahogy angolul mondják: "Then and now".
Vagyis a sílécem múlt vasárnap és ma. Halotti poraiból a MONTANASPORT hozzáértő és lelkes dolgozói élesztették újra :))) Örök hálám!!
IMG-0283.jpg
IMG-0285.jpg
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2014.08.26. 08:25
Úgy tudom, elégé beszűkítettek a lehetőségek. Az üdülési csekkhez képest mindenképpen. Az induláskor még sielésre sem lehetett felhasználni. Szerencsére a tavalyi szezonban már a hazai sípályákon, ahol volt terminál (már majdnem mindenhol van) tudtam vele fizetni a bérletekért, a sport/szabadidő vagy hivatalos nevén a rekreációs alszámláról. Ami biztos tudod, az éves keret max. 75ezer lehet adómentesen. Azonkívül pl Eplényben az étterem, és a szállás is fizethető a vendéglátás és a szállás alszámláról.
Arról, hogy sportfelszerelést lehessen vele fizetni, még nem hallottam. Szerintem ezt a törvény, az üdülési csekk rendszerével ellentétben, nem engedi meg.
Előzmény: (bence84 172932)
bence84
92 élménybeszámolót írt
92
13 éve tag
2014.08.25. 23:38
Sziasztok! A fórum gyors átböngészése során nem találtam SZÉP kártyás témát.

A lényeg, hogy van zseton a SZÉP kártyán és sífelszerelést szeretnék venni. Kérdés, hogy hol tudom elkölteni a pénzemet? A google elég gyér kínálatot prezentált, ezért fordulok hozzátok. Köszönet érte!
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.11.25. 19:10
Gratula!
Előzmény: (WAndrea 162923)
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2013.11.25. 16:18
A Bartus család ezzel a cikkel lepte meg a ma 75 éves Bartus Miklóst. Mi is gratulálunk a születésnaphoz!
Ismerjétek meg őt és pályafutását!

"Jeles dátumhoz érkezett Magyarország legrégebbi síszervize, ugyanis 30 éve, 1983-ban nyitotta meg "kapuit" a Slalom Sport. Alapítója, Bartus Miklós, avagy a szakmának "Papa", az ország egyetlen férfi szuperbajnoka szintén kerek születésnapot ünnepel: november végén tölti be a 75. életévét."

Bartus Miklós az idén 100 éves Síszövetség fennállása alatt az egyetlen férfi, aki 10-nél több magyar lesikló bajnoki címmel rendelkezik, pontosan 19-cel.

https://sielok.hu/rovat/sifelszereles/cikk/dupla-jubileumot-unnepel-a-bartus-fiai-slalom-sport/

+ néhány fotó azoknak, akik szeretik a sí történelmet:
https://sielok.hu/fotoalbum/bartus-miklos/galeria/
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2013.04.08. 08:12
Szerintem eléggé vegyes tapasztalatok vannak velük kapcsolatban.
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2013.04.08. 08:00
Én már vettem tőlük lécet,postán küldték!!Minden a megbeszéltek szerint zajlott!!!
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2013.04.08. 07:53
Jelenleg az olvasható a címoldalon hogy vasárnap zárva.
illetve tényleg. Az elérhetőségek menüpont alatt ott a vasárnap 2-ig. oops.
Ilyenkor szezon végén nem teszi rosszul az ember ha odatelefonál egy hasonló profilú boltba, mert a hétvégi nyitva tartások változnak ilyenkor. A honlapot nem mindig szerkesztik egy időben.
Ettől függetlenül nekem csak jó tapasztalatom van velük. esetleg egy telefont megérne szólni nekik, hogy frissítsék a honlapot.
Előzmény: (topik 158955)
topik
12 élménybeszámolót írt
12
13 éve tag
2013.04.07. 13:40
Sziasztok!

A Montagna-val mik a tapasztalatok? Ma beautóztam vidékről venni vagy bérelni a gyerekeknek, a honlapjuk alapján 2-ig nyitva tartanak vasárnap is. Persze sehol senki és szombaton sem voltak nyitva egy másik vevő által hagyott üzenet alapján. :(
s.andi
75 élménybeszámolót írt
75
12 éve tag
2013.03.23. 20:35
Mountex-nél 2001-02 szezonban vásárolt HANNAH sínadrág és kabát zippzárja tönkre ment 8 év után, a kérdésemre hogy mit javasolnak hol csináltassam meg azt válaszolták hozzam be és ők gariban elintézik. Így is történt.Azóta is tökéletes.
Előzmény: (Stani 157952)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.03.23. 20:29
No akkor most felvállalom az ördög ügyvédje szerepet.
Sokunk által ismert Sörapánkat mostanság igen kellemes meglepetés érte amikor a nem keveset használt lécét érte maradandó változás. Korrekt, sőt inkább baráti elbírálásban részesült minden részről. Tehát van kivétel.
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.