Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
h i r d e t é s
Ausztria
Sonnenkopf
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Sonnenkopf
2017.01.30. 20:21
Tegnap Sonnenkopfon síeltünk. Reggel időben indultunk, Svájcban és Liechtensteinben alig voltak az utakon. Mikor Feldkirchnél felmentünk az A14-es autopályára ott hatalmas volt a forgalom. Mindenki a hegyek felé ment. Mielőtt Montafon felé lehet letérni álltak a kocsik az autópályán mivel a 188-as főútra nem tudtak fordulni. Ekkor tudtam ma sokan lesznek a sípályákon. 8:15-re Sonnenkopf völgyállomásához értünk. Egy normál napon az átöltözés, jegyvásárlás liftbe ülés max. 10 percbe telik. Most ezt 45 perc alatt sikerült teljesíteni. Előbb egy hatalmas sort kellett kiállnunk a jegyekért majd ugyanannyit a liftbe való beülésnél. Látszott, hogy ma mindenki síelni indult pedig még a februári síszünet nem kezdődött el. Rengeteg náció volt ott sok német,holland, belga illetve szláv rendszámú kocsit láttam a parkolóban, "annyian voltak mint az oroszok".

Sonnenkop ahogy a neve is mondja itt állandóan süt a nap :), szép idő volt. A kabinos felvonóval miután feljutottunk a Riedkopf üléses felvonó felé mentünk a napos oldalra. Ez a 4 üléses felvonó olyan gyorsan ment, hogy majdnem "elszédültem" rajta, mehetett kb. 0.5-1m/s sebességgel. Valószínűleg azért ment lassan, hogy gyönyörködhessünk a tájban. Mondtam is a lányomnak ma többet ezzel a felvonóval nem megyünk. Inkább átmentünk az északibb oldalra az Obermuribahn illetve az Obermoos felvonók felé. Itt még nem sütött a nap, mert a hegy eltakarta a napot. Legalább kevesebben voltak itt mint a napos oldalon. A liftek itt sem mentek gyorsan. Ellenben a pályák nagyon jók voltak. Sokat mentünk a Glattinrat felvonóval és a mellette levő 9-es illetve 4-es piros pályákon. A völgyig nem mentünk le egészen délig mivel nem akartam kiállni még 1x a hatalmas sort. A 9-es meg a 4-es pálya szintkülönbsége 1300 méter ez kárpótolja a lassú felvonókat. Lehet itt is szánkózni, az 1-es pálya mellett. A hely máskülönben nagyon jó ha modernebb liftek lennének.
a hegy felőli oldalon is besüt a nap
Riedkopf mellett
oda megyünk az északi oldalra
rossz időre nem lehetett panasz
mint a mesében
sok off piste lehetőség volt
innen nem látszik a tömeg
pályán kívüli részek
P1360823.JPG
a völgybe vezető pálya, lent Dalaas illetve Braz falukkal
P1360830.JPG
a leghátsó hegy a völgy végén már Svájc
P1360868.JPG
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.