Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
h i r d e t é s

Szlovák - Cseh ételek, italok

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
larpi
19 élménybeszámolót írt
19
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Szlovák - Cseh ételek, italok
2009.11.25. 01:49
Az ételek Szlovákiában egy kissé más ízvilágot adtak számomra. Mivel azonban a kulináris élvezeteknek igencsak szívesen hódolok, meg egyébként is minden országban szeretem megkóstolni a helyi jellegzetességeket, ezért ifejezetten ízlenek az ottani ételek. Egy jó savanyú káposztaleves, a standardnek számító knédli bármilyen husival vagy pacallal, stb. kifejezetten finomak. Amit én szlovák sajátosságként tapasztaltam, hogy a majonézes (inkább tartármártásos) salátákban mindig van hagyma, amit lehet nem mindenki szeret, azonban én kifejezetten igen. A rántott sajt különféle változataival is Szlovákiában találkoztam. Ezekhez már csak a megfelelő ital hiányzik, ami lehet sör, vagy rövid ital. (Azt azért jó lenne tisztázni a magyarokkal, hogy a Becherovka nem szlovák ital, van annak helyi megfelelője.) És akkor még ki sem tértem agyerekkorom kedvenc csokijára, a Deli csokira, meg a többi édességre, süteményre.
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.