Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hova rakod a síbérletet, ha meleg van?

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.03.12. 13:07
Továbbra is a csikkzsebet tartom a leg csereszabatosabbnak.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.03.12. 10:55
ConClark igazad van! az én kutyámban is van csip. Tavaly előtt a görög határon ellenőrizték! (Az én útlevelemre nem voltak kíváncsiak)

Ausztriában létezik karórába integrált csip, amit a pénztárnál feltöltenek.Fr-ban ez még nem terjedt el.
Makosx
129 élménybeszámolót írt
129
17 éve tag
2009.03.12. 09:07
Jó ötletektől hemzseg a topic,
de nincs új a nap alatt: chip a lécbe már öreg dolog
lásd HEAD Chip sorozat (Chip Monster, CHIP SUPERSHAPE) csak ők mást égettek a chipbe nem a tulaj nevét és szokásait. :-)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.03.11. 22:25
No itt aztán rendesen gellert kapott az eredeti kérdés.Viszont sok érdekes dologról olvashattam:):) Hajrá sporik!!
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.03.11. 22:18
Ha tegyük fel van 2 léced és délelőtt inkább szűzhavaznál az egyikkel, délután meg a másikkal csúsznál a pályán, vagy boardoznál, akkor a jelenlegi rendszerben csak átcsatolsz és kész. Ha a lécben/boardban van a chip, akkor vagy a kasszánál át kell programoztatni, vagy átprogramozod, ha van rá lehetőség, de mindenképpen a engedélyezni kell a szolgáltatónak, hogy átvihető legyen egyik eszközről a másikra. Ez azért lehet problémás, mert ha jól tudom, vannak olyan helyek, ahol azt sem szeretik/szeretnék, hogy a napijegyet délelőtt egyik, délután másik személy használja...
Persze ez nem túl gyakori, de egyébként nagyon jó ötletnek tartom.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.03.11. 19:35
Csak halkan kérdezem: A bluzon-ha még így hívják-már nem divat a zseb?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.03.11. 18:57
Ez mind új fejlesztés, de még a key-card is az életciklusa tetején van, előbb kifuttatják az életciklusát, aztán jön a következő fejlesztés, így megy ez a piacon, "termék életgörbe".
ConClark
36 élménybeszámolót írt
36
15 éve tag
2009.03.11. 18:32
nekem is van itthon egy rakat kártyám amit kilyukasztottak és azért nem működik. tehát lyukasztható a kártya, csak nem mind1, h hol...
és ezzel csak az a baj, h nem minden kártya ugyanúgy néz ki belülről. ráadásul az új kártyákon egyáltalán nem lehet látni, h hol van benne az antenna, vagy a csip. tehát én nem buzdítanék senkit a kártya kilyukasztására.

a témához:
ez mekkora ötlet! h a lécbe a csipet beépíteni :)
programozni is simán lehetne, a pénztárnál a földbe épített íróval :) nem kell mozgó alkatrész, kontakt se, semmi...
nem is értem miért nincs még ilyen sehol?

pedig a technika már mióta megvan. működik pl ugye a kutyákban évek óta, a mobilokban is jó ideje van már RFID, lécbe/lapba miért nincs? :)
vagy a szabványosítás miatt nem építették még be?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.03.11. 11:57
Tutira benne van a pakliban az ilyen irányú fejlesztés, még egy kis folyasztású GPS-t is tennék bele, használt léc vásárlásnál lehetne látni, hogy mennyit és hogyan/hol mentek a léccel:) Najó, ez már majdnem privát szféra:) Eszközvarázsló: a Windows új eszközt talált: "Atomic Race SL"- telepíti most?:):)
Nekem a saját ötletem, amiben eléggé jó távlatot látok, a következő (a legutóbbi símániában is írtam erről): teljesen biztonsági síkötés.
Adott egy síkötés, amely normál módon működik, annyi kiegészítéssel, hogy van benne a síbakancs talpa alatt egy kisméretű, cserélhető pirotechnikai elem (lásd: pirotechnikai övfeszítők), ez egy adott jelre képes lenne kioldani a másodperc töredéke alatt az első és hátsó kötéseket egyszerre (akár egyszerű dugattyús megoldással). A jel a síző térdére tépőzárazott érzékelőszalagokkal (piezo és hall elv) felszerelt eszközből érzkezne, ez kinézetre megegyezne egy sima gumis térde húzható térdszorítóval, a szorító belső felülete nanoszálas lenne (ma már könnyen gyártható), hogy ne csússzon meg a bőrön semmilyen körülmények között, amennyiben az érzékelő szalagok annyira nyúlnának az eszközben, ami arra engedbe következtetni, hogy a térd olyan mértékben csavarodik ki, amely már az izület és a szalagok épségét veszélyezteti, azonnal jelet küldene az előbb említett eszköznek, vagy rádiófrekvenzián, vagy vezetéken, és az még a sérülés bekövetkezte előtt ledobná a lécet a lábról. Alkalmazási területnek elsősorban a versenysport jöhetne szóba.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.03.10. 21:22
Itt a képeken az eszköz belső világa (a teljes transponder egység), valamint az adattároló és vezérlőlapkája. Egyébként volt egy olyan - szerintem meglehetősen okos ötlet, hogy az rfid egységeket a sílécbe a talp alá építenék be a léc szerkezetébe, a beléptetőkapu pedig a becsúszásnál alulról érzékelné. Persze ugyanígy lehetne tárolni a léc egyedi azonosítóját, nem felülírható szekcióban, léc lopás esetén tiltást lehetne kiadni a lécre, illetve azonosítani lehetne, hogy hol használják, ezáltal lefülelve vagy a tettest, vagy a szerencsétlen orgazdát. Mindenesetre életképesebb ötlet mint a Key-Watch volt.
P2248608.jpg
b1.jpg
P2248605.jpg
ConClark
36 élménybeszámolót írt
36
15 éve tag
2009.03.10. 21:01
igen, igaza van PoLizei kollégának.
az RFID és proxy kártyákat nem ajánlatos lyukasztani, mert az antenna körbefut a kártya pereménél! és ha ez sérül, a kapu nem fogja érzékelni.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.03.10. 16:10
Hát nem erről beszélek? :-)))
supersport dude
243 élménybeszámolót írt
243
18 éve tag
2009.03.10. 14:42
Alsógatyába...

Aztán amikor nem veszi egyből, óvatos csípőmozdulatokkal keresem a szenzorokat.
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2009.03.10. 14:36
Az RFID (rádióhullámokkal működő, "handsfree") kártyákat én nem lyukasztanám ki, mivel nem tudhatom mit találok el a belsejében a szerszámmal!
Valami tokot tudnék elképzelni, amit egy szíjjal, gumival a csuklómra rögzítek a pulóver alatt, mint egy órát.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.03.10. 10:02
Szintén lyukasztó. 3 völgyben, Paradiskin nem kérték vissza. Azóta is itt ülnek a polcon. :) Mondjuk azok spec nincsenek lyukasztva.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.03.09. 20:42
Biztosan örülnének a lyukasztott jegynek amikor visszakapják. :-) Persze, ha vissza kell adni...
Ha nincs lyuk, akkor marad a nyakbaakasztós verzió, akkor műanyag névkártyatartót kell szerezni (mint ami cégeknél vagy konferenciákon van)és abba kell belerakni a jegyet, aztán maradhat a pullóver vagy mellény alatt. Szerintem.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.03.09. 18:39
Az ötlet nem lenne rossz, de a Fr bérleteken nincs lyuk
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.03.09. 11:15
Nekem még van néhány rugós/felakaszthatós bérlettartóm, azt szoktam felrakni zippzárra, a pullóver állítható összehúzógumijára, vagy akár nyakba is lehet akasztani és, hogy ne löbögjön csúszás közben, a mellény alá is betehető. Persze ez csak akkor működik, ha van lyuk a kártyán, de azért többnyire van, legalábbis amerre én jártam...
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.03.09. 07:42
+3,4 fok felett napsütésben szívesen csúszok kabát nélkül (polár felső, gerincvédő, mellény) ilyenkor gondot jelent, hova rakom a bérletet. A nadrágban nem érzékeli a kapu, a mellényemen nincs zseb. Próbálkoztam a kesztyű protektora elé behelyezni, de nem tökéletes egyrészt a protektor fém így nem mindig vette a jelet a kapu, másrészt ha nagyon meleg van vékony kesztyűt veszek amiben nem fér el. Itt a március! Az előző években gondjaim voltak a témában. Talán van valakinek valami jó ötlete. (zsinórral nyakba rossz ötlet, gumiszalaggal karra szintén! kipróbáltam, nem jött be!)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.