Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Freeride terepet keresek Ausztriában!!!

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.03.16. 18:37
szia, a Rax rendben van.
Akár a kabinos melletti részek. igaz ehhez lenn a völgyben is jó és elég hónak kell lennie. A völgy kb 500 méteren van, így erre a szezonra már elfelejtheted, kivéve, ha a héten nem esik nagyobb mennyiségű hó.
Ami magasabban van az a Rax stájer oldala. A Preiner Gscheidig felmehetsz kocsival (1070 m), utána gyalog a tisztásokon, majd eléred a Siebenbrunnwiesét (kb 1350 m), innen a Karl Steigen vagy a Schlangenwegen a Karl Ludwig házig. Ha felértél még továbbmehetsz a Heukuppére (2007m) és onnan visszacsúszhatsz. Viszont a Rax teteje fennsík szerű, vannak jó lejtők, de a vertikál nem olyan nagy, ill. a szél nagy úr. Sokszor előfordul, hogy a 4 méteres havat fűszálak követik.
De a Karl Ludwig Haustól le a Preinerig rendben van, csak vigyázz a lavinaveszélyre, mert a közeli csúcsokról gyakorta szokott lavina megindulni.

A másik (pl.) a Brunnalm feletti Veitschalpe.

A határ közelében is sok lehetőség van, csak ezek java mászással érhető el.
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2009.02.05. 11:09
ha érdekel egy kis túra krippensteinre vagy gosauba kimondottan freeridera, akkor ezen a túrán érdemes részt venned:
http://kanyarsiklub.hu/2009Hetv_Febr20_22.html
üdv,
bazsa
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2009.01.29. 09:04
helló,
igazából friss hó függvénye, hogy hol tatálsz igazán jó helyeket.
voltam már pár helyen, így többek között St. Anton és Krippenstein is játszott.
ami számomra fontos, hogy legyen megfelelő meredeksége a terepnek, mert egyébként snowboarddal ki lehet fogni szenvedős, lapos részeket.
most hétvégén pl karintia és alsó-ausztria lesz jó, talán túlságosan is! (40-60cm friss púder)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.01.28. 21:19
Hát, nem lehet véletlen, hogy "Krippenstein Freeride Arenának" hívják. :-) Ha jól tudom, rendszeresen rendeznek ott freeride táborokat/versenyeket. 1500m a szintkülönbség és viszonylag nincs messze. (Sajnos még csak nyáron voltam ott, de tervben van télen is!)

Egy magyar szervezésű tábor:
https://sielok.hu/sitabor/hilldependent-freeride-2009/
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2009.01.28. 18:04
Krippenstein is jó - állítólag. ( Még nem jutottam el oda, de készülök )
Ez közelebb van, de egynapos kiruccanáshoz azért elég messze.
Bana
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2009.01.28. 15:15
határközeli helyet nem tudok,de viszont megéri elmenni St anton-Lech-zurch síterepére .180 km jelölt mélyhópálya van ,ahová nem kell vezetőt kérni.Nagyon profi hely ,eddigi messze legjobb hely ahol már jártam ausztriában,pedig már voltam egy pár terepen.Helisízésre is van lehetőség.
Anubis
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2009.01.28. 10:28
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni olyan valakitől, aki már volt mélyhavas csúszáson.
Snowboardozom, és olyan síterepet keresek a határ közelében ahol lehet freeride-ozni.
Nekem Rax-ot ajánlották, de sajnos túl sokat nem tudok róla.
Ha valaki volt már ott az, légy szíves mondjon nekem néhány infót, hogy pl. milyen hosszú terepek vannak, ill. tényleg elég hó biztos?
Hogy lehet feljutni a mélyhavas terepre?
Lehet magán úton is megoldani a freeride-ot vagy túravezetővel csak? Stb.
Ha rax-on kívül van még valakinek ötlete, hogy kb. 300-400 km-re Bp-től hol vannak jó freeride-os helyek Ausztriában szívesen veszem.

Előre is köszönöm a segítséget!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.