Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Pénzváltás hétvégén Ausztriában

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
Makosx
129 élménybeszámolót írt
129
17 éve tag
2009.02.04. 09:54
Tud valaki egy weboldalt, ahol az aktuális valutaváltási árfolyamokat meg tudnám nézni (Ausztriában!!!).
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2009.01.31. 23:56
Sziasztok!

Mindent kipróbáltam, amit reálisan el lehetett indítani. Az eredmény: A Relax Hotel nem vált pénzt (legalábbis emilben ezt írták). A swechati reptéri pénzváltó pofátlanul lenyúl(na ha odamennék). Végül bankkártyával fizettem a bérleteket vasárnap és mellé összekapartam némi készpénzt. Hétfőn Murauban a Sparkassében (Erste csoport) közölték, hogy 3-4 nap alatt! tudják ellenőrizni az USD bankjegyeimet és csak utána fizetnének. Erre átmentem a szomszéd Raiffeisen fiókba, ahol azonnal normális árfolyamon kiszolgáltak.
topi
94 élménybeszámolót írt
94
18 éve tag
2009.01.19. 12:44
Az Új Relax hotelben érdeklődj emailban. Elvileg ott váltanak USD/€ hétvégén is a recepción. Máshol ne is keress szombaton bankot nyitva. Megoldás lehet még a bankok előterében a készpénzt átváltó automata. Murau nem egy nagy város de 3-4 bank biztos van.
Makosx
129 élménybeszámolót írt
129
17 éve tag
2009.01.19. 11:33
Nyugiba
Tavaly én is eljátszottam az USD/EUR váltást Flachau-ban egy Raiffeisen Bankban, de nem jártam jól mert a bank 1,47 el váltotta.
Aztán a köv. nap este Salzburgban a belvárosban séta közben találtunk egy váltót ott 1,35 volt kiírva a váltás (persze este zárva volt). Végűl ott tartottam, hogy akár itthon is válthattam volna (USD/HUF/EUR) nem lett volna nagy külömbség.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.01.19. 11:11
Nem lehet, hogy esetleg Kreischbergen fizethetsz USD-vel?
Ha nem, maradnak az arab kollégák a Váci utcában.. vannak még egyáltalán?
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.01.18. 21:05
Tod a síelés soha nem volt olcsó mulatság! Így mulat egy Magyar Úr!!:):):)Az uticélod megéri ezt a veszteséget:):)Csodálatos hely!!!!!!!
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2009.01.18. 20:26
Maci Laci!

Én is gondoltam Parndorfra, de az interneten nem találtam pénzváltó nyitvatartást. Gondoltam, hogy 1 hét alatt talán valaki helyi tapasztalat alapján többet tud mondani. Azzal, hogy bemegyek esetleg Swechatra tiszta időben szerintem kb.10-15 percet veszítek + a helyszíni ügyintézés. Persze csak akkor van értelme, ha nem vágnak le ott is mint itthon. Nem annyira súlyos anyagi, mint inkább elvi kérdés, hogy a semmiért nem szeretnék súlyos HUF ezreket ajándékozni a hazai bankoknak.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.01.18. 19:54
Nem tudom mennyit buksz a váltáson de ha teszel egy frankó kitérőt akkor jó pár órát az tuti.Megér ennyit?Esetleg Pandorfban a bevásárló központban nincs valami váltási lehetőség?
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2009.01.18. 18:43
Szerintem itthon sehol nemtudod átváltani bukta nélkül.De kint is csak bankba probáld,a szlovákok sem váltják korrektül.
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2009.01.18. 17:55
Kösz a tippet, Minerel. Nekem is eszembe jutott, de Bp-ről elmenni a legközelebbi határig és vissza jóval többe kerülne, mint ami a nyereség lenne.
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2009.01.18. 16:07
Sziasztok!

Egy kicsit egzotikus a problémám, de talán tud valaki segíteni. Az idei síbérlet vásárlást a családunknak USD kp tartalékaim feláldozásával terveztem megoldani. Mivel nem szeretnék itthon veszíteni a kétszeri váltáson (USD -> HUF -> EUR), arra gondoltam, hogy miközben kifele megyünk (Bp-ről Kreischbergre) majd Ausztriában váltunk. Csak éppen az Interneten található infók szerint az útbaeső városokban a bankok szombat-vasárnap zárva vannak. Van tippetek rá, hol és hogyan lehet normális árfolyamon váltani (pl. fogalmam sincs, hogy szállodákban lehet-e normális áron kp-t átváltani).
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.