Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sporthotel Dachstein West - Annaberg in Lammertal

ÜZENETEK (23)Időben csökkenő Időben csökkenő
msí
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2009.01.26. 22:53
Összességében pozitív élményekkel érkeztünk haza Annabergből, ha lesz rá lehetőségünk még az idén visszatérünk síelni és pihenni.
Ami a legfontosabb: tiszták a szobák, a közösségi helyiségek, nagyon jó a konyha, udvarias, segítőkész a személyzet (perfekt magyarok :) ).
A pálya kb.: 300 méterre van a szállodától, ami számunkra egyáltalán nem volt zavaró.
Igény esetén nagyon jó kirándulási lehetőségek közül lehet választani, amit a recepción készségesen prezentáltak.
Egyedül talán a dohányzás kifogásolható részünkről, ugyanis tilos a szállodában rágyújtani, de ezt az előírást elfogadtuk és betartottuk.
Kiválóan éreztük magunkat, az osztályba soroláshoz képest nagyon jól szervezett csapattal találkoztunk.
Sok osztrák síterepen voltunk már, de Annabergbe mindenképpen visszatérünk.
március1
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2009.01.26. 21:53
Kedves Fórumozók!
Januárban pár napot mi is Annabergben síeltünk, és nagyon jól éreztük magunkat. Az ok, amiért ezt a szállodát választottuk egy nyári élmény volt, hiszen nyáron is itt töltöttünk egy hetet, és az egész családot elvarázsolta a falu, a szálloda, a táj, az egész környezet és a rengeteg látnivaló, ami a környéken található. A pozitív élmények után nem volt kétség, hogy hova megyünk síelni az idén. A szálloda által nyújtott szolgáltatásokban nem tudunk kifogást találni, a dolgozók kedvesek, a hangulat családias, a konyha egyszerűen remek. A személyzettel beszélgetve az is kiderült, hogy fontos nekik, hogy mindenben a legjobbat nyújtsák, kiváncsiak a vendégek véleményére, ebben a szállodában igazán otthon érezhettük magunkat. Mindenki beszél magyarul, így a németben gyengébbeknek is könnyű dolguk van. Csak ajánlani tudjuk ezt a helyet mindenkinek, mi biztosan visszatérünk még!
síbolond
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2009.01.23. 21:35
Sziasztok!
Mi nemrég jöttünk meg Annabergből, és nekünk pozitív élményeink voltak a szállodával is és a sítereppel is.
A posta tényleg zavaró, de mi, a recepció javaslatára leengedtük a redőnyt és tényleg kisebb volt a zaj, illetve nem is ébredtünk fel.
A kaja tényleg csúcs volt, és a lányok is aranyosak. Nálunk is voltak kis számlagondok az étteremben, de nagyon gyorsan és flottul megoldották fizetésnél a recepción.
De maga a szálloda és a szobák nagyon tiszta, ami nekem nagyon tetszett, hogy bár 3 csillag, minden nap takarítottak. Ez nem követelmény 3 csillagnál.
A parkoló nem a legjobb helyen van, az igaz, de hogy nemdohányzó annak külön örültünk, mivel gyerekkel voltunk.
A pályák tényleg jók, és a síiskola, ahova a szálloda küldött is profi, jó fej volt az oktató, mivel mi még kezdők voltunk és kicsit bénák (már nem :) türelmes volt velünk. Igaz egy kék pálya van a közelben, de mi azt is élveztük, pláne, hogy átmerészkedtünk egy idő után a pirosra is :)
Mi nagyon jól éreztük magunkat és ajánljuk a szállodát másnak is.
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.01.05. 22:23
Kedves Ski gallant!

Érezd nyugodtan úgy hogy igazad van, egyébként nem is kértem részederől kommentet, ja és nem is várok a továbbiakban sem! Nyugodtan durcizz tovább... :-))
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.01.05. 20:48
Csak annyit tennék hozzá, hogy ameddig nem írtam le, mindíg nekem volt igazam.
Ski gallant
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.01.05. 20:33
Kedves Tiborh!

NO COMMENT
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.01.05. 19:33
Kedves Ski gallant!
Tessék már még egyszer elolvasni amit írtam!:-)
Tessék már érteni a tréfát!! :-)
Teljesen szociális tudok lenni a dohányosokkal, és rövid üzenetem talán pont azt a célt szolgálta volna hogy legyünk megértőbbek velük.Kár hogy célt tévesztettem...:-)
Amúgy is mindenki úgy gyilkolja magát ahogy akarja...És ha ideges lettél, akkor gyorsan szívj el egy szálat...:-))
Egyébként Csabival értek egyet abban hogy egy sporttal foglalkozó közösségi oldalon talán inkább a síeléssel kapcsolatos tapasztalatokat kellene megosztani.Öröm hogy ezt így utólag azért megtetted! Talán két slukk közt..:-)
Zsuy
55 élménybeszámolót írt
55
18 éve tag
2009.01.05. 10:37
Hogy a témához egy kicsit visszakanyarodjunk:
A postások valóban zavaróak.Nem kicsit, nagyon.Idézek egy 2008.02.04.-i írásomból amit a Dachstein fórumba írtam: " Aki nem szeretne minden hajnalban a postások jó hangulatú pakolására ébredni, az ne az utcafrontra néző szobát kérjen:( (a már említett bolt mellet egy Posta van)" Sajnos mi is erre ébredtünk...
Ui: -Tavaly a recepcióval szembeni TV szoba,ahol az ingyenes számítógép volt, még dohányzó volt.
Ski gallant
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.01.05. 09:17
Kedves Tiborh!

Géppuskatűz alá? Azért mert Ön nem dohányzik, azért a másik félt nem kellene azonnal elitélni. Nem? Ez itt már csak iteligencia.
Ha valaki dohányzik, akkor adjuk meg neki a lehetőséget a kulturált dohányzáshoz úgy, hogy a nem dohányzokat ne zavarja.


Kedves Csabi!

Azt hogy a dohányzást ki lehet e bírni, szerintem egyet értünk, hogy ki lehet. De az étteremben nem a gyerekekre menne a füst, hisz épp ezt taglaltuk a kedves síelőknek, hogy egy külön elszeparált helyen szerettek volna dohányozni. Nem az a cél, hogy másokat zavarjanak, legkevesebb nem a gyerekeket.


Itt nem az a cél, hogy ha valaki fel ír a forumra egy témát, akkor egymást meggyözzük azal kapcsolatban, hogy kinek is van igaza, hanem, hogy ha egy negativ élmény éri az embert, akkor segitsen a másiknak.
Nem a hotelt szeretnénk negativumba helyezni, de vannak problémák, amit szerettünk volna, ha megoszthatjuk másokkal.
Esetleg segítő szándékkal.

Mert még valaki úgy indit egy beszélgetést, hogy , de jó hogy ez a legnagyobb problémátok, akkor nehéz egy ( baráti ) beszélgetést véghez vinni. Nem az a cél, hogy a dohányosokat el töntessük a földről, hanem ha egy hotel nem dohányzó, akkor ezt tudassák is a vendégekkel is.
Hisz ha dohányzó, vagy nem dohányzó, akkor is vendég, és azok a jogok illetik, mint bárkit e földön.

Egyébként a közelben lévő pálya megfelelő volt, kisebb gondokat leszámítva. A sípálya karban volt tartva, de csak egy napot voltunk az Annabergi pályán, mert átmentünk a Obertauren i pálya régióba.

Én is dohányoztem, és most megértem azokat, akik dohányozni szerettek volna.
A problémát, és a segítő szándékot nem úgy kell fogadni, hogy azonnal rosszindulatuan válaszolunk, hanem egy kicsit gondoljunk bele az Ő helyzetükbe is.

A síelésre visszatérve, mindenkinek ajánlom az Obertauren i pályát, mert csodálatos, és a pályák nagyon tökéletesen fel van készítve, minden körülményre.
Pld. van oszlopos zárt pálya, ahol megtudod mérni a saját idődet. Igaz 50 cent de nagyon jó élmény.

Üdvözlettel.
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.01.05. 08:02
Szerintem is géppuskatűz alá kelene venni a dohányosokat, utána meg beásni őket a hó alá hogyne legyenek büdösek...:-)
No azért ennyire nem kellene talán elvetni a sulykot egyik félnek sem!! :-)
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2009.01.05. 01:30
Cigizés után büdös lesz az adott illető, rágó meg nem nagyon segít rajta, engem leginkább ez zavar. És sajnos legtöbbször nincsenek tekintettel a nemdohányzókra a dohányosok, persze tisztelet a kivételnek.

@observer: én is így ismerem a ketegóriákat a távolság függvényében.
Csabi
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2009.01.04. 23:19
Szerintem nem én reagálom túl...
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2009.01.04. 22:39
Úgy látom egyébként, hogy a nemdohányzók többsége egy kicsit túlreagálja ezt dohányzós témát.
Nem tudom elképzelni se, hogy egy embert miért zavarja a másik ember dohányzása, ha az egy másik helyiségben van!
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2009.01.04. 22:35
Szia Csabi!
Az hogy egy hotelben van dohányzásra kijelölt hely, az nem azt jelenti, hogy a gyerekek arcába fújja a füstöt! Remélem ezt te sem gondoltad komolyan.
Csabi
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2009.01.04. 22:19
De jó nektek hogy a cigi a legnagyobb problémátok!!!
Nem hiszem hogy azt a fél órát míg eszel nem lehet kibírni nélküle,utána kisétálsz "síelni" és ott füstölsz ahol akarsz.Vagy vacsi után a szobádban.Egyébként gondolom nem az volt a baj hogy hogy nem fújhattátok a füstöt kaja közben a gyerekeitekre (vagy éppen más gyerekekre)?!Lehet hogy nemsokára lesz 1 Miért nem szeretem Ausztriát? c. topik is???????
Két cigi között leírhattátok volna azt is hogy milyen volt a sielés, a pályák, a hó minősége, stb..

Jó csúszást mindenkinek!!! Csabi
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2009.01.04. 21:34
Én úgy tudom, hogy a következő távolságok számítanak pályaszállás megállapításánál:
- a ház elől indul a lift, vagy a ház előtt megy el a pálya: ABSZOLÚT PÁLYASZÁLLÁS
- a legközelebbi felvonó max. 300 méterre van: PÁLYASZÁLLÁS
- 300 méter felett: PÁLYAKÖZELI

Persze az is kérdés, hogy a pályától való távolságot az adott szállás hogy számolja, légvonalban, vagy úton...

Valaki javítson ki, ha nem így van.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2009.01.04. 19:40
Sajnos ez valóban így van,Ausztriában nem csak az számít pályaszállásnak ahol az ajtóból a pályára lépsz ki.Mondjuk az nem is ennyibe kerül.
Ski gallant
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.01.04. 19:28
Kedves Síelős és Snowboard osok!

Sajnos, de csatlakoznom kell az előttem szólóhoz, és egyben a barátomhoz is, Lajoshoz.
A szállást ezen a honlapon néztük ki, és nagyon meg voltunk a látvánnyal elégedve. De egy pár apró problémát azért még csatolnék ehhez a hozzászóláshoz.

Mikor megérkeztünk,és már a kipakoláson is túl voltunk, megkértek minket, hogy az autónkkal, álljunk a parkolóba. Ezzel semmilyen érdekes dolog nem is lett volna, de sajna a hotelnek nincs parkolója. Pontosabban 200m-rel feljebb a nyilvános parkolóban kellett az autóinkat letenni. Ami nem őrzött, és igazából, az a sífelvonó parkolója. Na, itt egy kicsit azért már elgondolkodtunk, hogy jó helyen vagyunk e? Na de ez legyen a legkevesebb. Ha jól értelmeztük, akkor a szálloda ( pályaszállásként ) hirdeti a szolgáltatásait. De ismét felhívták a figyelmünket azzal kapcsolatban, hogy a pálya legelső felvonója közel 200m re van. Akkor most ez pályaszállás, vagy csak a közelben van a pálya? És persze az a pálya szakasz elég sűrűn le is volt zárva. Mikor megkérdeztük, azt a választ kaptuk, hogy ami 500m belül van az pályaszállás. Értem. De akkor miért is fizetünk többet ezért a szolgáltatásért.?
Ami tökéletese volt a szállodában, az, az éttermi kiszolgálás, és a szakács. A lányok nagyon kedvesek voltak, mindig figyeltek ránk, a reggeli, és a vacsora, pedig fejedelmi volt. Ez egy kicsit enyhítette a bosszúságunkat. Bár az hogy a szálloda egész területén nem lehetett dohányozni, és a hotel közel 50-60% dohányozott, és reggel, illetve este a vacsoránál, a hotel előtt, és a hátsó nyitott teraszon dohányoztak, azért ez egy kicsit vicces volt. Ha valaki végig ment a fő úton, miközben a vendégek kint dohányoztak a hotel előtt, nehezen tudta volna kitalálni, hogy miért is állnak ott. Mind ezen felül csak akkor tud erről az információról a vendég, ha már megérkezett.
Mivel mindenki, sőt mi is pihenni mentünk ki, a hétfő reggel meglepetéssel kedveskedett a vendégek részére, aki a főút felé kapta a szobáját. Pontosabban nem csak a hétfő, hanem a kedd, és a szerda is.
A kedvesség abban nyilvánult meg, hogy egyes szobák a főútra néznek. A hotellel szemben van egy postaszolgáltató, és egy kedves kis közért. Ha jól emlékszem, akkor reggel 6h magasságában megérkezett a posta kamion, és közel 30 percen keresztül pakolta a fém és műanyag kalodákat ( dobozok ) a kamion hátuljából a földre, a földről a posta üzletbe. Na persze ezt úgy, hogy nem emelte a dobozt, hanem csúsztatta. Kellemes ébredés.
Ezután megérkezett a kisközértbe olyan 6.30h.7h között a másik kamion, aki természetesen a közért hátsó raktárhelyiségébe szeretett volna bepakolni, és betolatott a hotellel szemben lévő kis utcába. Természetese a kamion fel volt szerelve egy biztonság technikailag fontos tolatás figyelmeztető hangjelzéssel. Ami kb. így hangzott ( Biiiip, biiiip, biiiip ) mind ezt olyan kb 100dB hangjelzéssel, és 10 percen keresztül. Ébresztőt nem kell kérni, mert biztos, hogy nem tudsz ezek után aludni. igaz, hogy ez nem a Hotel hibája, de az ablakok, semmilyen zajt nem szűrtek.

Így fáradtabban értünk haza, mint ahogy kimentünk.

Osztrák szállodában megfordultam már egy párszor, de ez a hotel számomra egy csalódás volt!
Sajnálom!

Üdvözlettel.
szucsne
13 élménybeszámolót írt
13
18 éve tag
2009.01.04. 17:02
Köszönöm az infót.
Maradnánk az eredeti elképzelésünknél, Annaberg, Sporthotel.

Szívesen olvasnék véleményeket erről a szállóról!

Üdv.Szűcsné
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.