Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síléc felületjavítás

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2008.03.23. 09:38
Létezik kétkomponensű gyurmaragasztó is, nekem nagyon jók a tapasztalataim vele, mindenhez jól köt (fémhez is) és nagyon erős/kemény és elég rugalmas is, kötés után fúrható, reszelhető. Nagyon hamar köt! Én kötés átszereléskor ezzel szoktam kitölteni a felesleges lyukat. Rúd formájú, levágsz belelőle egy darabot összegyúrod amíg a két szín egységes lesz és rögtön felhasználható.Amikor kitöltöd vele a lyukat, nyomkodd erősen bele, hogy teljesen kitöltse. Létezik szürkére kötő Quicksteel néven, ezt autósboltban vettem, és a Henkelnek is van fehérre kötő gyurmaragasztója, ezt a Bricostore-ban kapsz. Márkától függően 1-2 ezer Ft 1 rúd (kb 10 cm hosszú 1,5-2 cm átmérőjű). A maradék évekig eltartható.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.03.22. 21:17
Bátran leírom mert szerintem ez nem igazán reklám értékű :)
Amit biztosan tudok az az UVE RAPID vagy EPO RAPID.Ezek ha jól emlékszem van 5 illetve 20 toldalékkal jelölve.A kettő között a kötési idő a külömbség.A Te esetedben nincs jelentősége mivel viszintes helyzetben kitöltésre használod,gondolom nem probléma ha 24 óra alatt köt ki teljesen.Ezen kívül biztosan van számos készítmény de neveket nem tudok.Bemész valamilyen barkács vagy festék boltba biztosan tudnak segíteni.Ami nagyon fontos,hogy a sérülés zsír illetve szennyeződés mentes legyen.Egy kis alkohollal,vagy sebbenzinnel könnyedén kitisztíthatod a lyukat.Rémélem tudtam segíteni.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.03.22. 15:25
A diagnózis pontos, a választ kipróbálom. Esetleg tipp, hogy milyen gyártó hol beszerezhető terméke jöhet szóba (akár e-mailen is a reklám elkerülése végett jdavidpeter@gmail.com)
Köszi!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.03.20. 15:49
Nem vagyok igazán képben a sérülésről de a leírtakat úgy értelmezem egy lyuk szerű a sérülés.Akkor viszont egy kicsit hasonlít a dolog mint a kötés áthelyezés után vissza maradt lyukra csak gondolom csúnyább. Szerintem a legegyszerűbb megoldás kiönteni műgyantával,vagy kétkomponensű(műgyanta alapú)ragasztóval.Így vakra jobb nem jut eszembe.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.03.18. 11:52
Sajnos beszedtem egy csúnya sérülést a léc (nem futó) felületén. Bukás közben beleakadt a botom, és egy fél centi mély krátert ütött a lécre (kb 4 mm átmérővel). A fa nem látszik ki, de azért belement a szendvicsszerkezetbe. Van ötlet, hogy mit lehet/kell ezzel csinálni?
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2008.02.07. 20:56
Igen, igen a börzeken lehet latni a kölcsönzökböl behozott, ronggya elezett siket, a tetejükön gyönyörüen lelakkozva. :-) Be is dölnek neki sokan. Azutan -ahogy Agent is irja-, hasznalat közben szepen lepattog a lakk, es elöbujik a "valosag".

Ha zavarnak a karcok, akkor egy szilikonos ronggyal idönkent vekonyan(!) töröld at. Attol nem latszanak annyira. Egyebkent pedig ugyis bele fogsz törödni, hogy sajnos a si karcolodik, barhogy is vigyazol ra. (Persze tudom milyen bosszanto, amikor egy vadiuj sin keresztülmegy valaki.)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.02.07. 14:10
Á, a jó öreg kozmetikázás:) Régebben sokat vacakoltam én is a léceim tetejével, de akkor még eredendően sokkal sérülékenyebbek voltak a lécek felületükön, az utóbbi időben nagyon strapabíró a lécek felülete, esetleg tehetnél fel képet a sérülésről, látatlanban polírozást javasolnék, de nem polírozószerrel, hanem egyre finomabb dörzspapírral majd a végén polírozószerrel. Lakkozást felejtsd el, mert az a hőingadozás és a léc mozgása miatt mindenképpen lepattog idővel.
iguana
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2008.02.07. 13:46
Csúnyán végig lett gyalulva a lécem teteje, és érdeklődöm hogy valakinek van-e tapasztalata a javításával kapcsolatban. Lehet e lakkozni, polírozni, stb...?

Előre is köszönöm.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.