Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Arieseni - Aranyos

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Janóbátyó
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Arieseni - Aranyos
2005.02.23. 18:40
Néhány évvel ezelőtt voltam itt egy napra síelni.../síelni???/ Így aztán, azt mondhatom kétszer voltam, először és utoljára... /Akkor megyek majd megegyszer, ha visznek.../ Az egyetlen pálya nem lenne rossz, kb. 1,5 km hosszú, az utóbbi időben kezelik is... Egy közepes tudású síelő kb. kis megállókkal úgy 1 perc alatt ér vissza a felvonóhoz, ahol jobb esetben 30-40-en állnak már, rosszabb esetben 70-80 ember... Ez embertelen, a régi szlovák tülekedés megszokott állapot... Na de hagyjuk ezt, nézzük az árakat...: Bérlet nincs...!!! 1 felhúzás ára jelenleg 2005-ös idényben 50000 azaz ötven-ezer lei, ami a mostani átszámítással kb.330 Ft. Ez jelenleg Európa, de talán a világ legdrágább felvonójegye... Ha nem lenne sorbanállás egy jól síelő, kis pihenőkkel naponta úgy 40-50-szer felhúzathatná magát... Most tessék számolni! Ha csak 40-szer az egy napra 13200 Ft. Egy gyengébben síelő is 20-25-ször biztosan feljut, ez is mintegy kb. 8000 Ft. Gondolom egy négytagú családnak még az útiköltséget nem is számolva naponta kb. csak a felvonó, minimum 20000-25000 Ft. A romániai benzinárakat számolva 200 Ft/l. az útiköltség is autónként, csak a határtól számolva is kb. 2-3000 Ft. Valamit még eszel-iszol a családdal és könnyedén 30000 Ft. lehet egy napi sí... Egy kicsit soknak találom, főleg úgy, hogy Békés megyéből indulva is oda-vissza 300-400 km. Már az sem kecsegtető, hogy visszafelé jól feltankolok az "olcsó" üzemanyagból /200 Ft/l./...
Ezeket a sorokat úgy írom, hogy nem vagyok egyértelműen csak nyugaton síelő, ma is szívesen megyek Szlovákiába, Legyelországba is... Lassan ott is megszűnik a sorbanállás és egyre jobban kezelik a pályákat... Egy jobb szlovákiai pályarendszeren /Chopok/ is, a napi bérlet!/korlátlan felvonó használat/ nem haladja meg 3-4000 Ft-ot, a 6 napos bérlet is max. 14000-19000 Ft.... és micsoda különbség ahol 10-15 pálya és felvonó között választhatsz átlagosan 2-7 km pályahosszúságban... Az ország déli részéből is indulva 380-450 km-re a legkiválóbb pályákat is eléred...
Szóval Romániának még "fejlődnie" kell ami az árakat illeti... Szoktam mondani, Aranyoson azért tudják ilyen drágán adni a felvonójegyet, mert ahol disznókaki van ott a veréb is megjelenik... Ettől függetlenül az idei hátralévő idényben mindenkinek balesetmentes síelést kívánok!!!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.