Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hosszú kék pályák

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2008.01.02. 00:14
Magda, szerintem nezd meg Salbach-Leogang-Hinterglemm terkepet! Ott tenyleg rengeteg a kek palya es van az a 7km is. Mindegyik jo szeles, jol kezelt ... "Kek tudassal" is jokat lehet turazni a volgy egyik vegebol a masikba.

Ami meg nekem beugrik, Bellamonte. Ott mindig sut a nap, van egy kb. 7-8km-s kek palya, olyan jol kezeltek a palyak, hogy vakok is sielnek ... de az kb. 1000km Budapesttol, Olszorszagban van.
Magda
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2008.01.01. 11:27
Kaprunon tehát vannak hosszú enyhe kék pályák?Milyen fe3lvonók vannak ezekhez a pályákhoz?
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.12.31. 19:37
végig szuk osveny, kezdoknek egy orokkevaloseg mire lejon:)
apoca
341 élménybeszámolót írt
341
18 éve tag
2007.12.31. 13:36
Sziasztok,

A Gemeindealpe kék (4-es) végig szük ösvény, vagy vannak szélesebb normál sielhető szakaszai is ennek a hosszú "pályának"?
kanrich_
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2007.12.30. 23:27
Gemeindealpe biztosan nem jó egy kezdőnek. Éppen ma voltam ott, és komolyan mondom, a piros pályákon sokkal könnyebb lejönni, mint azon a kéken...azokat a pirosokat pedig én nem ajánlanám tipikus kék-pálya szeretőnek.

Egyébként ez nagy átvágás, hogy azt az iszonyú keskeny jeges kis ösvényt - aminek max a lejtése kék - így kinevezték kék pályának.
Mondtam a haveromnak, hogy első néhány csúszásként bemelegítésként nézzük meg a light-os kék pályát, aztán merészkedjünk pirosra...csak figyeltem, hogy ez lenne a kék pálya???
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2007.12.30. 19:21
Saalbachban van egy 7km-es kék pálya a 2a és 2b de a 2b utolsó része szerintem piros. Nekem bejött ez a pálya nap végén lazításképpen 7km-t csúszni nagyon jó.
Vécsey Zsolt
275 élménybeszámolót írt
275
21 éve tag
2007.12.30. 18:47
hat nem olyan hosszuak de hogy tanulni nagyon jok az biztos a Jogllandi siterepek
https://sielok.hu/rovat/egyeb/cikk/joglland/
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.12.30. 16:55
Hat gemeindealpe egytaltan nem jo keknek.... az egy hosszu turaut kekpalyanak kinevezve, vekony, es jeges. Kemeny piros es fekete palyak vannak gemeindealpen, keknek egyaltalan nem jo. Akkor mar inkabb mariazell, de ott is csak 1 jo kek van. A kozelben talan stuhlecknek vannak jo kek palyai, vagy unterbergnek. Unterbergen az a baj hogy csak csakanyos van. Ha tavolabb mesz akkor megint jobb a helyzet Lungo videk siterepei mind bovelkednek hosszu normalis kek palyakban (grosseck-speiereck, obertauern, faningberg, katschberg), vagy ha nincs eleg ho akkor meg egyertelmuen kaprun gleccser a nyero extra szeles, tokeletes kek palyaival egesz evben.
Snow-angel
32 élménybeszámolót írt
32
17 éve tag
2007.12.30. 16:21
Hi!
Seefeldben is van egy hosszú kék, a 4-es számú, és ott van piros és fekete is, de ez se igazán egyenletes.
Még régebben voltunk Mariazelben (lehet, hogy nem pont így írják, de ott van Annaberg mellett/közelében) és ha emlékezetem nem csal, ott is van hosszú kék.
Pussy
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.12.25. 15:22
Első tippem: Gemeindealpe. Ha megnézed, Az 1-es pálya (Familienabfahrt) egészen a csúcstól a völgyig kígyózik. Több mint 800m szintkülönbség, a pálya hossza lehet jó négy-öt kilométer!

Nem voltam még, nem tudom mennyire egyenletes a pálya esése. Van amikor ugyanis a pálya jelzése kék, de a valóságban inkább piros és zöld szakaszok váltogatják egymást. Pl. Semmering-Stuhlecken a 3a (Promi-Abfahrt) 500m szintkülönbséggel 2500m hosszú, de az esése nem egyenletes. Van ahol elég kemény, van ahol pedig golyóban kell menni, hogy ne lassuljon le az ember.
Magda
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2007.12.25. 13:53
Hol vannak a leghoszabb enyhe kék pályák??Szükséges lenne piros és fekete is,de a lényeg a hosszú kék.....
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.