Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
h i r d e t é s

Előzmény és válaszok a Walkie-Talkie tapasztalatok topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2010.12.06. 15:43
Ahha, kösz a pontosítást. Én ilyet vettem: MOTOROLA EM1000 TWO WAY RADIO WALKIE TALKIES 20 MILE
Előzmény: (huligan 96560)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.06. 15:38
Vatera, vagy ebay. Az a lényeg, hogy teljesen mindegy milyen márkát veszel a PMR (personal mobile radio) legnagyobb megengedett adó teljesítménye 0,5 W!


Ezért érdemes CD rádiót venni:

Jogi helyzet

A CB rádióállomás nem tagja rádiószolgálatnak. A készülék előállítása, módosítása engedélyköteles, forgalomba hozatala bejelentésköteles. Forgalomba hozott készülék - változtatás nélkül - szabadon vásárolható, eladható, üzemben tartható. Mivel Magyarország csatlakozott a CEPT egyezményhez, ezért csak a CEPT előírásoknak megfelelő ( CEPT cimkés ) rádió tartható üzemben; illetve az ilyen készülék üzemben tartható külön engedély nélkül.

forrás: wiki
Előzmény: (Koty 96549)
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2010.12.06. 15:34
Nem tudom, azt tudom, hogy M.o-on az engedély nélkül használható walkie-talkie adóteljesítmény 0,5 W.
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2010.12.06. 15:17
Most vettem USA-ból 1,5 W-os motorolákat, Stuhleck-et át lehetett beszélni, nagyobb terepen még nem próbáltam.
Előzmény: (David_P 96545)
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2010.12.06. 15:10
:) Nassfeldhez kapcsolódik egy walkie-talkie-s történetem. Még régebben ruháztunk be walke-talkie-ra és ha nagyobb társasággal síelünk sok hasznát vesszük, mind utazásnál mind a pályán ha kettéválik a csapat.
Arra nem számítottunk, hogy mikor az említett helyre utaztunk, rengeteg magyar volt és mindenki, ahogy mi is, az alap csatornán hagyta a készüléket és ez akkor derült ki mikor kettéváltunk. Így egymással nem nagyon tudtunk kommunikalni, inkább csak a hüttében helyetfoglaló kollegával aki mindig nagy lelkesen közölte éppen mit fogyaszt :) Du-ra áthangoltuk a készülékeket és ekkor már minden rendben volt. Azért jót szórakoztunk. :)
Amúgy manapság mely típust ajánlanátok ami elég jó ár/érték arányban és elég nagy a hatótávja?
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.