Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síbakancs mustra; avagy melyik a legjobb topikból

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.11.08. 06:56
Nem sértődtem meg, semmi gond, egyébként a Lange cipőm iszonyú jó volt.
Anno még a Fövinformban dolgoztam, onnan ismerem anyukádat is és csak a Mikihez vittem a símet.
Üdv, de azért majd vissza kapod...! :-)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.11.07. 23:36
Helló Zoli!

Csak ugrattalak, ezért a szmájli, remélem nem vetted komolyan! Ennyit nyugodtan vissza is adhatsz :)
Üdvözletet átadom.

Üdv:
Bartus Péter -Slalom Sport
Előzmény: (macska 92459)
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.11.05. 11:38
Szia Peti!
Go Bode ezt a két márkát kérdezte,én erre reagáltam, egyébként tavalyig Lange 130-as cipőm volt, az is nagyon jó volt.
A sícipő az ami teljesen emberi láb függő,nagyon sokat kell próbálni, hogy megtaláld az igazit.
Üdv.
Apukádat üdvözlöm, Wetzel Zoli.
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.11.04. 23:23
Helló Macska!

Milyen érdekes hogy Head alkalmazottként a Head bakancs a tuti neked :)
Egyértelműen nem rosszak a Head bakancsok, de mindenképpen próbálni kell. Én a felsorolásból nem hagynám ki a Salomont sem, bár kevés helyen lehet megtalálni őket. Van jónéhány ügyfelünk, aki csak Salomonban hajlandó sízni évtizedek óta.
A Nordica Speedmachine annyira eltalált, hogy ismerek olyan nagy márka által szponzorált oktatót, aki sunyiban már két éve eladja a kapott cipőt, és Speedmachine-ben oktat, illetve az egyik legnagyobb magyar szaküzlet egészen tavalyig nem volt hajlandó a két sícipő márkája mellett egy harmadikat tartani, de a forgalmazó-tulajdonos meggyőzte, hogy csak álljon bele egy percet egy Speedmachine 120-ba. Tavaly óta három márkát tartanak, a másik kettő kissé visszaesett...

Üdv:
Bartus Péter - Slalom sport
Előzmény: (macska 92364)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.11.04. 20:16
Egyértelmű, ne variálj, marha sokat fog számítani a kemény bakancs, ha valamit nem fogsz megbánni, akkor az ez.
Előzmény: (GoBode 92387)
gaboca
3376 élménybeszámolót írt
3376
15 éve tag
2010.11.04. 19:21
Szerintem Te magad is megadod magadnak a választ:,,Pont emiatt érzem azt, hogy a léc az én tudási szintemen már elég kemény, viszont a Nordica GT8 már gyenge hozzá, pedig a lábamat oda teszem."
Előzmény: (GoBode 92387)
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2010.11.04. 16:31
Szia!

A profil képen látható 2009-es Atomic SL 10 (belépő kategóriájú versenylécet használok.

Pont emiatt érzem azt, hogy a léc az én tudási szintemen már elég kemény, viszont a Nordica GT8 már gyenge hozzá, pedig a lábamat oda teszem.

Nézzétek már meg kérlek a profilra feltöltött videót is, és ennek függvényében véleményezzétek kérlek, hogy a jelenlegi léc + jelenlegi sítudás + reménybeli új bakancs (legyen az Nordica vagy Head vagy bármi más), hoz-e pozitívat a konyhára.

Szóval nem akarok flancból bakancsot venni, hanem csak akkor, ha "megérdemlem":)

Nagyon köszönöm!--
GoBode!
Előzmény: (macska 92364)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.11.04. 10:54
Nordica Speedmachine 130-at csak javasolni tudom, amikor vettem a sajátomat, (akkor még Speedmachine 14), akkor egy Atomic M11 volt még versenyben, de a Speedmachine kényelmesebb volt, négy szezont használtam eddig, tökéletes, fogja a lábam mint a satu, de közben kényelmes. Szóval ha próbánál "döntetlen"-re jön ki a komfort eredménye, akkor szerintem az fog dönteni, hogy melyik bakancs tetszik jobban...
Előzmény: (GoBode 92362)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.11.04. 10:38
a pont Macskáé
Előzmény: (macska 92364)
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.11.04. 09:58
Szia!
Én a saját véleményemet tudom mondani, a Raptor nekem mondhatni tökéletes, míg a Nordicában nem tudtam megmaradni.
De ha már Nordica, akkor inkább a Speedmachine.
Közelebb áll a verseny kategóriához, szerintem.
Fontos, hogy milyen léchez használod majd, a keménység kiválasztásánál. Kéne tudni azt is milyen széles a lábfejed, mert nem mindegy, hogy a 98mm széles cipőbe be tudod-e majd préselni.
Előzmény: (GoBode 92362)
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2010.11.04. 09:51
Köszönöm a türelmes választ!

Feltöltöttem egy idei márciusi videót ami valamelyest elárulja, hogy sízek.

Egyébként a kérdésem egyértelműen arra vonatkozott, ha mindkettőben jól érzem magam akkor a pályán melyikből hozató ki több?

-
GoBode!
Előzmény: (AAron 92295)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.11.03. 12:29
Gyulának valahol igaza van, habár egy kicsit nyers a hozzászólás.

Mivel Miller Úr átment a HEAD-hez, így mindenképpen Raptor, ezért sajnos a profilképen a síléc is necces.

De GoBode is rosszul tette fel a kérdést! A válaszok meg annyi is lehet, ahány felhasználó van. Én HEAD párti vagyok (de már volt Nordica, Lange és Atomic bakancsom is), de Huligan azt mondaná, hogy egyik sem, inkább Atomic bakik közül válogass, Gyula Úr szintén HEAD (ha jól tudom).

Bedobtál két bakancsot, hogy adjunk tanácsot, hogy NEKED melyik lesz jó? Nyilván ez hülye kérdés.

A GT8-as után a Raptor egy komoly váltás, de mi még azt sem tudjuk, hogy hogyan síelsz, hogyan is adhatnánk tanácsot, hogy maradj-e a Nordicánál, válts márkát, esetleg milyen flex index lenne a számodra megfelelő.

Azt kellene eldöntened, hogy mennyire mersz bevállalni egy komolyabb flexindexü bakancsot, ha ezt tudod akkor nyakadba veheted az országot (vagy Hó-Show), aztán jöhetnek a kérdések.

De az itt található hozzászólást veheted magadra is: https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=8162
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.