Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Lungau régió: Fanningberg, Grosseck-Speiereck topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lpapa
6 élménybeszámolót írt
6
16 éve tag
2010.02.05. 08:31
Köszönöm Stani!
Igen, én is a szerpentin, és tömeg miatt gondoltam inkább a Margarethen-i oldalra. Fanningberg pedig a távolság miatt tűnik kedvezőtlennek számunkra, és bár ott még nem jártam, úgy tudom oda is meredek szerpentinen lehet feljutni.
A másik kérdésben is segítettél, miszerint az Aineckbahn-nak van Talfahrtja. Azt nem tudod véletlenül hogy Grosseckre vivő, St. Michael-i ülőliftnek van-e?
Előzmény: (Stani 83283)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2010.02.05. 08:28
Igen ezt meg tudom erősíteni, hogy nem mindegyik ülős liftnek van völgymenete. Pl. Flachauban tudom biztosan, hogy a legújabb lift a Star Jet3-nál a hegytetőn ki van írva, hogy nem szállít lefele utasokat.
Előzmény: (Stani 83281)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.02.04. 22:07
Szerintem egyik buszos sem örül, ha szerpentint kell másznia egy 60 fős busszal. Ebből a szempontból jobb a Margaretheni kezdőpálya, ami széles, de a teteje meredek kezdőknek.

A Katschbergi Tellerlift pályája sokkalta laposabb, de itt nagyobb tömegre is lehet számítani.
Előzmény: (Lpapa 83198)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.02.04. 22:03
Sajnos (?) ez nem így van, ugyanis nagyon sok felvonónak nincs völgymenete, ill. azt csak sí és snowboard felszereléssel használhatják. Ha nincs völgymenet, akkor azt a keine Talfahrt jelöli.
A völgymenethez ugyanis mind a hegy mind a völgyállomásnál külön ki/beszállóhelyeket kell kialakítani.

Az Aineckbahn-nak van Talfahrtja, ez tuti. Magának a Gipfelbahn-nak (új kabinos) nincs.
Előzmény: (Agent 83202)
Egér 64
225 élménybeszámolót írt
225
14 éve tag
2010.02.04. 13:14
Én is inkább Fanningberget javasolnám, Grossecken a kék pálya meredek volt a páromnak, így lejöttünk a buborékossal- nem szólt senki miatta...
Előzmény: (Lpapa 83198)
Lpapa
6 élménybeszámolót írt
6
16 éve tag
2010.02.04. 12:58
Igen, eddig én is így tapasztaltam, de januárban Ainecken egy héten keresztül ki volt írva a fényújságon - már a völgyben is - hogy "kein Talabfahrt am Aineckbahn" azaz a vadonatúj gondolás felvonót sem lehetett használni völgymenetben, még akkor sem amikor az orrunkig sem láttunk a ködben. Valaki megpróbált visszaszállni de a kezelő rögtön rászólt hogy tilos. Persze lehet hogy ez azért volt mert egyedül ült a kalitkában, és kinn nem felügyelt senki.
Előzmény: (Agent 83202)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.02.04. 11:13
Szerintem az ülő és kabinos liftek egész Ausztriában használhatóak hegy és völgymenetre gyalogosok számára is, télen is.
Előzmény: (Lpapa 83198)
Lpapa
6 élménybeszámolót írt
6
16 éve tag
2010.02.04. 10:42
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérek, mert ellentmondó infóim vannak. Febr. végén egy nagyobb (60 fő) társasággal utazunk a régióba, és ahogy az lenni szokott lesz köztünk teljesen kezdő, sőt nem síelő is. Mivel St. Michaelben lakunk majd és ha Grossecken szeretnénk síelni akkor ugyan a St. Michaelből induló kétüléses felvonó van hozzánk a legközelebb, de vajon ez használható léc nélkül is? Völgymenetre is igénybevehető ez a felvonó? (Az ellentmondó infó pedig az hogy a pénztáros szerint használható erre, míg a fenti liftkezelő szerint pedig nem, bár saját szememmel láttam hogy a helyi síiskola tanitványok azzal jöttek le bakancsban a léceket kezükben fogva.)
Azt tudom hogy Mauterndorf felől a buborékos mindkét irányba igénybe vehető, de ez plusz 2x15km utazás lenne nekünk naponta, és ez reggelente az ébredés miatt...
A másik pályarendszerre vonatkozóan sem tudom hogy a Katschbergre, a Katschberghöhe felől induló felvonót használhatják gyalogosok is? Völgymenet is lehetséges ezen a felvonón?
És az utolsó kérdés: a Katschberg-Ainecki gyakorló pályák közül melyiket ajánlanátok a teljesen kezdőknek? Inkább, a St. Margarethen-felőli Aineck-i, vagy a Tschaneck lábánál található "Übungshang" (a buszos utazást St. Michaelből, parkolást (busz!), gyaloglást, pályazsúfoltságot stb. is figyelembe véve).
Előre is köszönöm ha valaki segíteni tud.
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.