Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
h i r d e t é s

Előzmény és válaszok a Melyik hazai síterep a legjobb kezdőknek? topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
kiskakas8
63 élménybeszámolót írt
63
12 éve tag
2017.10.27. 14:05
Szerintem Kékestető.
Lankás, biztonságos, jól elérhető, ideális kezdőknek.
Hajrá!
Előzmény: (Enkázé 196272)
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2017.10.27. 12:16
Szia!
Röviden bármelyik.
Hosszabban talán nem éppen Dobogókőn kezdenék, de azért ha megcsinálják ott is a tervezett fejlesztéseket, az is egy szuper hely lesz. Ma már jól felszereltek a hazai sípályák is, megtanulták a hógyártást, pályakezelést. Utóbbi évekre a minőségi kiszolgálás jellemző itthon is, ne félj belevágni.
Itthon az egydombos terepek a jellemzőek. Aztán ennek az adottságait igyekeznek kihasználni, de alapvetően ez a kiválasztott hely adja meg az alapját az egésznek.
Kékes talán a leglankásabb, legkékebb. Szerintem néhol zöld. De nem mondom, hogy ez az egyetlen ahol újrakezdeni lehet, mert aztán a harmadik-negyedik csúszásra meg lehet, hogy megunod.
Visegrád klassz. Meredeken kezdődik, aztán lankásba megy át. És a minigleccsert meg igyekeznek minél változatosabbá tenni. Kérdés, hogy merre laksz? Mert lehet, hogy azért nem érdemes sokat utazni. Eplény, MSZI Sátoraljaújhely azért itthon a nagyok közé tartozik, itt is találsz újrakezdő lehetőségeket.
Bánkút nekem nagyon tetszett. A nagy körről leágazó változatos meredekségű pályáival igazi újrakezdő lehetne. Kérdés, hogy kinyit?
Aztán jönnek az újabbak. Mint a Börzsönyben a Nagy-hideg hegy. Az se lehet rossz, ha esik elég hó.
De ha közelebb van, Au vagy Szlovákia kisebb határhoz közeli területei, azok is megfelelnek.
Előzmény: (Enkázé 196272)
Enkázé
2 élménybeszámolót írt
2
6 éve tag
2017.10.27. 11:48
Sziasztok!
Új vagyok ezen az oldalon és nemrég kezdtem újra síelni sok évtizedes kihagyás után.
Annak ellenére, hogy tudom, a vélemények szubjektívak, mégis meg szeretném kérdezni a gyakorlott síelőket, hogy idehaza, Magyarországon melyik síterep a legjobb a kezdőknek. Kifejezetten a kék pályák érdekelnek. Melyek a valóban kékek végig, nem buckásak, esetleg elég szélesek is, jegesedés mentesek, stb.
Szóval összességében melyik magyarországi síterepet ajánlanátok.

Köszönöm!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.