Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Ausztria - hütték és dohányzás topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2015.04.11. 11:26
Nem adok igazat. Itthon is sokkal jobb lett kint is megszokják majd. Nem estünk át sehova. Ezzel a törvénnyel masszívan ülünk annak a lónak a hátán.
Nehogy a nyúl vigye már azt a puskát.
Előzmény: (WéberF 182760)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2015.04.10. 23:08
Jártam néhány osztrák panzióban, ahol pl. kérték a szobákban a dohányzás mellőzését (ez rendben is van!), de azért a "Stammtisch" és környéke mindenhol dohányzó-hely. Kiváncsi leszek, hogy valósul meg 2018-ra a teljes tilalom. A sógorok eddig normálisak voltak az "Uniós ajánlások" alkalmazásában, szerintem most is normálisan maradnak a ló hátán. Nem úgy, mint mi magyarok, mi mindig átesünk a ló túloldalára. :D WFeri
Előzmény: (TZoli 182759)
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2015.04.10. 21:42
Ezt olvastam a hírek között:
Egy törvénytervezet szerint más európai országokhoz hasonlóan általános dohányzási tilalom lép életbe az osztrák vendéglátóipari egységekben is 2018 májusától.
A vendéglátóhelyeken kívül a dohányzás tilos lesz majd a vásárcsarnokokban, a klubhelyiségekben és a sátoros szabadtéri eseményeken is, nem vonatkozik viszont a tilalom a szállodákra. A hotelekben kialakíthatnak dohányzóhelyiségeket, amelyekben azonban sem ételt, sem italt nem szabad majd felszolgálni. Azok a vendéglátóhelyek, amelyek 2016 júliusáig önként áttérnek a dohánymentességre, pénzügyi kedvezményekben részesülnek.
A szabályzás kiterjed majd az elektromos cigarettákra is, mert azok is függőséget okozhatnak, és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) nem zárta ki egészségkárosító hatásukat.
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.