Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2014.01.29. 16:45
Próbáljuk meg: :-)

Ami zavaró lehet, hogy többnyire kompressziós lendületet síel - mély tehermentesítést -, az ellazulási fázis helyett hasizomból behúzza a lábát - esetleg csak beengedi, majd ebből a lendületből rányújt. Előnye, hogy az ív két széle közelebb lehet, szűkebb sávban lehet haladni, rövidebb idő alatt követhetik egymást az ívek (illetve a terep egyenetlenségeire kevésbé érzékeny így a síelő, bár ezeken a felvételeken túl sok egyenetlenség nincs). Ezeknél alapvetően nem látok problémát - oké, a lába állása alapján a tehelés nincs teljesen rendben -, nem rotál rá, a keze is inkább stanglielütésre jön fel - illetve nem tudok róla annyit, hogy meg tudjam állapítani: nem kaptam a kompresszióról logikus, teljesen tiszta képet a tanulmányaim alatt. Van egy olyan gyanum, hogy a mozgásszerkezetésnek a kielemzése még várat magára... (A tippem, hogy az ellazulásos beengedés a jobb megoldás, mint a hasizomból berántás.)

1:02 és 1:16 közötti részen van egy felső tehermentesítéses szabad síelés (persze pont ezt nem szemből vették). Itt a kikormányzás végén még ráhúz kicsit a kézlendítéssel - enyhén rárotál egész testtel, nagyobb élszöget kap és így az élváltás el tud indulni. Tipikusan az, amikor nincs elég sebessége, lendülete az élváltáshoz és valahogy el kell indítania, de annál jobb síelő, hogy egy erős válrántással leleplezze magát, ő ezt a ravasz módszert választotta. Korcsolyázásban elég gyakori ez a típusú lendületvétel.
Előzmény: (vanczi 164538)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2013.12.20. 11:47
nekem az az érzésem hogy az erőltetett széles lécvezetés miatt , a külső síre nem tud normális nyomást gyakorolni, és bebicsaklik a térde. amikor lassú tempóval síel a leginkább szembetűnő ez.
Előzmény: (huligan 164566)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2013.12.20. 11:45
Az mit jelent, hogy K láb ?
Előzmény: (Ró 164553)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2013.12.17. 21:27
Térd munka nem tetszik...
Előzmény: (vanczi 164538)
gaboca
3376 élménybeszámolót írt
3376
15 éve tag
2013.12.17. 20:42
Olyan régen volt már akár újnak is tekinthetjük, 2011. 09. 04, Lackó linkelt be ugyan ebben a topikban, volt egy már láttam érzésem amikor megnéztem. :-)
Előzmény: (vanczi 164538)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2013.12.17. 20:16
Te ennek a póknak olyan K-lába van mint a Heidi Klum-nak.De néha még rövidben is megtudja csinálni.
Előzmény: (vanczi 164538)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2013.12.17. 17:24
Akkor ha nem bánjátok feldobom egy új videóval a topikot.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


itt van bőven frontális csípő, törzs, de olyan érzésem van, mintha már túlságosan rotálná a törzsét egyes gyakorlatokban.

Amúgy jó, hogy enyni szó volt a hokéról, mert megnéztem pár régebbi síelésemet, és arra jöttem rá hogy sokszor kijjebb fordult a csípőm a kelleténél. Illetve majdnem mindig, mert azt akartam erőltetni,hogy minél nagyobb élszöget létrehozzak, és mélyebben tudjak kanyarodni. van egy 4-5 éves videó amin szebben síelek sok tekintetben mint most :S lehet pár dolgot újra kéne gondolnom
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.