Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (17)Időben csökkenő Időben csökkenő
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2013.02.19. 21:00
A kapuk magasságát egy bizonyos mértékig lehet emelni (szabályozni), egy csúszósínen vannak, ahogy tavaly kicsit tüzetesebben megnéztem őket.

Az óra kérdése szerintem az őrületbe hajtja őket, anno én vetettem fel és máig hiányolom, ilyet:
http://www.fenyreklam.hu/fooldal.htm

Örülök a beszámolóknak, ugyanakkor kicsit szomorú is vagyok, mert a szemműtétem miatt idén már nem mehetek, de decemberben (az emlékezetes ónos esős hétvége előtt) combizomlázig karcoltam az egyest az új lécekkel :)
Előzmény: (kócos 155468)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.02.19. 20:39
Mini! Robinnak ezek szerint más kisugárzása van, mint nekünk. Vagy neki a lányok kezelik a beléptetőt.
Előzmény: (minerel 155473)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.02.19. 20:37
nekem ott van de szinte mindig ki kellett vennem ha nem akartam percekig tisztogatni a már lassan fényesre koptatott leolvasót.
Előzmény: (Robin 155467)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.02.19. 20:25
Ha ott akkor miért kell ölelgetned ?? :) Nem értem !
Előzmény: (csabor 155469)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.02.19. 20:18
Robinkám! Szerinted hol hordom a bérletet?
Előzmény: (Robin 155467)
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2013.02.19. 20:15
Mondjuk és ezt úgy látom, hogy a hidegben nem nőnek, így a sok hó bennünket felemel, az érzékelő marad eredeti magasságában. Majd ha nem lesz hó, jó lesz!vagy ha megtanul a kapu úszni, a hó tetején.
Előzmény: (csabor 155464)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2013.02.19. 20:13
Erre jó ha a kabátod csuklójánál van a bérlet tartó zseb ! Csütörtökön tesztelem a rendszert !
Előzmény: (csabor 155464)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.02.19. 19:59
A beléptető kapukkal kapcsolatban sok szerelmet nem pacsálunk el, ebben igazad van.
Az olvasó alacsony és nagyon kicsi az érzékelési távolsága. Minden alkalommal szabályosan körbe kellett ölelgetnem, hogy beengedjen. Lassítja a beléptetést.
Célszerű lenne lecserélni az olvasófejet, ha kell tudok segíteni.
Előzmény: (minerel 155451)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.02.19. 19:58
Mondjuk SZT utolsó előtti mondata szerintem hülyeség.
Előzmény: (franci252 155460)
franci252
164 élménybeszámolót írt
164
13 éve tag
2013.02.19. 19:35
Maci! Mindenben osztom ezt a korrekt, precíz véleményt, sőt Csaborét és Szűcstamásét(+Kamperos) is! Akár én is írhattam volna! :-)
Előzmény: (maci-laci 155368)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.02.19. 19:02
Persze én mindenütt tudok csúszni!
Előzmény: (maci-laci 155454)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.02.19. 18:58
Sőt Csabor az első csekkolásnál még csúszott is előre egy keveset és ez nem kamu.
Előzmény: (minerel 155451)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.02.19. 18:13
"Beléptető kapuk: Na ezek szerintem némi kívánni valót hagynak."
- finoman fogalmaztál. Konkrétan, sz@r.

"A sokat kritizált szőnyeg a Sólyom beülőjénél: Nem tudom, hogy milyen volt az elején, de én semmi különöset nem tapasztaltam a használat során. Pontosan ugyan úgy fog meg, mint máshol ahol hasonló szőnyeg illetve felvonó van."
-Úgy néz ki, hogy akkor bekopott a gumi felület. Újkorában tényleg nagyon fogott. Én is majdnem orra estem pedig nem szokásom.
Előzmény: (maci-laci 155368)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.02.19. 17:59
Talán mert még annyira friss, szinte nincs egy napos se!
De jogos a kontra.
Előzmény: (Kamperos 155447)
Kamperos
202 élménybeszámolót írt
202
13 éve tag
2013.02.19. 17:51
Szia!-ez teljesen így van szóról-szóra.Ezt a hozzászólást a szerkesztőség ,miért nem emeli ki?
Előzmény: (maci-laci 155368)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.02.18. 22:27
Legalább még egy nem grafomán látogató ugyanúgy látta, mint te.
Előzmény: (maci-laci 155368)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.02.18. 22:15
Hétfői nap Eplényben.
Felhívom az olvasók figyelmét a következő sorok abszolút szubjektívek, ezért ne kövezzen meg senki. A pályák állapota az időjárásnak megfelelő volt így nem ért meglepetés. Öltözés, bérlet stb irány a pálya. Mivel az égiek nem voltak kegyesek, így már reggel puhák voltak a pályák és ezt csak fokozódott. Az ígért éjszakai hidegek elmaradtak így hóágyúzni sem tudtak az üzemeltetők. Gyakorlatilag egy tavaszias síelést tudhattunk magunk mögött a maga bájával, hátrányaival, de engem ez egyáltalán nem zavart. A síelők jól eloszlottak a pályákon így sor nem igazán alakult ki. Az ilyen firmes pálya még bőven belefér az én „sínemtudásomba”. Gyakorlatilag egy pálya kivételével mindenhol csúsztam így sorba veszem őket, de nem bonyolódnék bele az agyontagolt pályaszámozásba, csak a gerincet említem, de gondolom könnyedén megfejthető.
Egyes : minden rendben, hó gazdagon van rajta , de az alsó szakasz a nap vége félé márt túrt volt, de ezen nem kell csodálkozni mivel a jobboldali pályákról lecsúszók ezt a szakaszt teszik ki a legnagyobb terhelésnek. Hangsúlyozom túrt és nem buckás ami nagy különbség.
Kettes: A felső részen néhol kicsit megkopva, de jól síelhető. Az egyeshez vezető átkötő szélesítése jól sikerült így a kezdők is könnyen megbirkóznak a feladattal.
Hármas : A felső részeken néhol kopott, de kerülhető felületek, a meredek részeken elegendő a hó. Mivel ezt a területet tudtommal soha nem ratrakolják a buckasízőknek remek. Kezdők bizonytalanok kerüljék.
Négyes : A felső lapályos rész után több ponton letúrták a havat a síelők így néhány helyen előbukkant a föld, de kerülhető volt. Remek ezt a pálya de sajnos sok olyan síelő is rátéved illetve lecsúszik rajta akinek nem kellene így letúrják a havat róla. Többször láttam nadrágféken léccel a kezében stílusban lejövő síelőt rajta. Kérdem én, minek megy az ilyen ténylegesen nem kezdő pályára ? Az ezt kiszolgáló csákányos nyomvonalát remekül átalakították.
Ötös: No ezt kihagytam , mert kevés hó volt rajta amire tábla is figyelmeztetett és lusta voltam a kocsiig elmenni a kövezős lécemért.
Hatos: a hetest és az egyest köti össze és mivel van egy „piroskás” része a meleg idő hatására a nap vége felé túrt kissé buckásodott.
6/3 szerpentin: Egyszer lejöttem rajta de maradandó élményt nem okozott. Kezdőknek csak ilyen olvadt állapotban javaslom. Kemény esetleg jeges állapotában bizonytalanok kerüljék mivel szűk és viszonylag éles kanyarokkal tarkított. Több kezdő találkozásakor garantált a perecelés. A biztonsági hálózást elégtelennek minősítem, mert láttam fejjel előre lecsúszni embert a kemencés tövébe mivel a majomfogó nem állította meg.
Hetes : Csak legekben tudok beszélni róla. Nagyon jól sikerült kék pálya. Kellően széles jó lejtésű, megkockáztatom a carvig pálya jelzőt neki. A nap végén is jól síelhető volt.
A változtatások, amit a pályáknál nem említettem: A Sólyom kiszállóját pozitívan átalakították megkönnyítve a bizonytalanok kicsúszását. Abszolút pozitív változás, de birkák ellen nincs orvosság, mert a széles hely ellenére is többen a kiszálló után tollászkodtak. Ugyan ez elmondható az egyes végénél is ahol a tanulópálya egy részét beáldozva nagyobb teret biztosítottak a felvonóhoz történő becsúszásra.
Vendéglátóhelyek szépen fejlődtek (napozó teraszok, új egység, gyereksarok, nagyobb vendégtér + wc ) az árak konszolidálódtak.
Beléptető kapuk: Na ezek szerintem némi kívánni valót hagynak. Nagyon érzéketlenek a bérletet totál az érzékelőknek kell nyomni, hogy beengedjenek.
A sokat kritizált szőnyeg a Sólyom beülőjénél: Nem tudom, hogy milyen volt az elején, de én semmi különöset nem tapasztaltam a használat során. Pontosan ugyan úgy fog meg, mint máshol ahol hasonló szőnyeg illetve felvonó van.
Egy normális óra továbbra sem sikeredett, de a felvonó beülőjénél található egy ami mutatja az időt, így ne legyünk telhetetlenek. Összességében egy remek nap volt, de a nap igazi eszenciáját nem is a síelés adta meg, hanem egészen más amiről remélhetőleg a grafomán Csabor barátom majd bővebben ír az nagyérdeműnek. Még egyszer hangsúlyozom a fenti sorok abszolút szubjektívek . Bizonyára sok látogató nem így látta a dolgokat.
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.