Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Sella Ronda - Arabba - Marmolada topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2013.01.12. 11:12
Még annyit tennék hozzá, olvasva a többi hozzászólást, és elkerülendő a csalódást, hogy a Sella Ronda valóban nem ugyanaz, mint egy teljes napos örömsízés a kedvenc pályádon.
Ez egy sítúra, abban viszont talán a leghíresebb a világon és emiatt egyszer szerintem mindenképpen meg kell csinálni. Valóban, nem minden pálya tökéletes útközben, lesznek zsúfolt szakaszok, botozás egy kis séta, stb. De közben olyan fantasztikus helyeken jártok egy nap alatt, ami szerintem bőven megéri a macerát.
Campitellóból könnyen elindulhattok mindkét irányba. A térképen zölddel jelölt a könnyebb, ez szinte végig kék pálya, itt a több a botozás is. Ha gyakorlottabbak vagytok a piros irány élvezetesebb, de ez sok szakaszon piros, és van egy egész rövid fekete rész is. Ebből az irányból érdemes az Arabbai részt még időben leküzdeni, talán ez a legkellemetlenebb szakasz visszafelé.
Itt egy elég jó térkép a körről:

http://www.kronplatz.com/smartedit/documents/download/sella_ronda.pdf

Ami miatt még érdemes körbemenni az, hogy nem minden nap síel az ember négy terepen és így könnyen el tudjátok dönteni, hogy melyik része tetszik a legjobban, mi az ahová még érdemes visszamenni valamikor később.
Az első évben mikor ott jártam én is főleg köröztem, most már megvannak a kis titkos helyek ahová inkább visszamegyünk.

Jó csúszást mindenkinek!
Előzmény: (solti 150330)
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2013.01.11. 18:24
Nem a Sella Rondán:
"A Val Gardena kör külön megér egy napot!"
a mellékelt térkép szerinti Monte Pana - Saltria szakaszon.
Előzmény: (SíMan 150296)
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2013.01.11. 13:13
1 napra veszünk Dolomiti Superski bérletet, a többit a Latemar, Alpe Lusia, Zermisch háromszögben töltjük:)
A síkörhinta is csak egy ötlet, még nem 100%, csak nagyon sokan írták, hogy nem szabad kihagyni. Még nem döntöttük el:)
Előzmény: (SíMan 150295)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.01.11. 10:14
Melyik részen volt nektek buszozás a Sella Ronda esetében?
Előzmény: (Sizsuzsa 150205)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.01.11. 10:12
Ha Campitellonál mentek el - ahogy Bello írta - akkor Val Gardena felé tudtok bekapcsolódni, vagy átcsúsztok Canazei felé és akkor az Arabbai rész irányába. Még sosem mentem körbe, igazán nem is nagyon vonz (na jó, ha egyszer egy hétet töltenék el itt, akkor biztos megcsinálnám), de mind a 4 terepen már többször síeltem. Szerintem jobb egy nap max. 2 síterepet besíelni, mint körbefelvonózni és kicsit csúszni. Ha van rá 2 napotok, akkor egy Val Gardéna - Campitello, Canazei, illetve Arabba-Alta Badia besízése lehet, hogy jobb megoldás. Szerintem gyönyörűek és csuda-csuda jók ezek a síterepek!
Előzmény: (solti 150172)
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2013.01.10. 19:41
A Val Gardena kör külön megér egy napot! Nekünk sokkal jobban tetszet a Sella bármelyik irányánál. Időben egy kicsit húzósabb, mert nem csak a liftek idejét (az út végén) kell figyelni, mert van benne buszozás is.
Ugyanonnan, Campitellóból indultunk.

http://www.val-gardena.com/images/gardena/maps/cartina-groedenrunde.jpg
Előzmény: (solti 150187)
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2013.01.10. 18:42
Köszönöm a gyors és részletes választ!
Előzmény: (Bello 150181)
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2013.01.10. 17:43
Solti,

Predazzo-ból a legközelebbi beszállópont Campitello. Kb fél óra kocsival. A faluból indul egy nagy kabinos a hegyre, az állomáson tudtok parkoni és bérletet is venni.
A Sella Ronda mindkét irányban kb 4 óra kényelmes tempóban. Persze érdemes megállni, enni, inni, de így is bőven belefér egy napba, ha nyitásra ott vagytok.
Én javaslom még egy kicsit meghosszabbítani a kört, Alta Badia vagy Val Gardena felé ahol nagyon sok jó pálya van és így is kényelmesen körbesíelhető egy nap alatt.
Gyaloglás, botozás van egy kevés, de azért teljesen viselhető.

Írj, ha tudok még segíteni.

B
Előzmény: (solti 150172)
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2013.01.10. 16:28
Sziasztok, februárban megyünk a Dolomiktokba, és Predazzoban fogunk lakni. Voltunk már párszor arra, de valahogy a síkörhinta mindig kimaradt.
Jól látom, hogy tényleg 10 óra kell hozzá? Nyitva vannak annyi ideig a felvonók? Nem igazán vágom az egészet...szóval pár kérdés inkább:
- predazzoból mennyi idő eljutni kocsival a legközelebbi beszállópontra?
- mennyi idő körbesíelni (mondhatni, hogy tapasztalt síelők vagyunk, lemegyünk minden pályán, minden időben:)
- mennyit kell gyalogolni az átkötő szakaszokon vagy mennyit kell sílécen hajtani magunkat? 5-10 percek vannak ebből néha-néha, vagy azért fárasztó tud lenni?
előre is köszi a segítséget!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.