Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Donovaly topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
zozóka45
84 élménybeszámolót írt
84
16 éve tag
2011.12.14. 21:45
Szia Robin!

Jó lehetett a napod, még ha egyedül is voltál.
Remélem a szezonban összefutunk.
Üdv: Zozóka
Előzmény: (Robin 127086)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2011.12.14. 13:43
Mivel 17 napja csúsztam utoljára így igencsak mehetnékem volt már síelni. Szervezés,készülődés,hova,merre,kivel ? A választás a közeli Donovalyra esett. Eredetileg ketten mentünk volna de a társam végül is meg gondolta magát. Rövid hajnali gondolkodás után egyedül is elindultam. Jól tettem. Az első hófoltokat Besztercebánya előtt pillantottam meg. A város túlsó végén már majdnem egybefüggő hóréteg alakult ki. Az utak nedvesek voltak de végig jól járhatók mindenhol. A parkolóba másodikként értem. Kihalt volt minden.Csatolás aztán óvatos becsúszás a pénztárhoz. Jegyvétel aztán irány a felvonó. Fent rövid bemelegítés után irány a völgy. Az óvatosságra most különösen nagy szükség volt mivel egy rendkívül kemény és nagyon gyors havon találtam magam. A harmadik kör végén muszáj volt egy kis bátorító törkölyt inni. :) Körülbelül 1/2 10.-ig jó ha 5-6-an voltunk az egész pályán. Aztán a semmiből előbukkant vagy 3 busznyi gyerek. Mind tanult különböző csoportokban sokszor elfoglalva keresztbe a pályát. A kritikus helyeken figyelni,lassítani és kerülgetni kellett őket. Aztán amilyen gyorsan jöttek olyan gyorsan el is tűntek dél környékén. Ekkorra már a kemény hó is engedett örömömre a + 2 C foknak köszönhetően. Lehetett bátrabb,tempósabb köröket menni. Innentől kezdve már feszegettem a saját és az új lécem tudásának határait aminek két kis esést lett a következménye. Nem is esés ,inkább kicsúszás a túlságosan döntött lécek és a rossz terhelés miatt. Szeretem az enyhén firnes havat mert ebbe jobban belekapaszkodik a léc éle. Egyedüli lévén megpróbáltam magyarok társaságát keresni. Találtam is egy fiatal pesti párt. Később pedig környékbeli magyarokat (Salgótarján) akikkel úgy 11 órától már a hazajövetelig együtt csúsztam. Örülök hogy megismerhettem őket. A megadott hóadatok valósnak tűntek igaz tegnapra egy kicsit össze esett de síelésre első osztályú volt. A táj is gyönyörű volt köszönhetően az egybefüggő hórétegnek. Az időjárás inkább felhős,borús volt de időnként kisütött a nap is. Péntektől lehűlés és szombattól pedig havazás várható itt. Összességégében egy nagyon kellemes síelésen vagyok túl. Aki teheti menjen csak nyugodtan a hóviszonyok miatt nem kell aggódnia és a napijegy is csak 18 euró karácsonyig ! Jó havat mindenkinek.
Donovaly-2011-12-13-003.jpg
Donovaly-2011-12-13-014.jpg
Donovaly-2011-12-13-018.jpg
Donovaly-2011-12-13-019.jpg
Donovaly-2011-12-13-020.jpg
Donovaly-2011-12-13-023.jpg
Donovaly-2011-12-13-025.jpg
Donovaly-2011-12-13-026.jpg
Donovaly-2011-12-13-029.jpg
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.