Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Pip által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (36)Időben csökkenő Időben csökkenő
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2012.11.30. 20:33
Sziasztok!

3 éjszakára mennénk december közepén csúszni picit, és megköszönnék pár olcsó szállástippet! Nem baj ha nem pályaszállás, lehet közelben lévő falucskában is! :)

Hálás lennék érte!
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2012.04.14. 11:23
Hétfő hajnalban (04.09.) indultunk Budáról és délre már beöltözve álltunk a hegytetőn, a csodálatos napsütésben :)
Folyamatosan néztem előtte, hogy mikor jön egy hidegfront, s vele együtt a friss hó, így biztosra mentünk. Nem is volt csalódás, hiszen rengeteg hó van, ember szinte alig. Az időjárási adatok viszont a közelében sincsenek a valós értékeknek. Hétfőre -4 a hegyen az inkább + 8, keddre a -2 inkább + 14 volt. Ettől függetlenül és a szélnek köszönhetően a hó nem vizesedett zavaró szinten, kicsit tapadós volt, de simán élvezhető a csúszás. Csak a legalsó szűkebb részen volt szokás szerint bucka és kása. Viszont pozitívum, hogy a napsütéses melegnek köszönhetően erősen megkapott minket a nap, ráadásul a ratrakok időről időre friss nyomokat húztak a pályákon (ilyet sem láttam még) elkerülve a buckásodást, ezzel hozzásegítve az élménycsúszáshoz! :) Szerdán gigantikus köd fogadott, így egy próba csúszás után feladtuk a dolgot, mert a két csodálatos nap után a hegy a morcosabb arcát mutatva jelezte, ideje inkább hazamennünk!
A szállásunk a magyar (itt is hirdetett) Alpenblickben volt ismét. Tavalyhoz képest elkészült a szauna és jakuzzi (tökéletes!), továbbá szerintem erősebb lett a házi páleszük. Mindez érthetetlenül alacsony áron :))) Szóval köszönjük Albenblick, köszi Möltall, októberben érkezünk :)
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2012.04.06. 14:49
Hétfőn reggel támadunk! :)
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
Topik: Les Orres
2012.02.03. 10:59
Mi holnap reggel indulunk, h winterfest keretében bemozogjuk a környéket :)
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2011.12.30. 20:58
Én két éve elkövettem azt a hibát, h kimerészkedtem 2 ünnep között, akkor és ott megfogadtam, h soha többet :)
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2011.12.30. 12:57
Köszönöm! :)
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2011.12.28. 14:38
Január 14 től mennénk Livignoba és szívesen fogadnánk jó tanácsokat! Legfőképpen az érdekelne, mennyire lehet számítani az odafelé úton dugókra, van e valamilyen bejutási rendszere az alagútnak, kb. mikor lenne érdemes elindulni Bpestről kisbusszal.

A visszaolvasásokból azt már leszűrtem, hogy a 2 üléses felvonó felejtő, ha át szeretnénk menni egy napra Bormióba hólánc mindenképp legyen, valamint számíthatunk arra, h hazafelé szétszednek.
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2011.12.26. 15:11
Működik, persze.
Előzmény: (lolika_ 128368)
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2011.12.23. 17:20
Tegnap megnéztük egy gyors kiruccanás keretében még az ünnepek előtt a semmeringi pályát! A hó minősége teljesen jó volt, ember szinte alig, így teljesen zavartalan volt a csúszás. A piros pálya kicsit szét volt túrva, de a kék maximálisan élvezhető. Hamarosan szerintem nyitva lesz az összes, mert egyrészt a hó is esett szinte egész nap, valamint a hóágyúk is gőzerővel dolgoztak.

https://sielok.hu/afotok/578342/800_DSC01096.jpg

https://sielok.hu/afotok/578342/800_DSC01097.jpg
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2011.11.02. 18:31
Mi október 27-30 között voltunk boardozni. Mivel előtte való nap esett még a hó, így kifogástalan állapotú pályákon csúszhattunk! Direkt figyeltem már hetek óta, mikor lenne rá a megfelelő alkalom, így friss havon a szikrázó napsütésben élveztük első alkalommal a gleccser nyújtotta élményeket! :)
Hétköznap kifejezetten kevesen voltak, majdnem a legfelső parkolóban álltunk, ezért fennakadás és várakozásmentes volt minden. a 9-es pályán akkor végezték az utolsó simításokat, de szombatra már teljes hosszában várt minket, s velünk együtt nagyon sokakat. Hiába mentünk pontosan ugyan akkor mint előző nap, szombatra már csak a legalsó parkolóig engedtek. De pánikra nem volt ok, hiszen az 5 percenként forduló síbusz még azon a pár száz méteren is felvitt minket, h ne kelljen bakancsban sétálni. Igen okos húzás. Ráadásul a gleccservasút is mozgékonyabb volt köszönhetően a dupla szerelvénynek, így nem volt több várakozás a feljutásnál sem. A kabinos is bírja a gyűrődést, de mint már lentebb is írták, a Panoramabahn képtelen kiszolgálni a megnövekedett igényeket. Volt hogy 20 percbe is beletelt, mire sorra kerültünk. Ennek ellenére mi fantasztikusan éreztük magunkat, s bár a szűkületnél tényleg buckásodott és a boardozást nem kifejezetten erre találták ki, viszont sokszor tudtam a pályák mellett is csúszni. Szikrázó napsütés még vasárnap is, délután 3-ra már kicsit vizesebb megviselt hó, de rengeteg jó élménnyel gazdagodtunk. Egyetlen negatívumként említhető, hogy a kabinos boardtartójába úgy tettem be a boardot, h a kötést nem hajtottam be, ami beleakadt a kabin mozgását szabályozó sínbe és teljesen legyalulta. Ezt még sehol máshol nem tapasztaltam, nem volt tőle jókedvem, az biztos.
A szállásunk az itt ajánlott https://sielok.hu/szallas/alpenblick/ - fiatal magyar pár 19euro / fő szobaárral, erkéllyel, álomgyors wifivel, fullosan berendezett konyhával és a fullpakkos magyar upc tv pakkal! 100% hogy visszatérünk hozzájuk és még egyszer köszönöm itt is a barátságos és minden igényt kielégítő vendéglátást!

Végül pedig egy fotó, a körülményekről:) http://kepfeltoltes.hu/view/111102/391951_10150385179579668_784979667_8239214_472472253_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kell ennél több?:)))
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2011.01.23. 21:27
Mi is kedden néznénk ki, szivesen vennénk pályaállapot infokat :)
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2011.01.17. 11:23
A felvonó csigáról csöpögő olaj általános jelenség Puyban, ami enyhe időszakban érzékelhető, mikor az olvadó hólé keveredik az olajjal. Nekem két éve utolsó nap sikerült beleszaladnom a vajszinű kabátommal :D
elsőre én is megrettentem, h annak annyi, mert elég látványos nyomot hagyott, de mosással simán kijött:)
Előzmény: (soosr 103410)
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.03.16. 20:38
Most értünk haza Hirschenkogel-ről. Egész nap szakadó hó, és tökéletes pályák. Sokszor térdig gázoltam a porhóban, fantasztikus volt.
Összesen ha voltunk huszan egész nap, akkor sokat mondok, ennek is nagytöbbsége magyar. Merem remélni, h kitart a hideg és hétvégén belefér még egy csúszás.
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.02.13. 23:22
Mi csütörtökön voltunk Stuhlecken. Viszonylag tűrhető volt a pályák terhetlsége, a minőség már kevésbé. Szerintem a jótól eléggé messze van. A felső szakasz ki van jegesedve, később pedig teljesen buckás. Én sem gondolom, hogy ezt rendesen gondozzák.
Kár érte, a szezonban most voltam először és sztem utoljára is.
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.01.15. 16:50
Voltunk mi is keddtől csütörtökig. A hó nagyon jó állapotban, ráadásul ágyúznak + esett is. A szállás a szokásos, többen kérték a címet, utánanézek és beírom. A galéria pedig itt:

https://sielok.hu/fotoalbum/791807/galeria/
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2009.12.20. 11:03
A héten mi is voltunk csúszni kedden és szerdán, nagyon de nagyon jó volt.
A szállást kissé nehézkes megtalálni, mert gps-be nem lehet betáplálni elvileg, de egy helyi rendőr segített, konkrétan követtük őt a célállomásig. Szerencsére a szállással sem volt semmi gond, végtelenül kedvesek, udvariasak voltak. Egy családi ház alsó részén van pár szoba, berendezett konyhákkal, szép tiszta minden. A reggeli klasszikus felvágott hidegtál, tea, stb. Ráadásul mindez 23 euro/fő.
A hó kiváló volt, folyamatosan ágyúztak is, soha rosszabb csúszást! A pályákon alig voltak, de a fotók mindent elárulnak :)

https://sielok.hu/fotoalbum/875909/galeria/
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.