Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

TZoli által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1159)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2007.01.04. 15:23
Az idáig rendben van. De szerintem minden nap ugyanazokat az állóképeket dobálja fel. Tavaly biztos hogy így volt, ha esett, ha fújt, ha eső volt a mönichkircheni wetterpanoráma azonos órában minden nap azonos képet adott. Idén nem tudom biztosra, cak gyanítom, mert az első gyanú után már nem néztem tovább.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2007.01.04. 10:24
Cortina erről(is) szól.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2007.01.04. 10:22
Mármint ami a mönichkirchen weboldalán található.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2007.01.04. 10:21
Szerintem az a wetterpanorama egy becsapás. Mintha mindig ugyanaz a kép lenne. Biztos hogy nem eredeti időben adott webcam.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2007.01.04. 10:13
Azért nem ilyen egyszerű a dolog. A lényeg, hogy jól szét kell porlasztani a vízsugarat, aztán a nagy felületen történő párolgás úgy lehütti, hogy hó lesz. Ha kevésbé porlasztod szét, akkor kemény jégdara lesz, ha nagyon (tényleg nagyon!) akkor köd. A hideg ahoz kell, hogy utána ne olvadjon el. A nagy böhöm berendezésekben egy ventillátor fújja a levegőt a vízsugarakra és porlaszt. Ezekben a kicsikben, ahogy a képen látom két cső van beszerelve. Szerintem az egyikben sürítet levegő van bevezetve, és azzal porlasztanak.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2007.01.02. 16:39
Nem csak a sípályára kell gondolni. Mi rendszeresen több kocsival szoktunk menni, és olcsóbb útközben ezeken kommunikálni mint mobilozni. De már láttam itthon hipermarketben külföldieket amint Talki-walki-val keresték egymást. Sielés közben pedig a fülhalgató is hasznos dolog, mert nem kell külön elővenni a készüléket.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.12.22. 13:31
Csak az elöl lévő láb a kötésben, a másik szabadon. A felvonó-eszköz (mindegy hogy csákány vagy tányér) az elöl lévő láb (amelyik ugye kötésben van a boarddal) térdhajlatába beakasztva (belülről). Tehát ugyanúgy láb közé, csak nem a fenék alá, hanem a lábhajlatba. Induláskor a másik, szabadon lévő lábbal lehet a megindulást lökdösni, segíteni, korrigálni, majd ha az egyensúly megvan, akkor azzal is fellépni a boardra.
És még mondhatnám azt is, hogy ne remgjen a lábad, mert az csak rosszabb, de mig magabiztos nem leszel, addig ugyis remegni fog, úgyhogy ezzel ne is foglalkoz. Ha kiesel, ne veszitsd kedved, harmadik-negyedikre menni fog.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.12.05. 10:14
Ez nem sielés, hanem zuhanás valami meredek falon lefelé. Aki ilyenre vágyik az menjen ejtőernyőzni.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.11.28. 10:06
BKK-n nekem párhuzamos lécekkel golyóban 59-el sikerült menni. De igaza van Péternek, nagyon rosszak a körülmények, fogalmam sem volt hol mértek, belementem egy nagy gödörbe, utána volt egy beláthatalan lejtő amin elég megállni és visszanézni a kijelzőre, hogy mennyi is volt. Sajnos ez a sielés végén volt, már nem tudtam többet visszamenni és újra megpróbálni.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.11.02. 13:43
Ja, és még Olaszország. Ott keményebbek. Pályacsendőrség van, jól felszerelve, és ha valami nem tetszik nekik, akkor ellenőriznek is. 4 napos sielés alatt kétszer láttam őket sifelvonónál igazoltatni. Az egyik esetben azt hiszem az illető az idősebb rokonának a senior bérletét használta és megbukott vele.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.11.02. 13:37
Pár éve, még kezdő és nagyon kiváncsi koromban a Hockaron teszteltem a dolgot. Nap végén az unokaöcsém gyerekbérletével mentem pár kört az alsó, tányéros liften. Teljesen vegyesen voltunk, gyerekek és felnőttek, és kb az 5. kör körül szurtak ki. A fickó a bungalójából(ami pár méterre volt) elég kiabálva (németül és angolul is) jött ki, aminek a lényege az volt, hogy fejezzem be a sielést. Mondtam, hogy itt még most lecsuszok, aztán megyünk haza, ne kiabáljon. Ennyiben maradtunk.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.10.20. 10:18
Látod, ezért jó a túrasí. Előveszed a fókát, felcsatolod és lazán felgyalogolsz. :)
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.10.09. 10:00
Hello Stani!
Olaszországban, Paganella több mint 30 km-et jelöl. (minden évben mást) Az utazás szervező kérdésére, amiben kifejtette, hogy ha összeadom egyenként a publikált pályák hosszát, nincs csak 25 km ez a válasz jött: senki sem egyenesen síel, hanem szlalomban, és így jön ki a több mint 30 km. Azonban felajánlották, hogy amennyiben valaki az ő általuk kijelölt, a hegyimentőszolgálatnál szolgálatot teljesítő kollega után bármelyikünk nyílegyenesen végigmegy a pályákon, részére a síbérlet árát visszatérítik.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.08.16. 09:28
Azért azok a kőnyomok a síléc talpán sem akármi.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.08.14. 09:21
Kedves Anna! Azt hiszem ezt hívják zéró toleranciának. Mindenkinek van olyan hogy elösször van piros pályán, csak úgy tud másodszor meg harmadszor is ott lenni. A másik meg hogy képtelenség megállni? Egy ilyen csoportot azért már messziről lehet látni. Jómagam ilyenkor félreteszem a sportos, száguldos kedvemet és előveszem a játékos formát. Lelassítok, tekergőzök egy keveset közöttük és úgy megyek tovább. Igy nem rontom el sem a saját sem mások (esetleg kezdő) szórakozását sem.
De erről szivesen olvasnám profi oktató véleményét is.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.08.14. 09:04
Például az intersi-nél árusítják. De csak egyben 12 fő részére. Megtalálod a honlapjukon meg azt hiszem mint támogató itt is hírdetik magukat.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.07.04. 13:10
A BBC-n volt (vagy még tart) egy sorozat, ami azzal foglalkozott, hogy vállalkozó szellemű illetők (családok) külföldön próbálnak szerencsét. Volt Chamonix-tól kezdve ausztálián át amerikáig próbálkozás. A film az első egy évüket követte nyomon. Volt aki feladta, volt akinek végül is bejött. Az biztos, hogy nagyon küzdelmes, kockázatos és sok munkával járt bármelyik próbálkozás (már amelyik részeket láttam). Volt ahol válás lett a vége. Szóval nem egyszerű ez a dolog, de ha gondolod vágj bele. A Cartour Lachtal-i Monarchia park befektetési hirdetésével még nem találkoztál?
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.04.12. 08:27
Nem csak sielés, hanem Párizsi tapasztalatok is.
Nincs határozott IGEN vagy NEM. Elösször is, rengeteg ott az idegen. Párizsban külön van arab, indiai fekete kinai stb... negyed. A sipályán a kiszolgáló személyzet javarészben fekete afrikai vagy arab volt. És tölük néha elég furcsa, nem várt reakciót kapott az ember. A takarító személyzet szinte kidobott a szobából, miközben jó hangosan a saját maga nyelvén szerintem elküldött minket a francba. A vendéglátó helyeken többször volt zűröm a megnem értés miatt "idegenekkel". Mikor rájöttek, hogy nem francia vagyok, szó nélkül faképnél hagytak. Viszont azon ritka illetők, akik született franciák, szerintem kedves enberek. Igaz hogy ritka aki angolt vagy németet is beszél, de azért igyekszenek megérteni, segíteni, útbaigazítani. Mindig megkérdezték, honan jöttem, majd mondtak egy-két kedves vagy udvarias szót budapestről vagy Puskásról.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.02.24. 09:16
Elösször: a sifutósportban, csakúgy mint minden nagy megterheléssel járó sportban, aki kimagasló eredményeket akar elérni senki sem ártatlan.
Másodszor: Azzal szúrnak ki, akivel ők akarnak. És ez a felháborító, hogy a WADA dönt arról hogy éppen kire száljon rá. Lásd pl nehézatlétáinkat. Valakinek csipte a szemét az eredmények. És a WADA biztosra megy. Teljesen mindegy kit vizsgál, ha alaposan utánanéznek, biztos, hogy találnak valamit.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.02.22. 15:28
Ez egy blabla szöveg. Miért nem merne bárki nagyot álmodni, még ha magyar is? Ott van pl a Polgár család. Detto ugyanez amit leírtál, csak nem alpesi síben. De még folytathatnám.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.