Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

M61021 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (41)Időben csökkenő Időben csökkenő
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
Topik: Galyatető
2017.01.16. 11:24
Egyébként most 40-50 cm porhó van a pályán :)
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
Topik: Galyatető
2017.01.16. 11:23
Egy sípálya, ahol tábla tiltja a síelést!!! Retttenetes. "A hegyoldalon a szánkózás és síelés életveszélyes, ezért tilos! Még jó hogy deszkázni szabad :( bár az rajtam nem segít. Ezzel is azt akarják elérni, hogy a közeli nagy sícentrumban költsd a pénzed?
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
Topik: Normafa
2015.05.18. 10:52
Csak tényleg induljon el valami. Bár e mostani tervekből valószínű nagy sorbanállás lesz.
Mit értenek mobil felvonó alatt? Tolókarost? Abból is kéne minimum kettő párhuzamos, egy rövid meg egy hosszú a Kis normára. Fizikailag telepíthető is lenne télre a mobil felvonó. Persze a közbeszerzés nagyjából esélytelen, hogy addig lefusson.
Jó lenne az egyetemi lejtőkre is valami felvonó majd.
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
2015.01.24. 13:25
A Közút csákányosi webkamerája ide költözött:
http://kamera.kozut.hu/mcs102/index.php
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
2014.02.03. 14:03
helyesen: "annak idején", bocs!
Előzmény: (M61021 157712)
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
2014.02.03. 13:47
Sziasztok! 02.01-én voltunk szánkózni a pálya környékén. A hó mennyisége szánkózáshoz bőven elég. Síeléshez kövezős/füvezős tartalék lécet javaslok használni, ha van. A felvonó sajnos nem üzemelt, és nem volt kiírva, hogy mi a helyzet. A pálya domborzati adottságai nekem tetszenek jó kis átlagos meredekségű. Ha menni fog a felvonó és lesz elég hó, bizos el fogok még menni ide. Az árakról nincs információm. A kampós felvonó megtanulható, a drótkötél új állapotúnak látszik. Tetszik a pálya.
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
Topik: Normafa
2013.07.03. 13:32
Úgy látszik nem halt el a terv. A Margitszigeti szökőkútavatón is beszélt arról az ország első embere, hogy fejlesztenék a Normafát.

http://www.penzcentrum.hu/utazas/luxusfejlesztesre_keszulnek_budapesten_orbanek.1036957.html?utm_source=index_main&utm_medium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox

A cikk címe eléggé félrevezető. A síelést a luxussal azonosítja, pedig a cikkben non-profit alapú üzemeltetésről van szó.

Az bíztató, hogy a parkerdőt közparkká minősítenék át, hogy elháruljanak akadályok.
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
2013.04.12. 10:20
Az autópálya azért nincs közel, de az 1-es úton nagyon jól megközelíthető.
Kár hogy nem működik a felvonó. És a közösség, akik karban tartották a pályát régen.
Amikor legutoljára ott voltam, a hótaposás már gépesítve volt egy Burán motorosszánnal, aminek viszonylag széles a hajtott talpa. Hasonló megoldást Mátraszentlászlón is láttam.
Előzmény: (vasssy 41030)
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
Topik: Normafa
2013.04.10. 09:43
Hoppá, ez jól hangzik. Ezt még nem hallottam, hogy a fogas meghosszabbítását összekapcsolnák a felső végállomás környékének sportcélú fejlesztésével. Persze sokat mond az illetékes rendkívüli óvatossága.
Nagy pozitívum, hogy a miniszterelnöki megbízott síoktató, TF-et végzett (és a kerületben lakó miniszterelnök is sportot szerető és síelő ember, nem csak focista).
Előzmény: (Kis Kovi 159069)
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
2013.04.10. 09:11
Értelek,a műanyag pálya is valami, de azért az másképpen csúszik. A sícsarnok kicsit közelebb van az eredeti élményhez, persze jóval drágábban.

A jégpálya a volt BHG területén van, a Prielle Kornélia u-nál:
http://bhgjeg.hu/elerhetoseg.html
Én is a villamosról láttam egyszer a molinójukat kirakva.
Előzmény: (WéberF 159061)
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
2013.04.09. 10:02
Rég volt hozzászólás... Nekem tetszene, pont azért mert ha közel lakom, gyakran ki lehetne ugrani egy-két órára. Nyilván nem várnám el az alpesi környezetet, de a síelést ilyen helyen is tudnám élvezni. Oktatásra, versenyzőknek edzésben maradni is jó lenne.
A megtérülés valóban kérdéses. Úgy tudom az uszodák sem önfenntartóak, szükségük van az önkormányzatok sportot, egészséget támogató apanázsára.
Egy kisebb bővíthető csarnokkal kezdeném, ami széltében hosszában továbbépíthető, ha beindul. Ebből adódóan hegyre javasolnám és a népesség miatt Budapestre, vagy a környékére (pl. Óbuda vagy M1 M0 környéke).
A hűtés valóban sok energia, de van pár ötlet építészetileg és műszakilag amivel csökkenthető az energiaigény: félig föld alá betemetés, hulladékhő hasznosítás medencefűtésre, távhőrendszerbe melegvízelőállításhoz, kompresszoros és abszorpciós hűtés kombinálása.Június-augusztusban a nagy meleg és az érdeklődés várható csökkenése miatt az üzemeltetés megfontolandó.
Nekem jó példa a BHG jégpálya a fehérvári út közelében a XI. kerületben. Kicsi, nem puccos, de működik egész évben. Ezt a puritánabb modellt járhatóbbank látom, mint a gigantikus-plázás, csili vili, drága belépős verziót.
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
2013.03.26. 13:17
Hajrá! Milyen nyitvatartás várható a napokban? Bérletárak? napi jegy van?
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
2013.03.19. 13:48
A hóhelyzetet és a hőmérsékletet a Magyar Közút egyes úti webkameráján lehet nyomon követni, ami a pályától kb. 400 m-re van :)
http://kamera.kozut.hu/mcs102/pc/index.php
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
2013.03.19. 13:43
Helló! Én itt tanultam síelni a Gubicza Tónibától és feleségétől Éva nénitől. Nagyon szeretem. Annak idelyén bánya alktrészekből épült, a Petőfi TSE üzemeltette, egész ősszel szombatonként társadalmi munkában önkéntesek tartották karban. MI is így dolgoztunk meg anno a szezon bérletért, 10 szombaton kellett ott lenni dolgozni. Én a két kampós felvonóra emlékszem, aztán a 90-es évek közepén Németh Péterbá vezetésével épült meg a jojós a traverzekkel a régi 1-es helyén kb. Sajnos az nem sokat üzemelt, én egyszer voltam ott akkor 97 körül. Jó lenne bekapcsolni időnként, amikor hó van, vagy rolkázni nyáron.
A Buran tipusú motorosszán ott áll valamalyik udvarban most is, akkor láttam amikor szánkózni voltunk ott idén egyszer.
"Szánkóversenyeket" szoktak rendezni évente a környéken.
Az ilyen kis pályák mindenhol arra lennének jók, hogy a közeliek ki tudnak ugrani könnyen a hétvégén, vagy hétköznap este is.
A 2-es, meredekebb pályán volt műanyag pálya is. Szerintem most is ott van a fű alatt. A kirakásához volt szerencsém, de csúszni nem sikerült rajta. A fűnyírásról akkor a birkanyájak gondoskodtak, tökéletes volt, csak a vakondtúrásokat kellett egyengetni. A birkákat már kicsit odébb legeltetik.
Viz van nem messze a házak között.
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
Topik: Normafa
2013.03.19. 10:10
"felpofozni a világítást"
Akarom mondani kipofozni, bár az lehet hogy kevés lenne.
Előzmény: (M61021 157692)
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
Topik: Normafa
2013.03.19. 10:06
A hóhelyzet javítására mégegy gondolat. Ha a helyszínen nem megoldható és drága a hógyártás, akkor meggondolandó máshol csinálni és ideszállítani, mint a műjégi hókásával próbálták. pl. Csillebércen, vagy a KFKI telepén vagy máshol kútvízből.

De először legyen pár kisebb síliftecske, aztán a hókérdésre visszatérhetünk később.
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
Topik: Normafa
2013.03.19. 09:56
A másik támadt gondolatom, hogy ha nem megy a nagy, milliárdos fejlesztések útjának egyengetése, akkor kis apróbb lépéseket kéne tenni a felvonó kérdésben. Ezeket akár a Parkerdő is meghirdethetné pályázati lehetőségként üzemeltetésre, hely

Pl. először mobil felvonó használata, amit a nap elején felszerlenek, a végén pedig le, vagy szoombat vasárnapra lenne kihelyezve (A Rozmaring SE-nél láttam ilyet 87 körül :), a Hármas-Határ-Hegyi szélzsáknál használtuk, egy nagyobb szánkón elfért, kb. 3-5 mm-es sodronykötele volt) Ehhez valamilyen területhasználati engedélyt kellene kérni és az elektromos betápot kiépíteni (aggregát valszeg nem engedélyezhető, bár láttam már aggregátról táplált welness vagy marketing programot az Anna-réten nyáron).

Ennél egy fokkal jobb lenne 1-2 tolókaros, vagy kampós felvonó tervezése minimális fix és ellopható infrastruktúrával, pl. két fix oszloppal a végén. A többi zubehört okt. végén fel, aztán márc végén le lehetne szerelni és tárolni valahol. Tudom ezek kényelmetlen liftek, de a gyaloglásnál azért kellemesebbek. Méltatlanok kissé a hely lehetőségeihez szerintünk, de engedélyeztetni, beruházni, üzemeltetni könnyebb lenne őket és kisebb az üzleti kockázat is a bizonytalan hóhelyzet miatt.
Egy varázsszőnyeget is le lehetne tenni télre a Kis Norma felső részére a skacoknak, kezdőknek, akár földbe süllyesztés nélkül is.
Persze a KFKI felvonót is ki kéne használni, vagy egy picit erősebbre cserélni.
Következő lépésként lehetne ezeknek a nevezzük mobil felvonóknak a számát növelni, ilyen kisebb liftből 8-10-et biztos el lehetne jól helyezni a környéken, de 4-5-öt talán engedélyeznének is pl. Harang-völgy, Egyetemi pályák.
Aztán 5 évvel később látva a tapasztalatokat el lehetne gondolkodni pl. a régi helyére egy tányéros felvonó felépítéséről, amikor már újra megszokottá válik a síelők jelenléte a környéken.
Mondjuk 10-15 év múlva pedig beszélhetnénk újra komolyan a nagy fejlesztésekről, ha változnak a körülmények.

Bocs a hosszúságért :)
Jó lenne mondjuk jövőre egy vagy kettő kis leszerelhető felvonó a Kis Normára, és mellette rendbehozni a pályát, felpofozni a világítást (meg leválasztani a szánkós részt jobboldalt).
Aztán egy évvel később megondolni ugyanezeket az Egyetemi lejtőknél.

Hogy hangzik? Talán ezzel nem annyira álmodtam merészet.
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
Topik: Normafa
2013.03.19. 09:26
Visszaolvastam :)
Támogatom, hogy a szánkósok és síelők között legyen fizikailag megosztva a terep. Jónak látszik a javaslat, hogy a Kis-norma lejtöje a középerdőnél legyen megosztva, balra síelők, jobbra szánkósok. Én a határvonalat a középerdőt átszelő kis nyiladék bal oldalához tenném fentről nézve a felső részen, lent pedig mondjuk a baloldali facsoport közepétül lefelé. A határvonalat nem vinném le a Mátyás király útig, mert ott szűkebb és meredekebb a pálya, hanem esésvonalban lehuznám az erdő széléig és ott lenne a szánkópálya alja.
Az elválsztásra valami biztonságos és tartós megoldás kéne. Tehát nem jó a fa, vagy fém korlát. Ötletem pl. egy kb. 1m magas földsánc ami esésvonalban halad és nehéz rajta véletlenül átcsúszni. Persze a sí oldlon egyéb ugratónak használható kis buckákat is lehetne építeni, hogy aki figurázni akar, az ne a határvonalként szolgáló sáncon tegye. A földmunkákat az eredeti helyről kiemelt gyeptéglák felhasználásával lehetne elkészíteni további füvesítéssel. Egy tájépítész terve persze jó lenne ezekhez.
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
Topik: Normafa
2013.03.18. 16:15
Megteszem, köszi!
Előzmény: (PEDRO 157596)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.