Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

KCsabika által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (300)Időben csökkenő Időben csökkenő
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.12.18. 18:14
Egyiket se nézd, nem érdemes! Pár napja figyelem a történéseket szó nélkül, nem véletlenül. Szinte minden helyen az adott mikroklimatikus tényezők érvényesülnek, össze vissza keveredve a csapadék és felhők által okozott egyéb tényezőkkel.
Egyrészt a 20.-ai lehűlés szinte biztos, emiatt ne aggódj (már korábban mondtam :))
A két ünnep között pedig biztosan síelhetünk, ez is 100%.

A januári hőmérsékletektől egyelőre sírva fakadtam, szabit akartam kivenni, de jön az óceán felől a meleg :(
Előzmény: (Szkíta1 146725)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.12.15. 20:10
Emberek én találtam egy pozitív dolgot ebben a
........ (az ön által helyesnek ítélt jelzőt olvassa hozzá)
esőben!
Mindenhol telnek a tározók, Eplényben is ~10mm esett, ebből csurdig leszünk!

/kár volt alábecsülnöm ezt a felmelegedést, vigasztalásra adjon okot a januári modelladatok nagyon bizonytalanok még!/
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.12.04. 18:20
Szkíta kérdésére, és a többik kíváncsiságának enyhítésére:
Az most már jól látszik, hogy a héten letódult hideg igen erős! Mint egy nyelv betódul Európa közepére, illetve egy kisebb alacsony nyomású rész rajzolódik ki közép-Európa felett. Ez a jövő hét szempontjából jó. Nem véletlen vár ki mindenki a pályaépítéssel (nem csak itthon nálunk) ugyanis a legfontosabb, hogy tartós pályalapot (mint egy mű gleccser) csak alaposan kifagyott talajra lehet és kell megépíteni. (érthető, hiszen a hó és a jégben lévő sok apró levegőbuborék szigetel és ha meleg a talaj..nem folytatom).
A jövő héten száraz ugyanakkor igencsak hideg levegő lesz, aminek a segítségével biztosan kifagynak az itthoni pályák. Én nagyjából a jövő hét közepétől, látok arra esélyt, hogy érdemes megkezdeni az ágyúzást. Azonban 15.-e után egy igen bizonytalan felmelegedés lesz (ezt korábban erősebbnek gondoltam én is), jelen pillanatban úgy tűnik, hogy a magasabban fekvő területeken ez nem fog gondot okozni.
Említésre méltó hó a héten még szombaton várható, de ez sem óriási mennyiségű. Újabb lehűlési hullám (11.15.-i hozzászólásomat tartva) 20.-a után várható,a karácsony nagy eséllyel hideg lesz. A két ünnep közötti időszak még kérdéses számomra is, de síelni már a nagyobb pályákon biztosan lehet ekkor, kérdés az, hogy az idő mennyi havat enged legyártani.
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.12.02. 20:27
Te is tudod, hogy nem éri meg, nincs rá annyi kuncsaft hogy a műhó ára meglegyen, jó szándékból saját kontóra pedig senki nem fog pályát havazni az égieken kívül!
Előzmény: (kispolgar 144791)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.11.25. 21:38
jó ez, a második már biztosan fehér lesz :)
Előzmény: (Szkíta1 144311)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.11.25. 21:22
Nagyon szuperek a képek!

Mindenki örömére szeretném közölni, hogy tegyétek félre a felesleges szabadnapokat a két ünnep közötti időszakra! Az időjárás topikban leírt hozzászólásomat jelen pillanatban is csak megerősíteni tudom. Vagyis a második erőteljes hideg letódulás december 15 és 20-a környékén várható. Ez a lehűlés meghozza az igazi tartós hideget, kiváló körélményeket teremtve a hóágyúzásnak.
Csapadék mennyiséget nem lehet mondani ilyen messzi távra egyáltalán. A mostani hónapvégi lehűlés nem lesz tartós, viszont erős lesz a csapadékhajlam, ami a víztározó teljes megteléséhez kedvezni fog!
Tehát úgy néz ki a két ünnep között már indul az igazi szezon!
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.11.19. 21:35
Mindenki várja a havat ez alapján:https://sielok.hu/tipp/

Valójában azonban rosszul fest a kép, pontosabban teljesen normálisan az évszaknak megfelelően (van ősz):
tessék megnézni ezt a kilenc panelt:http://www.wetterzentrale.de/pics/enspanel3.gif

Miután november végén kiegyenlítődik dél felé a hideg, alig marad -20 fok körül a levegő északon, ehhez kell még legalább 15-20 nap mire újra lehűl a Grönlandi levegő. Viszont a hőmérsékleteket elnézve egy picit az átlag felett mozgunk, de normális és anomáliamentes a kép. Nagyjából kéthetes lépcsőben várhatók a hideg letódulások.
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.11.18. 17:09
Tévedés, ugyanis a leghosszabb a kékes déli pálya. Ugyanakkor itt nincsen végig felvonó tehát semmi értelme, hacsak valaki nem szeret gyalogolni hegynek vagy buszozni!

Konkrétan felvonóval ellátott leghosszabb síelhető pálya egybefüggő, hóágyúzott és kezelt is, csak Eplényben van. Ez tény ezen felesleges vitázni.
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.11.17. 20:54
Gyerekek felesleges álmokba ringatni magunkat! Az időjárás topikba leírtam a hozzászólásomat mikorra várható elég hideg.
Sajnálom, hogy sokan leugatnak azért, amiért írok nagyobb távlatokban, ugyanakkor senki nem veszi észre, hogy nem csak a modellfuttatásokat nézem, hanem a józan paraszti eszemet is használom (erről már részletesen kifejtettem, hogy a hőmérséklet alakulását elég jól be lehet lőni a sarkkörön túli hideg mennyisége alapján, a csapadékot nem-ezért ezt nem is teszem)

Tehát még egyszer elmondom, december 10.-15 ig nem látok esélyt arra, hogy tartós mínuszok legyenek(nyilván ez azt jelenti, hogy a hóágyúkat maximum kipróbálják, de pályát ennyiből nem lehet összerakni)!

Aki elhiszi elhiszi, aki nem nem (én decemberig nem porolok és vaxolok :)) )
Előzmény: (vtomi82 143725)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.11.14. 19:07
Most, hogy mindenki túlizgulta egy kicsit a témát! Előre mondom, nem lesz Hó november végéig, olyan meg aztán végképp amin síelni lehetne!

A nagyjából egy hónapja írt hozzászólásomat tartom! November utolsó napjaiban jön északról egy újabb kiegyenlítődés, illetve a Golf-áramlat lehül és az erős déli feláramlás utánpótlása is szűnik! Jellegtelen, borongós, ködös, semmilyen idő lesz a hónap végéig 0-10 fok között.

A kiegyenlítődést követően bejönnek a fagyok (-1, -2 fok) borúval, köddel, szitálással. Ez az idő az Északon található hideg mennyisége alapján hullámzóan, de december közepéig kitarthat, majd ekkora gyűlhet össze ismét egy újabb lehűlésre való ami meghozhatja a telet a következő hónap közepére (dec. 10-15), előbb semmiképpen sem, főleg tartósan, egyszerűen nincs elég sok hideg levegő!
Előzmény: (KCsabika 141594)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.11.07. 17:11
A mostani esővel a mezőgazdasági területek megfigyelve 30-40cm-re ázott le a talaj! Alatta csont száraz! Ebből fakadóan az erőben sincs ok az örömre, a vízadó rétegek lejeb húzódtak, gyakorlatilag 3-4 havi csapadék is hiányzik bizonyos területeken!
Azt is látni, kell, hogy minél tovább esik eső és minél később fagy, annál jobb ugyanis ez meg is tud később jelenni a felszíni vagy felszín alatti vízben. A november ebből a szempontból szerencsés lesz, de ha decemberben vagy januárban tartósan beüt a nagy hideg újabb szárazság léphet fel (a január erre nagyon esélyes, kérdés mennyire lesz csapadékos és meleg a december), ha esik hó, ha nem....

Hőfok szempontjából utalnék az október 23.-án tett hozzászólásomra!
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.10.28. 15:41
Milyen durva egyébként, amikor megjön a hóágyúzott pályára a friss természetes hó, mintha kihipózták volna.. a hóágyúzott meg szürkésbarna :)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.10.27. 22:28
OMG egy újabb /Troll/
Előzmény: (Gyuri271 141946)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.10.27. 16:49
Ezt az országot értelmes emberek irányítják, értelmesen dilettánsok!
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.10.26. 19:25
Rohadtul nem egyértelmű, ugyanis a placc fele úgy lejt még az 1-es fele, hogy a földkupacokból nem erre következtettem...
Előzmény: (cska 141789)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.10.25. 22:16
Megmondom őszintén az egyes melletti szélesítés meglepett, rohadt nagy a szintkülönbség. Kérdés számomra, hogy mi lesz belőle?
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.10.23. 12:30
Azért nem véletlen ez a hirtelen hideg levegő betódulás:
itt látszik a kisebb "anomália" a legjobban, azaz már a jelzet értékei: http://www.wetterzentrale.de/pics/Rt850m2.gif
(Grönland majdnem közepéig felér a nulla fok és 5!?), tessék megkukkantani mi lesz 48 óra múlva belőle: http://www.wetterzentrale.de/pics/Rt850m4.gif
Kialakul az egyensúly, csak ehhez egy kicsit drasztikus keveredés szükséges (lefolyik északról a hideg a kontinensbe).
Azért a távoli képeken jól látni, hogy északon gyűlik a hideg ugyanakkor az itthoni télhez még igencsak kevés (november közepéig biztosan nincs elég hideg tartalék igazi tartós lehűléshez, de ez teljesen normális)!
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2012.10.16. 19:18
Lassan, komótosan gyűlik a hideg azért északon már:
http://www.wetterzentrale.de/pics/Rtavn1202.png

Ezek alapján azért idén is lehet tél :)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.