Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

snowbiker által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (113)Időben csökkenő Időben csökkenő
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
Topik: Snowbike
2010.01.20. 18:12
Az egyik kis szlovák pályán, úgy kezdtem, hogy a felvonókezelőnek megpróbáltam elmagyarázni, hogy síbiciklizni szeretnék a pályán. Először nem értette aztán megkérdezte, hogy van e motor rajta, aztán szerintem le akart rázni és azt közölte, hogy itt csak síelni, vagy snowbordozni lehet.
Nem akartam feszegetni a hurt, ezért átmentünk a 20 km-rel arrább lévő, mellesleg ugyanazon tulajdoni körhöz tartozó pályára. Itt nem kérdeztem semmit, csak megvettem a napijegyet és beálltam a felvonóhoz. Ekkor a kezelő megkérdezte, hogy akarok feljutni a csákányossal? Erre én beakasztottam a derekamhoz és elindultam. KB.a felénél kiestem. Sebaj! A következő fél órában minden pozícióját kipróbáltam a felvonózás kámaszutrájának. A legjobb az volt, hogy állva metem, a cajga a lábam között úgy, hogy a kormány a combomhoz ért, igy a kezeimmel sem kellett tartani.
Tennék fel videót, de mnég nem jöttem rá, hogy kell.
DSCI4451.JPG
DSCI4431.JPG
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
2010.01.19. 22:00
Sziasztok
Mostanában senki nem járt az Erika sípályán? Nem egyértelmű, hogy nyitva van-e.
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
Topik: Snowbike
2010.01.17. 18:22
Voltam tegnap Kassa mellett lévő Jahodna nevezetű sipályán, ahol nagyon jó hóviszonyokkal szembesültem. Az örömömet nagyban tetézte, hogy kipróbálhattam az új (salyátgyártmányú) hóbringámat. Várakozáson felül teljesített. Így összrugózással, teljesen más az élmény, nem úgy a haveromnak, aki a régi merevvázas kreálmányommal próbálkozott. Estére a farcsontja teljesen bedurrant, amiről Abatman jutott eszembe, mivel neki is volt hasonló élménye.
Nagyon sok tapasztalatot szereztem, a felvonózás terén. Eleinte több bajom volt ezzel, mint a lesiklással. Nem is gondoltam, hogy ilyen gyorsaságra képes a szerkezet. Ha beleültem a hegybe, megelőztem a legjobb sízőket is, viszont a megállás miatt önfegyelemre intettem magamat.
Egyszóval nagy élményekkel gazdagodtam és az is biztos, hogy a síelés már csak a második helyre szorult, a téli sportok rangsorában számomra.
DSCI4467.JPG
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
Topik: Jahodna
2010.01.17. 18:00
Sziasztok
Én tegnap voltam a Jahodnai pályan, sokan voltak, de max 1-2 perc volt a felvonónál, a várakozási idő. Az idő is jó volt, műhó is volt rendesen, csak a pálya rövid, de ez van, sajnos nálunk még ilyen sincs a környéken.
A jövő hétre havazásokat jósolnak, reméljük javulnak a körülmények.
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
Topik: Snowbike
2010.01.10. 20:09
Sziasztok.
Abatman milyen volt a síbicajozás, vagy síelés? Én szombaton mentem volna a szlovákokhoz, de az időjárás miatt ,inkább elhalesztottam a jövő hétre.
Úgy saccolom, hogy addigra a hóbringám is elkészül. Most így néz ki, talpak és hátsó lengéscsillapító nélkül.
Ma le akartam ütni a vaterán egy 90 cm-es snowblad-et, de megelőztek. Szerinted az jó lenne talpnak? Vagy gondolkoztam sima gyerek leceken, de nem vagyok biztos benne, hogy elég erős lenne-e? Mi a véleményed?
DSCI4420.JPG
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
Topik: Snowbike
2010.01.07. 21:51
Szia Ferenc
Ha megtalálod a rajzokat és felrakod a fórumba, nagyon megköszönöm.
Abatmantól, még azt kérdezném, hogy milyen méretűek a bicaj talpai?
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
Topik: Snowbike
2010.01.06. 22:14
Szia Abatman.
Ha van még türelmed hozzám, akkor kérdeznék pár dolgot.
Az ülés hossza érdekelne, az alakja alsó nézetből, azonkívül a nyereg forma hosszára lennék kíváncsi. Most az ülésnél tartok. Vettem egy alu BMX vázat, az lesz az alap. Gyári talpakat max jövőre veszek, idén már nem futja rá.
Ja, még kérdezek: a lábtartó milyen magasan van a talajtó?
Előre is köszi.
Te még az idén nem is használtad? Az ország melyik részén laksz?
Minden jót!
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
Topik: Snowbike
2009.12.27. 21:14
Sziasztok.
Na ezért vettem a fejembe, hogy saját kezüleg építek egyet.
Köszönöm Abatman , a kért méreteket, nagyon hasznosak a számomra. Igaz, nem valószínű, hogy ebben a szezonban elkészül, de sebaj, jövőre is lesz tél. Habár manapság semmi sem biztos. Addig is kicserélem ez első teleszkópot, hogy rugózzon, az ülést is át kell alakítanom hosszabbra és rugózottra.
Újra egy kérdés Abatmanhoz: A hátsó telódnak mik a paraméterei? Nm-ben. És mennyi az útja mm-ben?
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
Topik: Snowbike
2009.12.26. 20:20
Szia Abatman.
Előre is köszi, hogy megadsz néhány paramétert a gyári hobringádról! Ha van lábléced, akkor arról is felraknál egy közeli képet? A hossza és a kötése érdekelne.
Amit a hegyi kerékpárról mondtál, az szerintem is járható út, csak egy pici vázalakítást kell végrehajtani rajta. Éppen ezért érdekel, hogy milyen magas a Te bringád és mennyi a két léc csuklópontjainak távolsága?
Biztos igaz mindaz amit írtál, hogy gyári kaliberűt nehéz házilag elkészíteni, de engem hajt a vágy, a megvalósításra.
A tiédnek rugózik az eleje?
Ha nem titok, mennyibe került a géped? Csak hogy, mennyit kellene rá spórolnom? Most már nem kérdezek többet. Szia.
DSCI3943.JPG
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
Topik: Snowbike
2009.12.20. 20:45
Kedves abatman!
Megtennéd, hogy megadsz néhány paramétert a hóbringádról?
Mennyi a talajtól az ülés magassága? Mennyi a két léc rögzitési pontjainak egymástól való távolsága? Használsz a lábadon leceket siklás közben?
Előre is köszönöm.
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
Topik: Snowbike
2009.12.20. 20:08
Ez így volt pontosan. Az egyik lábamról leesett a léc, ezért kénytelen voltam elangedni a tányért. Ekkor felgyalogoltam vagy 100 métert és életemben először lecsúsztam vele. Nagy élmény volt, csak elkeseredtem, hogy nem tudok a tányéroson feljutni. Így elővettem a síleceket és estig azzal nyomtuk.
Másnap, szombaton viszont alig voltak a pályán, így dél körül újra elővettem a csomagtartóból és estig azzal szórakoztam. Még nagyon az elején vagyok, de már most biztos vagyok abban, hogy a sínél jobban fogom szeretni.
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
Topik: Snowbike
2009.12.20. 19:02
Sziasztok.
Nagyon jó, amit írtok, sokat okosodom tőlük. Én most próbáltam ki életemben először és mondhatom, le vagyok nyűgözve.
Donovalyban voltunk a hétvégén. Az én bringám egy salyát magam gyártott darab és nem is biztos, hogy a leg tökéletesebb, de én nagyon élveztem a száguldást rajta. A szlovákok is nagyon megnéztek meguknak, de gond nélkül használhattam az ülős felvonót, a tányérossal is megpróbálkoztam, de kifogott rajtam. Szerintem a lábleceimmel lehet a baj, ugyanis azokat is magam készítettem egy őreg sílécből. A végén levettem, a lábleceket és felszereltem a lábtartókat. Szerintem így még jobb élményt nyújtott.
Tudna valaki közeli képet felrakni a lábra szerelhető lécekről?
Ha rájöttem, hogy lehet képet feltölteni, akkor felrakom a képeimet.
Üdv mindenkinek.
DSCI4021.JPG
DSCI3985.JPG
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
Topik: Snowbike
2009.12.17. 22:26
Sziasztok.
Ha van valakinek síbiciklije, vagy érdekli a téma, szívesen eszmét cserélnék vele.Láttam a Brentner honlapján, nagyon szupi, de 1000 euró az ára, amit enyhén szólva, túlzásnak tartok.
A fiam rég nem használt montijábol faragtam egyet, amit holnap ki is próbálok,aztán majd meglátjuk.
Tehát, ha valakit érdekel a téma, várom a hozzászólását.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.