Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Varga Endre által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (121)Időben csökkenő Időben csökkenő
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
Topik: Obertauern
2012.02.13. 16:34
Tegnap jöttünk meg Obertauernből. Nekem kicsit csalódás volt, többet vártam.
A pályák jó adottságúak és szélesek voltak ez tetszett, de általában rövidek, hosszú lapos résszel a végükön. A másik, hogy ha az ember másik felvonóhoz szeretne eljutni akkor legtöbbször jócskán kell botozni. Hó viszont akad bőven és a hangulat is a kocsmákban.
Én kissé túlértékeltnek tartom, ha valaki elsősorban síelni akar, ebben a méretben jobbak is vannak.
Összegezve, ár/érték arányba verhető, hó/érték arányban viszont erős.
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
Topik: Kesztyű
2010.12.04. 11:21
Köszi szépen a tanácsokat.
Azt hiszem, hogy le kell mondanom a teljes bőrkesztyűről, pedig nagyon tetszenek.
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
Topik: Kesztyű
2010.11.28. 13:59
Üdv!
A LEKI - felsőkategóriás - bőrkesztyűiről mi a véleményetek, vagy egyéb javaslatotok. Szemezek vele, de félek, hogy beleizzad a kezem, azt pedig nem szeretem.

Mik a tapasztalatok. Csak olyan forumozó írjon, aki szokott izzadni, aszkéták, fakírok és egyéb száraz emberek, akik még a szaunában sem izzadnak NE ÍRJANAK VÉLEMÉNYT, felesleges és megtévesztő. Átlagos sőrivó véleményét várom.
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2010.11.09. 16:42
Megérkezett az új szemüvegem (ALPINA COMP GTV). Jó a bukóra, majd tesztelni fogom akkor megírom a tapasztalataimat.
Kaptam hozzá egy száznyelvű fogyasztói tájékoztatót, ahol azt tanácsolják, hogy 3 évente cseréljük ki a lencsét. A sí szemüvegeket belül az orr részén számmal látták el, ez a szám határozza meg a hozzávaló pótüveget, de az üvegfajtát és üvegszínt szabadon lehet választani, feltéve, hogy a számuk azonos vele.
Megnéztem a régi szemüvegemet - csak a lencse volt törött, a tartószerkezet ép - és valóban volt ott egy szám, 89-es. Ezután a lencsét is kiszedtem a szemüvegkeretből - könnyen ment - és a lencsén is ott volt az a szám, csak eddig a keretben nem látszott.

Már csak egy kérdés van, ehhez kérném a segítségeteket, hol lehet lencsét venni?
--
Endre
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2010.10.30. 14:25
Köszönöm a segítséget.
Korábban alpina quattroflex lencséjű szemüvegem volt (eltört, ráültem), mivel bevált, maradtam a márkánál. Végül a ebay-en egy Alpina Comp GTV-t rendeltem mattfekete színben. 88,50-ért adták.
Az, hogy ez bukókompatibilis eléggé megnyugtatott. Eddig csak reméltem.

Volt ugyanilyen típus Alpina Comp GTV QLHV, 50ért drágábban.
Mindkettő QuattroVarioflex lencséjű, megnéztem a gyártó honlapján, de ott nem volt ilyen megljelölés.
Mi a kettő között a különbség?

Huligan!
Említetted, hogy van duplalencsés 25-ért narancssárgában. Ha lenne egészen világos lencséjű (citromsárga), akár színezettlen, éjszakai síeléshez, az érdekelne. Megnéznéd? Előre is köszönöm.

Üdv:--
Endre
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2010.10.24. 11:56
Síszemüveget - nem napszemüveget - szeretnék venni. Bukóra. Gondolkodtam varioflex lencsében, de nem tudom mit várhatok. Amit eddig nézegettem azok alpine szemüvegei voltak. Ár 15-30e között, de csak a márkáért nem szeretnék fizetni, számít az ár-érték arány.
Mit tanácsolnátok.--
Endre
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2010.10.22. 20:15
Így sem lettetek "vesztesek".
Előre ..... --
Endre
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2010.10.22. 20:04
panni67!

Ha tényleg érdekel, van ott egy jó csapat, magyar srácok, akik meg tudják az egész családodat tanítani. Már többször voltam náluk haladó képzésen, és jó a véleményem róluk. Tavaly a kisgyerekeimmet is elvittem, imádták. Mivel van itthon üzletük, így szükség esetén cuccot is tudnak biztosítani. Ha érdekel írj.
üdv:--
Endre
Előzmény: (panni67 91157)
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2010.10.17. 14:36
Igazából nincs rossz választás. Kezdőknek mindkettő túl nagy, haladóknak Alpe d'Huez is bőven elegendő. Tignessel együtt Val d'Isere bőven megéri a 20eFt-os többletköltséget. Kezdőknek mind két helyen vannak nagyon jó pályák. Ha viszont a szűzhavazás is fontos akkor nincs vita, Tignes és Val d'Isere az oké.
Összegezve: egyiket sem bánjátok meg, de én mindkét hely ismeretében gondolkodás nélkül Val d'Isere - Tignes-t választanám.
A köves pályaszakaszokról: Ha nincs hó akkor bizony mindegy melyik rendszeren vagy. Egyébként, mindkét rendszer elég magasan van, bár Alpe D'Huez, főleg a szatelit települések tényleg nem annyira hóbiztosak, alacsonyan vannak, illetőleg a rendszer elég délen van. Viszont naposabb.--
Endre
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2010.10.17. 10:41
AAron!

Láttam, hogy biztosításfejlesztéssel is foglalkozol. Ezzel kapcsolatban érdekelne a véleményed.
A síbiztosítások viszonylag teljes megoldást adnak saját magunk sérülésére és mentésére (sajnos volt "szerencsém" tesztelni), azonban a harmadik személynek okozott károk vonatkozásában, véleményem, szerint nem nyújtanak elegendő fedezetet. Főleg, ha komolyabb sérülések merülnek fel. Mivel a sérülések egy része ütközésből ered ezzel érdemes lenne foglalkozni, illetve tudatosítani azt, hogy mit jelen anyagilag egy ilyen jellegű kártérítés, és miért fontos a megfelelelő általános felelősségbiztosítás megléte. A piacon lévőket - már amiket ismerek- max. 5Mft-ig alacsonynak érzem. Egy kissebb súlyú ügyben a bírósági perköltség 3-5000euro között mozoghat, míg a fájdalom díj pár ezer eurótól a csillagos égig.
Lehet, hogy ördögtől való a gondolat, de a kötelező biztosítás díját a bérletbe kellene beépíteni, ami így pár centet jelentene. Ezzel mindenki jól járna, a károsult, az elkövető is.
Üdv.: Endre-
Endre
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2010.04.04. 21:34
Üdv AAron!

Amikor írtam a korábbi hozzászólásomat, akkor előtte elolvastam a szerződés kötési feltételeket. Volt a 2. pontban egy olyan bekezdés, hogy a pályán kívüli síelést a pályakezelőnel előre be kell jelenteni és ezt dokumentálni is szükséges egy megfelelő nyomtatvány kitöltésével, egyébként nem érvényes a biztosítás. Ma, mielőtt írtam volna újra megnéztem ezt a pontot, de már nem találtam ezt a feltételt, így szerencsére neked van igazad. Vagy álmodtam az egészet, vagy változtak a feltételek. Mindenesetre, így van ennek a biztosításnak létjogosultsága.--
Endre
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2010.03.27. 13:17
AAron!

Sajnos nincs igazad.
Olvasd el a szerződéskötési feltételeket /ne csak a tájékoztatót/.
Lásd 2. pont utolsó bekezdését.
Kell a nyomtatvány.--
Endre
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2010.03.21. 15:19
A pályákról már mindent leírtak, ezért csak pár megjegyzésem volna.
Tegnap jöttünk haza, fantasztikus időnk volt. Ami zavart. Csak a pályarendszer felét kezelték. Egyik nap egyiket, másik nap másikat. A másik, életemben nem láttam ilyen kutyaszaros, koszos sítelepülést. Szemét még a központban is, eldobott üvegek stb., bűz stb. Kisgyerekkel nem szabad ide menni. Minden reggel a boltba menet majd elhánytam magam, egyes helyeken annyi - napos, hetes, hónapos - gané volt, hogy tipegni lehetett csak közöttük.

A szállásunk viszont kellemes meglepetés volt. Ezúton köszönöm az Intersís francia referensnek, hogy utazás előtt pár nappal adott szállásigényünket el tudta intézni. Egyébként a helyiek tényleg normálisak és korrektek voltak.

Félreértés ne essék, síelés szempontjából, főleg így tavasszal jó hely, a magassága miatt mindig van jó hó. A többit a kollégák már leírták.
Üdv:--
Endre
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2010.02.10. 20:52
Maci-laci!
Nem, én is csodálkoztam, hogy kerültem ide. Egyébként az eredeti helyen "tanácskérés" kaptam egy jó ötletet.--
Endre
Előzmény: (maci-laci 83918)
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2010.02.10. 20:49
Köszi. Azt hiszem felpróbálok egyet.--
Endre
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2010.02.09. 20:34
Azt hiszem rosszul fogalmaztam. Ha a felülről 2. csatot megszorítom az a cipő egész felsőrészét is behúzza, mivel a lábam alsó részénél (bokám feletti résznél a cipőm laza) a felső résznél 4. csatnál passzos, ha meghúzom a felülről 2. csatot az a felső részre is kihatással van. Lehet hogy más a probléma tényleges oka, de úgy érzem, hogy a 2. és 3. csatnál bő, míg az 1. és 4. csatnál szűk a cipő. --
Endre
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2010.02.09. 17:34
Üdv mindenkinek.

Sajnos kell egy bakancsot vennem. A problémám az, hogy a mostani a vádliig bő, míg a vádlimnál szűk. Ezért, ha megszorítom, hogy ne lötyögjön a sarkam, akkor nagyon megszorítja a vádlim. Nem tudom másnak volt e ilyen problémája. Úgy 11-es flexindex körüliben gondolkodom.
Mit tanácsoltok.
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2009.11.08. 13:58
Bélapó!
Személyesen is próbáltad a reklámban szereplő gerincvédőt? Bár nem csatoltam linkként, de több angolszász símagazin is nagyon dícsérte. Addig nem nagyon szeretnék ilyenbe beruházni, amíg személyes tapasztalatokat nem hallok róluk (éppen azok a félelmeim, amiket felhoztál).

Üdv.: Endre

ui.: A kutyád vidám, igazi freeride alkat. Síel, bordozik?
Előzmény: (Bélapó 70912)
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2009.10.30. 19:22
Andrea!
Mi lenne, ha a felvetett "láthatóságot", jobb szó hirtelen nem jut eszembe, mindenki a saját profiljánál tudná engedélyezni, vagy sem. Ezzel talán a személyiségi jogi aggályok orvosolhatóak volnának.--
Endre
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2009.10.28. 20:13
Lehet, hogy azért mert a meleg levegő felfelé száll és így a pára nem a cipő orrában csapódik le. Egyszer egyébként megnéztem egy ilyen szárító használati utasítását, de már nem emlékszem mi a jó pozíció. Nem tudom, csak találgatok.

Egyébként a gyors szárításnak csak akkor van értelme, ha többen osztoznak rajta, különben mindegy, hiszen a passzív szárítónak elég ideje van.--
Endre
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.